Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompaktiniai diskai

Kompaktiniai diskai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Prekė ir jos savybės, Definicija, Prekės aprašymas, Kompaktiniai diskai (CD), CDROM technologija, CD-R technologija, CD-MO technologija, CD-RW technologija, Duomenų išdėstymas kompaktiniuose diskuose, Kompaktinių diskų savybės, Universalūs skaitmeniniai diskai (DVD), DVD veikimo principai, DVD struktūriniai tipai, DVD-R diskai, DVD-RAM diskai, Prekės klasifikacija pagal tarptautinius klasifikatorius, Įmonių duomenų bankas, Užsienio įmonių duomenų bankas.

Ištrauka

Optiniai diskai – tai apkritimo formos, šviesą atspindintys, disko formos informacijos įrašymui, pernešimui ir saugojimui skirti įrenginiai, kuriuose duomenys yra nuskaitomi pasitelkiant lazerio spindulį.

Informacijai saugoti naudojami optiniai diskeliai, sutrumpintai vadinami CD (Compact Disc).
Yra kelios optinių kaupiklių sistemos:
• Audio-CD - buitniai skaitmeninių garso įrašų grotuvai;
• CD-ROM (Compact Disc - Read Only Memory) - kaupikliai darbui su PK. Jų diskeliuose būna įrašytos programos ir duomenys;
• Photo-CD kaupikliai, kurių diskeliuose yra fotografinės kokybės paveikslėliai;
• CD-I (Compact Disc Interactive) - tiesiog prie TV jungiami buitiniai kaupikliai. Jie turi savo mikroprocesorių ir OS;
• Video-CD - buitiniai skaitmeninių vaizdo įrašų grotuvai, suderinami su CD-I sistema;
• CD+G ir CD-XA (Extended Architecture) - kaupikliai duomenims ir garsui su vaizdu įrašyti. Pirmasis, grojant muzikai sugeba ekrane rodyti, pvz., dainos tekstą, o antrasis - paveikslą.
Pagrindinis CD- ROM kaupiklių trūkumas yra palyginti ilga kreipimosi trukmė (dėl sunkios galvutės). Optiniuose diskeliuose patogu transportuoti ir saugoti didelius informacijos kiekius.
DVD (Digital Video Disc) optiniai kaupikliai.
Jie skirti saugoti dideliems informacijos kiekiams, iki 17 Gbaitų.DVD- ROM kaupikliai labai panašūs į CD- ROM kaupiklius. Juose naudojamas trumpesnės bangos lazerio spindulys, tikslesnė skaitymo galvutės valdymo sistema, informacija gali būti įrašyta dviem sluoksniais į abi puses, todėl jie gerokai talpesni.

Optiniai informacijos kaupikliai buvo sukurti prieš penkiolika metų. Pirmasis kompaktinių diskų audio grotuvas buvo sukurtas firmoje Sony. Greitai jos pėdomis pasekė analogiška Philips firmos produkcija. Philips, kaip ir Sony, buvo viena iš pagrindinių šios technologijos kūrėjų. Pagrindine varomąją jėga kuriant kompaktinius diskus buvo garso įrašų industrija. CD (Compact disk) technologija dar ir dabar neturi sau lygių konkurentų muzikos pramonėje.
Kompiuterių pramonėje kompaktiniai diskai pradėti naudoti žymiai vėliau. Dar prieš penkis metus jie buvo retenybė, ir daugumai atrodė, kad 650Mb kompaktinis diskas ilgą laiką patenkins net pačių reikliausių vartotojų poreikius. Vienok ir kompiuterių ir kompaktinių diskų naudojimas labai plečiasi, taip kaip plečiasi ir informacijos kiekis, kurį reikia išsaugoti.
CD-ROM pavadinimas kilęs sutrumpinant žodžius "Compact Disk Read Only Memory" tai yra "tik skaitomos atminties kompaktiškas diskas" Šie diskai buvo kuriami nenumatant, kad juos reikės naudoti kompiuterių informacijai saugoti, todėl jie buvo optimizuoti skaitmeninio garso įrašams saugoti. Juos kuriant buvo iškeltas uždavinys - diske sutalpinti valandos trukmės HiFi kokybės garso įrašą. Pradėjus taikyti šiuos diskus kompiuterijoje iškilo begalės trūkumų. Pradėti kurti nauji diskų standartai, didinamas duomenų perdavimo greitis. Buvo sukurta daug CD modifikacijų tai CD-ROM/XA, VIDEO CD, CD-Extra, CD-I, CD-R, CD-RW. Tai laikinai patenkino vartotojų poreikius ir dabar CD įrenginiai faktiškai yra neatsiejama PC periferijos dalis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-03-17
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis38.97 KB
AutoriusBritva
Viso autoriaus darbų202 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. J. Šaučiūnienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompaktiniai diskai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • lekt. J. Šaučiūnienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą