Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>TCP/IP ir kiti protokolai

TCP/IP ir kiti protokolai

  
 
 
123456
Aprašymas

Aprašyti protokolai: RFC, OSI, Microsoft TCP/IP, TDI Interfeisas, Port’ai Socket’ai ir Slenkantys langai, TCP, UDP, IP, ARP, ICMP, IGMP.

Ištrauka

Įvade Jūs nerasite konkrečios informacijos, o tik bendras žinias leidžiančias sąvokas ir reiškinius sudėlioti į savas vietas.
TCP/IP nėra vienas protokolas, tai protokolų rinkinys, arba dar kitaip protokolų dirbančių kartu grupė. Nuo pat atsiradimo TCP/IP buvo skirtas tam, kad galėtų dirbti skirtinguose kompiuterinių tinklų tipuose, o taip pat galėtų parinkti įvairius alternatyvius maršrutus jei nors viena tinklo dalis nebeveikia.
Ankstesnis TCP/IP pavadinimas buvo NCP (Network Control Protocol). NPC savo ruoštu buvo JAV gynybos ministerijos padalinio ARPANet (Advanced Research Project Agency Network) kūrinys, skirtas tam, kad atominio karo metu, nurūkus daliai ryšio linijų, duomenys būtų toliau perduodami alternatyviais ryšio kanalais.
Nors TCP/IP šaknys ir glūdi JAV gynybos ministerijoje, tačiau TCP/IP nėra kokios nors kompanijos ar asmens nuosavybė. Šiuo metu tai pagrindinis Internet duomenų perdavimo protokolas. Taip kaip ir kiti Internet standartai TCP/IP yra aprašytas RFC (Request For Comments - Komentarų užklausimas) standarte ir palaikomas IAB (Internet Architecture Board - Interneto architektūros tarnyba). IAB leidžia tiek kompanijoms tiek privatiems asmenims peržiūrėti esamus RFC, ar siūlyti savo pakeitimus ar netgi naujus projektus, kurie vėliau galėtų tapti standartais.
Jei kas nors pasiūlo savo RFC tai jis būna publikuojamas viešai keliems mėnesiams, kad visi galėtų išsakyti savo nuomonę ir kritiką, po to jį peržiūri IETF (Internet Engineering Task Force - Internet inžinierinių užduočių padalinys), kuris yra IAB padalinys. Po viešo aptarimo ir pakankamo laiko kritikai naujasis pasiūlymas gali tapti RFC juodraščiu, arba netgi nauju RFC standartu, kurį po to naudotų visa Internetinė visuomenė. Kadangi TCP/IP nėra kieno nors nuosavybė tai su juo susijusią medžiagą tikrina ir peržiūri daugybė žmonių visame Internete.
TCP/IP yra pagrįstas OSI (Open System Internconnections-atvirų sistemų sąveikos) sistemos modelio pagrindu. Tai užtikrina programuotojus, kad bet kuris TCP/IP modelis turės RFC apibrėžtą bazinių funkcijų sąrašą.Tačiau Microsoft TCP/Ip turi papildomų funkcijų sąrašą.

Kaip ir minėjau RFC naudojama dokumentuoti Internet standartus. Reikia žinoti, kad iš visų RFC tik nedaugelis tampa standartais. Yra daugybė RFC tipų, štai keletas populiaresnių iš jų:
• FYI (For your Information – Jūsų žiniai)
• Drafts – Juodraščiai
• STD (Standards – Standartai)
Kiekvienas žmogus turi teisę pateikti RFC arba komentuoti, kritikuoti esamus. Pateikus savo RFC projektą, kuris jokiu būdu dar nėra RFC, IETF (Internet Enginering Tasks Force) jį patalpina Internete, kur kelių mėnesių eigoje jį gali kritikuoti ir komentuoti kas tik nori. Praėjus pakankamai laiko kritikai ir komentarams IETF projektą peržiūri ir pakomentuoja. Kad RFC projektas taptų RFC juodraščiu nuo publikacijos pradžios turi praeiti bent šeši mėnesiai. O kad RFC juodraštis taptų RFC standartu – dar keturi mėnesiai.
Kiekvienas RFC turi savo unikalų numerį, kuris eina paeiliui PVZ.: RFC 1880 "Internet Official Protocol Standards", jame yra visų prieš tai ėjusių RFC sąrašas. Jei RFC koreguojamas ar pakeičiamas naujesniu, tai jam visada priskiriamas naujas RFC numeris, o senasis variantas pripažįstamas negaliojančiu. Daugiau apie RFC galima rasti: www.Internic.com ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2004-11-11
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis34.01 KB
AutoriusBritva
Viso autoriaus darbų202 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word TCP IP ir kiti protokolai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2005-01-14 IP: 213.226.189.163
  marcus sako

  aciu:)

 • 2004-11-23 IP: 0.0.0.0
  emilija sako

  aciu:)

 • 2004-11-16 IP: 0.0.0.0
  ramunas sako

  dekuj

 • 2004-11-13 IP: 0.0.0.0
  cha sako

  ziauriai geras :)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą