Išplėstinė paieška
 
 
 

Monitoriai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Monitorių filtrai, Monitoriaus ekrano struktūra, Monitorių valdymo naujovės, Profesionalų monitorius mėgėjams, LCD greituolis, Nauja kartelė profesionalų monitoriams, Pigiau grybų - tik CRT monitoriai, "Acer" ekranas staliniams kompiuteriams, AOC monitoriai keičia veidą, Pagrindiniai Samsung monitorių privalumai, IBM monitoriuose – naujausi technologijų pasiekimai.

Ištrauka

Kompiuterio vaizdo sistema susideda iš monitoriaus, kuriame atvaizduojama informacija ir vaizdo plokštes, kuri formuoja vaizdą. Monitoriuje atkuriamo vaizdo kokybė, pirmoje eilėje, priklauso nuo monitoriaus konstrukcijos. šiuolaikiniai monitoriai būna dviejų tipų: elektrovakuuminiai, naudojantys elektrovakuuminius vamzdžius – kineskopus ir elektroniniai, naudojantys puslaidininkinius ekranus (skystakristaliniai, dujų plazmos, jutikliniai). Labiausiai paplitę elektrovakuuminiai monitoriai, naudojami staliniuose kompiuteriuose. Nešiojamuose kompiuteriuose naudojami elektroniniai – plokštieji monitoriai.


Neigiamo kompiuterio poveikio žmogaus organizmui kaltininku didele dalimi yra vaizdinės informacijos išvedimo įrenginys monitorius. Be monitoriaus skleidžiamo spinduliavimo ergonominiu požiūriu nemažiau svarbūs yra monitoriaus vizualiniai parametrai:

vaizdo mirgėjimas monitoriaus ekrane;

monitoriaus ekrano blizgesys, išsklaidytos šviesos atspindžiai monitoriaus ekrane;

žemas vaizdo kontrastas, esant intensyviai aplinkos apšvietai.
Monitoriaus ekrane teksto ženklai ir vaizdai yra formuojami iš taškų matricos. Taškų matricos yra vadinamos vaizdo elementais (pikseliais).
Vaizdo elementų skaičius ekrane vadinamas skiriamąja geba. Tai ekrano taškų, telpančių vertikalia ir horizontalia kryptimi, skaičiaus sandauga. Ją nusako formuojamo ekrano taško dydis. šiuolaikinių displėjų taško dydis yra 0,26 – 0,22 mm. Jų skiriamoji geba yra nuo 640x480 (680 - vaizdo elementų, ekrano taškų, eilutėje, 480 eilučių) iki 1280x1024 1600x1200 taškų.. Kuo didesnė skiriamoji geba, tuo aiškesnis kontūras, geresnis vaizdo matomumas ekrane.
Kiekvienas ekrano taškas turi savo spalvą ir ryškumą. Vaizdo taško spalvų skaičius vadinamas spalvų gyliu. Yra daug vaizdo sistemų standartų - MGA; CGA; EGA; MCGA; VGA; SVGA, kurios viena nuo kitos skiriasi skiriamąja geba ir spalvingumu. Didžiausia skiriamąja geba ir plačia spalvų gama (atgaminanti iki16 mln. spalvų) pasižymi SVGA vaizdo plokštė.
Visose sistemose yra tas pats vaizdo formavimo ekrane principas: vaizdą piešia švytintis taškas, bėgdamas per ekraną. Yra du monitoriaus vaizdo piešimo režimai: kai piešiama kas antra eilutė ir kai piešiamos iš karto viena po kitos visos eilutės. Displėjuje atkuriamo vaizdo kokybė priklauso nuo:

horizontalaus – eilučių skleistinės dažnio, dydžio, rodančio, kiek linijų (eilučių) per 1s gali perpiešti kompiuteris. Šis dydis matuojamas KHz (kilo hercais);

vertikalaus - kadrų skleistinės dažnio, t.y kokiu dažniu vaizdas pilnai atnaujinamas ekrane. Jis matuojamas Hz.
Abiejų skleistinių dažniai yra tiesiogiai proporcingi vienas kitam ir rodo vaizdo stabilumą ekrane. Žemas skleistinės dažnis, sukelia ekrano mirgėjimą ir kenkia akims. Taip yra, kai akies liekamosios reakcijos į šviesos signalą trukmė (apie 1/16 sekundės) yra mažesnė už signalo atsinaujinimo (ekrano vaizdo kaitos) dažnį. Formuojant vaizdą kas antrą eilutę, vaizdas ekrane piešiamas greičiau. Tačiau toks piešimo režimas labai kenkia dirbančiojo akims. Antruoju atveju vaizdas piešiamas ilgiau, bet akis jis kur kas mažiau vargina akis. Šiuolaikinių monitorių kadrų atnaujinimo dažnis siekia 75-90 Hz. Tai viršija higienos normos nustatytą 70 Hz vertikalų (vaizdo atsinaujinimo ekrane) skleistinės dažnį.
Kalbant apie monitoriaus kokybę, svarbus parametras yra jo įstrižainė, matuojama coliais (1 colis = 2,54 cm). Dabartiniai 15 colių monitoriai turi plokščią ekraną, o tai leidžia nustatyti kokybiškesnį vaizdą visame ekrane. Didesnio diametro monitoriai leidžia pasiekti didesnę skiriamąją gebą.
Mažiausiai monitorius kenks akims, kai jo skiriamoji geba bus 1024x800, o vertikalus skleistinis dažnis - 70 Hz. Be to, mažiausiai akims kenkiantis režimas yra juodai - baltas. Tačiau dabar retai kas dirba su nespalvotais ekranais. Todėl reikėtų bent riboti ekrane spalvų kiekį iki 256. To pilnai pakanka normaliam darbui. Taip pat būtinas geras spalvų suvedimas t.y. kad bazinės, raudona, žalia ir mėlyna, spalvos gerai persidengtų tarpusavyje) ir geras vaizdo kontrastas. Jei to nėra, vaizdas ekrane bus neryškus, tekstas sunkiai įskaitomas, o tai vargins akis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis226.26 KB
Autoriuspromodrs
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV. Riškevičienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Monitoriai.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2005-01-18 IP: 213.190.54.117
  Nierka sako

  tikiuosi ir mane isgelbes :)

 • 2005-01-12 IP: 193.219.178.18
  Ieva sako

  mane isgelbėjo...............fui kaip gerai net akmuo nuo sirdies nusirito:)

 • 2004-12-14 IP: 0.0.0.0
  deividas sako

  :)

 • 2004-11-17 IP: 0.0.0.0
  rimantas sako

  geras

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Referatai
 • 19 puslapių 
 • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
 • V. Riškevičienė
 • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą