Išplėstinė paieška
 
 
 

Multimedia (3)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kam naudojama multimedia? Garso plokštės (sound cards). Midi (musical instruments digital interface). Vaizdo kameros ir skaitmeniniai fotoaparatai. Vaizdo kameros. Skaitmeniniai fotoaparatai. Išvados.

Ištrauka

Multimedia - tai visų skaitmeninių technologijų sutelkimas. Ji apima informacinių duomenų struktūras, video, audio, nuotraukas, animaciją ir ypač interaktyvumą su vartotoju.
Multimedijos sistema kompiuteryje jungia tekstinę, grafinę, garsinę informaciją, vaizdus ir animaciją. Šioje sistemoje kompiuteris yra informacijos apdorojimo it kontrolės centras. Vienas svarbiausiu multimedijos sistemos elementų yra Interneto tinklas. Jo įtaka tokia didele, kad gaminami kompiuterių terminalai, mobilieji telefonai ir televizoriai, kuriais galima tiesiogiai bendrauti su Internetu. Kartais Internetas yra vadinamas hipermultimedijos sistema, nes jame galima bendrauti perduodant visų rūšių informaciją.
Buitinę multimedijos sistema galėtų sudaryti tokie elementai: palyginti galingas kompiuteris su sparčiu modemu, turintis talpų diskinį ir CD ar DVD kaupiklį, specialias garso ir televizinio vaizdo įvesties ir išvesties plokštes; muzikine klaviatūra; geras stereofoninio ar erdvinio garso stiprintuvas; akustinė sistema; mikrofonas; skeneris; vaizdo magnetofonas; vaizdo kamera; televizorius; specifinė programinė įranga (pav 1). Ši įranga leistų įvesti į kompiuterį informaciją iš įvairių šaltinių, ją apdoroti ir pateikti, pavyzdžiui, paruosti įtaigią iliustruotą it įgarsintą informaciją.

Visa multimedijos sistema kol kas yra brangi, todėl vartotojas įsigyja tik jam reikalingą įrangą. Dauguma kompiuterių turi modemą, CD ar DVD kaupiklį ir garso įvesties bei išvesties įrangą. Jų pakanka norint naudotis iliustruotais ir įgarsintais, informacijos šaltiniais iš CD diskelių ir Interneto, taip pat kompiuteriniams žaidimams, demonstracinei medžiagai įgarsinti. Garsą galima įrašyti iš mikrofono, įvairios garso aparatūros, o paskui juo palydėti, pavyzdžiui, demonstracinę programą. Šiuolaikinis kompiuteris be specialių priedų gali atkurti geros kokybės animacinius vaizdus ir filmus, užimančius visą monitoriaus ekraną.(Starkus B. Personalinis kompiuteris – Kaunas: "Smaltijos" leidykla, 2001)

Jau įprasta, kad multimedija naudojama firmoms ir produktams pristatyti, kai informacija pateikiama žodžiu, tekstu, statiniais ir dinaminiais vaizdais (pvz., filmu). Paplito tokios dialoginės sistemos, kai parodos, firmos ar parduotuvės lankytojas per sensorinį ekraną ar kitu būdu gali pasirinkti ji dominančią informaciją. Pasirinktoji informacija gali būti pateiktą žodžiu, tekstu, paveikslu ar filmu. Tokia sistema yra autonomiška, jos nereikia aptarnauti.
Multimedija paplito įvairiose informacijos sistemose, naudojančiose duomenų bankus informacijai efektyviai ir patraukliai pateikti. Duomenų bankas yra suskirstomas į daugelį lygių, į kuriuos galima kreiptis nurodžius reikšminį žodį. Pavyzdžiui, žodis "multimedija" iškviestą sąrašą banko dokumentą, kuriuose yra šis žodis, ir t.t. Surasta mus dominanti tema gali būti iliustruota paveikslais, garsais ar net filmuku. Pavyzdžiui, enciklopedijoje tema "Vilkas" gali būti iliustruota vilko nuotraukomis, jo staugimu ir filmuku. Į duomenų bankus galima kreiptis kompiuterių tinklu. Visiems prieinami įvairiausių duomenų bankai yra Internete. Galima nusipirkti CD-ROM ar DVD-ROM diskelius, kuriuose yra įrašytos programos, žaidimai, enciklopedijos, žinynai, žodynai, turistinių maršrutą aprašymai, žemėlapiai, žymių žmonių biografijos su jų kūrinių iliustracijomis (pvz., Bethoveno biografija su ištraukomis iš jo muzikinių kūrinių), muziejų eksponatą reprodukcijos, mokomosios programos, kino filmai ir t.t. Dialoginės sistemos gerokai paspartina informacijos paiešką, o tinkamai panaudota grafika, garso efektai, animacija ir filmukai labai palengvina ją suvokti ir įsisavinti. Puikūs tokios sistemos pavyzdžiai yra vairios enciklopedijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-14
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis97.82 KB
AutoriusIneta
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasL. Dreižienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Multimedia (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • L. Dreižienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą