Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterinių tinklų kūrimas ir pritaikymas vartotojui

Kompiuterinių tinklų kūrimas ir pritaikymas vartotojui

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterinio tinklo projektavimas, įrangos diegimas. LAN ar WAN? Peer-to-peer, vienodo rango tinklai. Server based, serveriniai tinklai. Kombinuoti tinklai. Tinklo architektūra. Ethernet. Token Ring. Topologija. Linijinė (šinos) topologija. Žvaigždės topologija. Žiedinė topologija. Kombinuotos topologijos. Žvaigždė-šina. Žvaigždė-žiedas. Žvaigždė – narvelis (mesh). Topologijos parinkimas. WAN sujungimai. Analoginės. Skaitmeninė jungtis. X.25. ISDN. Frame Relay. T1 (E1) ir T3. ADSL. ATM. FDDI. Kabelinis internetas. Kabeliai ir jungtys. Koaksialiniai kabeliai ir prijungimo įranga. Vytos poros kabeliai. Optiniai kabeliai ir jų sandara. Kompiuterinio tinklo konfigūravimas. Slaptažodžiai. Priėjimo laikas. Grupių sąskaitos. Individualių vartotojų teisės. Tinklo saugumo planavimas. Našumas. Tinklo atstatymas. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais dažnai susiduriame su problema - vartotojui, dirbančiam savo vietoje personaliniu kompiuteriu su įvairiais dokumentas, nepatogu keistis informacija su kolegomis – tenka daug ką spausdinti arba kopijuoti informaciją į įvairiausias laikmenas. Tenka ieškoti išeitiesiš šios situacijos. Rastas atsakymas – kompiuterių tinklas. Jam užtenka tik dviejų kompiuterių sujungtų tarpusavyje, kurie gali keistis duomenimis, informacija ir pan. Kompiuterų tinklai yra begalo populiarūs, nes leidžia taupyti brangų laiką, sukūria naujas galimybes. Sujungti kompiuteriai gali realaus laiko režime bendrai naudoti (share) įvairius programinės ir techninės įrangos išteklius, vadinamus tinklo resursus. Tai gali būti, duomenys, programos, spausdintuvai, faksimiliniai aparatai, modemai, atminties įtaisai ir t.t. Gerai organizuota tinklo sąveika įgalina sumažinti lėšų sąnaudas laiku gauti duomenis, bendradarbiauti ir efektyviai planuoti savo darbo laiką.
Kitas kompiuterių tinklo privalumas – tai galimybė naudoti administracines informacines sistemas (AIS). Šių sistemų svarbiausi komponentai yra veiklos planavimo, dokumentacijos tvarkymo ir elektroninio pašto programos. AIS priemonėmis įmonės vadybininkai gali sėkmingai vadovauti darbuotojams, bendradarbiauti su verslo partneriais ir žymiai efektyviau planuoti ir tvarkyti visos kompanijos veiklą. Kompiuterių tinklas su AIS rekomenduotinas ir mokymo įstaigoje.
Tačiau kad pasinaudoti šiomis galimybės, reikia nuveikti nemažai darbų. Būtina suplanuoti begalės etapų, nuspręsti kokius komponetus optimalu pasirinkti, nes nuo viso šito ir priklauso kompiuterinio tinklo darbo sekmė.
Šiame darbe bus pangrinėti bendrieji kūrimo principai, nesigilinant į smulkiausias detales. Kiekvieno etapo ar įrangos aprašymo metu bus kreipiamas dėmesys į vartotojo poreikį – kas jam svarbu, kas jam tinka, kaip panaudoti.
Pačioje pradžioje reikia nuspręsti ar apskritai reikia tinklo. Reikia atlikti visapusišką analizę. Būtina paskaičiuoti ar išlaidos kompiuterinio tinklo kūrimui, jo eksplotacijai atsipirks, jei taip – per kokį laikotarpį. Vidutiniškas tinklas yra projektuojamas maždaug penkeriems metams, tad po 3 metų jis jau turėtų nešti savotišką pelną. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis110.69 KB
AutoriusBritva
Viso autoriaus darbų202 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Raimundas Žilinskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriniu tinklu kurimas ir pritaikymas vartotojui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. Raimundas Žilinskas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą