Išplėstinė paieška
 
 
 

CD-ROM ir DVD

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Optinė informacijos saugojimo technologija ir diskų struktūros, CD-ROM technologija, CD-R technologija, CD-MO technologija, CD-RW technologija, CD diskų informacijos kodavimas, Duomenų išdėstymas kompaktiniuose diskuose, DVD diskai, DVD-R diskai, DVD diskų informacijos kodavimas, CD įtaisai, Kaupiklių struktūra, Kaupiklių optika ir mechanika, Kaupiklių duomenų perdavimo sparta, Klaidų detekcija ir korekcija, DVD įtaisai, DVD įtaisų struktūra, DVD optika, Personalinių kompiuterių DVD įrenginiai, Kompaktinių diskų standartai, DVD diskų standartai. Išvados.

Ištrauka

Optiniai informacijos kaupikliai buvo sukurti prieš penkioliką metų. Pirmasis kompaktinių diskų audio grotuvas buvo sukurtas firmoje Sony. Greitai jos pėdomis pasekė analogiška Philips firmos produkcija. Philips, kaip ir Sony, buvo viena iš pagrindinių šios technologijos kūrėjų. Pagrindine varomąją jėga kuriant kompaktinius diskus buvo garso įrašų industrija. CD (Compact disk) technologija dar ir dabar neturi sau lygių konkurentų muzikos pramonėje.
Kompiuterių pramonėje kompaktiniai diskai pradėti naudoti žymiai vėliau. Dar prieš penkis metus jie buvo retenybė, ir daugumai atrodė, kad 650Mb kompaktinis diskas ilgą laiką patenkins net pačių reikliausių vartotojų poreikius. Vienok ir kompiuterių ir kompaktinių diskų naudojimas labai plečiasi, taip kaip plečiasi ir informacijos kiekis, kurį reikia išsaugoti.
Numatydami tokią situaciją, elektronikos gamintojai iš anksto pradėjo kurti sekančios kartos optinius informacijos kaupiklius. Čia, kaip ir kompaktinių diskų kūrimo procese pagrindinis variklis buvo laisvalaikio organizavimo industrija . Konstruktoriams buvo duotas tikslas - padidinti diskų talpį iki tokio lygio, kad vienoje jo pusėje tilptų aukštos kokybės skaitmeninis filmas.
Pradžioje, pagrindinės firmos-konstruktorės nesutarė dėl bendro formato, ir ateityje tai galėjo tapti didžiule formatų kova, na o tai tik sumažintų vartotojų susidomėjimą nauja produkcija ir žinoma sumažintų pelną, kaip tai atsitiko buitinių video magnetofonų istorijoje. Galutiniam standarto priėmimui 1995 metais dešimt elektronikos gigantų (Hitachi, Matsushita, Electronic Indu strial, Mitsubishi Electric, Philips Electronics, Pioneer Electronics, Sony, Thomson Multimedia, Time Warner, Toshiba ir JVC) įkūrė organizaciją DVD Consortium. Naujieji diskai gavo DVD pavadinimą. Iš pradžių tai reiškė skaitmeninis video diskas (Digital video disk), vėliau tai pradėjo šifruoti kaip universalus skaitmeninis diskas (Digital versatile disk).
Šiame darbe apžvelgsime kompaktinių diskų ir DVD technologijas. Kadangi kompaktiniai diskai vartotojams yra žinomi jau beveik 15 metų informacijos apie tai ir standartų yra gana daug.
DVD pasirodė tik keletą metų atgal, todėl dar nėra susiformavįę griežti standartai, o tik principai. Todėl šiuo metu įmanoma tik susipažinti su DVD principais, o ne išsamiai išnagrinėti visą DVD technologiją. Todėl darbe optinių kompaktinių technologija bus išnagrinėta plačiau negu DVD. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis192.91 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word CD ROM ir DVD [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą