Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Techninė ir programinė įranga (2)

Techninė ir programinė įranga (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Techninė įranga. Įvesties įrenginiai. Atminties įrenginiai. Duomenų apdorojimo įrenginiai. Išvesties įrenginiai. Programinė įranga. Bendroji (sisteminė) programinė įranga. Taikomoji programinė įranga. Išvados.

Ištrauka

Referato tema – kompiuterio techninė ir programinė įranga, buvo pasirinkta todėl, kad techninė ir programinė įranga yra dvi svarbiausios kompiuterinės sistemos dalys, negalinčios egzistuoti viena be kitos. Todėl ši tema aktuali norintiems žinoti, iš ko susideda kompiuteris, kas yra jo viduje ir kokios yra kompiuterio galimybės, naudojant naujausią techninę ir programinę įrangą.
Pirmame darbo skyriuje aprašysime kompiuterio techninę įrangą, suskirstydami ją į įvesties, atminties, duomenų apdorojimo bei išvesties įrenginius. Kalbėdami apie įvesties įrenginius daugiausia dėmesio skirsime skenerių ir taško suradimo įtaisų apžvalgai. Atminties įrenginius išskirsime į pirminius ir antrinius ir gana išsamiai aptarsime populiariausius, pagamintus naudojant įvairią technologiją, duomenų saugojimo diskus bei jų galimybes. Glaustai peržiūrėsime pagrindinius duomenų apdorojimo įrenginius ir jų funkcijas. Aprašydami išvesties įrenginius, paminėsime dažniausiai naudojamų spausdintuvų rūšis bei apžvelgsime kitą ne mažiau svarbią kompiuterinę techniką.
Antrame darbo skyriuje apžvelgsime kompiuterio programinę įrangą, ją suskirstydami į sisteminę ir taikomąją. Išsisaiškinsime, kas tai yra operacinė sistema ir kokius pagrindinius veiksmus ji atlieka. Sužinosime, kokios operacinės sistemos yra plačiausiai naudojamos ir tobulinamos. Kalbėdami apie taikomąją programinę įrangą, peržiūrėsime populiariausius programų paketus ir trumpai juos apibūdinsime.
Šiame referate techninės ir programinės įrangos sudėtinių dalių skirstymas atliktas remiantis D. Janickienės knygoje "Informatika" pateikta įrangos klasifikavimo sistema. Ši knyga yra ir pagrindinis referate pateiktos medžiagos šaltinis, kuris naudotas kartu su V.E. Figurnovo, V. Urbonavičiaus, B. Starkaus ir kitų autorių veikalais, paminėtais literatūros sąraše.

TECHNINĖ ĮRANGA (hardware) – tai centrinis procesorius, atmintis, juos jungianti elektronika ir išoriniai įrenginiai. Techninė įranga atlieka šias funkcijas: duomenų įvesties, išvesties, atminties, duomenų apdorojimo ir perdavimo. Kuo kompiuterinė sistema turi daugiau atminties ir saugojimo talpos, tuo sudėtingesnius darbus gali atlikti. Kuo greičiau diskai ir kiti atminties įrenginiai perduoda duomenis ir programas į atmintį, o ši – į centrinį procesorių (mikroprocesorių), tuo greičiau jie apdorojami ir gaunama informacija. Kompiuterinės sistemos technine įranga galima užtikrinti ir norimą skaičių vartotojų, kurie bus aptarnaujami tuo pačiu metu (Janickienė, 2002, p. 48).
Techninė įranga skiriama į 4 grupes: įvesties įrenginiai, atminties įrenginiai, duomenų apdorojimo įrenginiai ir išvesties įrenginiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis37.6 KB
Autoriusdzzeta
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. A.B. Knašas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Technine ir programine iranga (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. A.B. Knašas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą