Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Muzika kompiuteryje

Muzika kompiuteryje

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Garso plokštė: Iš kur asmeninio kompiuterio garsas; Naujos garso plokštės įdiegimas. Multimedia: Kas yra multimedia; Multimedia techninė įranga; Skaitmeninis garsas; Windows aplinkos multimedia. Muzikiniai formatai.

Ištrauka

Kompiuteris gali būti geras muzikos mokytojo padėjėjas tiek pamokų metu, tiek ruošiantis joms, tiek užklasinėje veikloje. Pamokų metu galima naudoti kompiuterį demonstruojant mokiniams vaizdines priemones, enciklopedijas, klausantis muzikos, atliekant natų rašto darbus.
Ruošiantis pamokoms kompiuteris gali pagelbėti ieškant informacijos internete apie vieną ar kitą kompozitorių, atlikėją, kompiuterio pagalba galima atsispausdinti natas, dainų tekstus. Užklasinėje veikloje kompiuteris pagelbės visur, tiek kuriant muziką, tiek ją įrašinėjant, klausant, vedant diskotekas, ieškant informacijos ir pačios muzikos. Norint kompiuteriu klausytis muzikos reikia paprasčiausios garso plokštės ir kolonėlių ar ausinių. Šiam darbe rasite aprašymus apie kompiuterio garso plokštę, muzikinius formatus, muzikines programas, muziką internete. Šias žinias galėsite panaudoti muzikos pamokose ar užklasinėje veikloje.

1981 metais pradėti gaminti IBM PC ilgą laiką sugebėjo skleisti tik vienintelį garsą "beep" (pyptelėjimas), o tuo metu kituose buitiniuose kompiuteriuose, kurie daugiausia buvo skirti žaidimams, jau nuo 1978 metų buvo programuojamieji garsų generatoriai (PSG - Programmble Sound Ganerator). Šie kompiuterių įtaisai dažniausiai turėjo tris nepriklausomus garso kanalus imituoti elektroniniams instrumentams, galėjo generuoti įvairius garsus (pavyzdžiui, šūvį, sprogimą, lėktuvo ūžesį). Buitiniai kompiuteriai buvo sujungiami su televizoriumi, kurio ekrane rodomą vaizdą lydėdavo muzika ir kiti garsai.
Pirmasis profesionalus asmeninis kompiuteris, turintis standartinę garso įrangą, buvo "Apple" kompanijos kompiuteris "Macintosh". Šios serijos kompiuteriai buvo pradėti gaminti 1984 metais. 1985 metais firma "Commodore" pradėjo gaminti tuo metu labai gerą grafiką ir muzikinius procesorius "Amiga", o firma "Atari" - kompiuterius "Atari ST" , kurie jau turėjo MIDI sąsają. Garso plokštės IBM PC tipo kompiuteriams buvo pradėtos gaminti ir diegti tik 1991 metais, o daugialypei terpei skirti IBM PC tipo kompiuteriai paplito tik prieš porą metų, kai labai atpigo CD - ROM kaupikliai ir garso plokštės. Garso plokštė yra daugiafunkcinis įtaisas, atkuriantis skaitmeninius garso įrašus, sintezuojantis įvairius garso efektus (reverberaciją, daugiabalsiškumą, erdvinį garsą), stiprinantis analoginį signalą bei keičiantis jo dažnines savybes, analoginį signalą paverčiantis skaitmeniniu ir atvirkščiai. Garso plokštę galima naudoti telefono ryšiui per internetą.
Pirmuosiuose kompiuteriuose garso signalai buvo sintezuojami vadinamuoju FM (Frequency Modulation) metodu: moduliuojant keičiamo dažnio ir amplitudės harmoninius virpesius kitais keičiamo dažnio ir amplitudės harmoniniais virpesiais ir moduliuotus virpesius sumaišant, gaunami sudėtingi virpesiai, imituojantys tam tikrą instrumentą. Gauto signalo intensyvumas keičiamas taip, kad jis atitiktų sintezuojamam instrumentui būdingą signalo kitimą. Šiuolaikiniuose kompiuteriuose FM sintezė naudojama kartu su kitais garso sintezės būdais.
Maždaug prieš trejus metus brangesnėse garso plokštėse buvo pradėti naudoti daug tobulesni garsų sintezatoriai, kurie garsus sintezuoja iš atmintinėje saugomų trumpų natūralių garsų fragmentų (Waveform arba Wave Table). Tokių sintezatorių kuriami garsai yra artimesni natūraliems, pavyzdžiui, konkretaus instrumento garsui, kurio skambesio fragmentas yra - plokštės atmintinėje. Instrumento garsui imituoti dažniausiai pakanka dviejų trijų atmintinėje saugomų trumpų jo skambesio įrašų, pavyzdžiui, garso atsiradimo ir nusistovėjusio garso. Instrumento grojimas imituojamas kartojant įrašą, keičiant įrašo toną ir intensyvumą. Garso tonas aukštinamas skaitant kas kelintą atmintinėje įrašytą fragmento skaitmeninio signalo reikšmę, o žeminamas tas pačias reikšmes skaitant kelis kartus. Garso intensyvumas keičiamas, pavyzdžiui, padauginus atmintinėje įrašytą fragmento skaitmeninio signalo reikšmę iš signalo intensyvumą nusakančios gaubiamosios reikšmės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-16
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis76.58 KB
AutoriusMarcius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Muzika kompiuteryje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą