Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Išorinė atmintis ir informacijos kaupikliai

Išorinė atmintis ir informacijos kaupikliai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Kompiuterio atmintis. Pagrindinė atmintinė. Išorinė atmintinė. Kietasis (standusis) diskas. Optiniai kaupikliai. Kompaktiniai diskai (CD). DVD diskai. DVD veikimas ir informacijos kodavimas. DVD įtaisų struktūra. DVD optika. Personalinių kompiuterių DVD įrenginiai. USB Flash atmintinės. Kas yra "Flash"? Atminties kortelės. Atminties kortelių rūšys. Lankstusis diskelis. Magnetooptiniai diskai. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais, schemomis.

Ištrauka

Kompiuterio atmintis – tai įrenginys, kuriame laikinai arba pastoviai saugomi duomenys jų apdorojimo metu. Atmintis yra būtinas bet kurio kompiuterio komponentas. Atmintis yra:

• Pastovioji
• Darbinė (operatyvioji)
• Video atmintis
• Išorinė atmintis
• Atmintis ilgalaikiam informacijos saugojimui

Šiuolaikinių kompiuterių atmintis sudaroma iš įvairių įrenginių, formuojant iš jų hierarchinę kelių lygmenų struktūrą:


Aukščiausiame lygmenyje yra centrinio procesoriaus registrai, kurie saugo vienos komandos vykdymui reikalingus duomenis. Šiai atminčiai keliami patys griežčiausi reikalavimai, nes duomenų mainų su sparta lemia procesoriaus našumą.

Išorinė atmintis ir informacijos kaupikliai yra skirti saugoti programas ir duomenis kai nedirbame. Informacija kompiuterio atmintyje yra saugojama failuose. Failas yra logiškai susijusi informacija kompiuterio pastoviojoje atmintyje, turinti pradžią, pabaigą ir savo vardą. Failai paprastai saugojami įrašyti magnetiniu būdu tiesioginės kreipties įrenginiuose - diskuose, diskeliuose ar (rečiau) nuoseklios kreipties įrenginiuose – juostose.
Kiekvienas įrenginys, skirtas diskų skaitymui arba rašymui vadinamas viena lotyniška raide su dvitaškiu: A:, B:, C:, … Istoriškai susitarta pirmosiomis dviem abėcėles raidėmis (A: ir B:) vadinti įrenginius, skirtus dirbti su diskeliais, kuriuos lengva įdėti ir išimti. Raidė C: - kompiuterio kietasis vidinis diskas. Vidinių diskų gali būti ir daugiau arba vienas vidinis diskas gali būti padalintas į kelis loginius diskus. Atitinkamai kiekvienas kietas vidinis (arba loginis) diskas turės savo raidę (D:, E: ir t.t.). Kompaktinių diskų skaitymo įrenginys (CD-ROM) vadinamas sekančia raide po paskutinio kieto disko vardo raidės. Jei turime tik vieną kietą diską C:, tai kompaktinių diskų įrenginys bus vadinamas D:, jei turime kietus diskus C:, D:, E:, tai kompaktinių diskų įrenginys bus vadinamas F: Paskutinėmis raidėmis (U:, V:, …) priimta vadinti diskų įrenginius, esančius kituose kompiuteriuose, jei jūsų kompiuteris dirba vietiniame kompiuteriniame tinkle.
Kadangi diskuose gali būti labai daug failų, jie kiekviename diske grupuojami į katalogus. Operacinėse sistemose Windows 95/98/NT/2000 kartu su katalogu yra naudojama ir platesnė sąvoka – aplankas (folder). Į aplanką gali būti sudėti objektai, nebūtinai esantys viename disko kataloge. Katalogas yra lyg ir dėžutė, kurioje saugomi failai ir žemesnio lygio katalogai (pakatalogiai).
Taigi turime seką: bitai – baitai (simboliai) – failai – katalogai (aplankai) – diskai.
Kompiuterių informacijos išorinės laikmenos (kietasis (standųsis) diskas, lankstusis diskelis, magnetooptinis diskas, kompaktinis diskas, DVD diskas, magnetinės juostos) smulkiau nagrinėjamos sekančiuose referato puslapiuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis242.55 KB
AutoriusSmauglys
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isorine atmintis ir informacijos kaupikliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2014-09-24 IP: 78.62.180.150
    xadfsa sako

    tavtevasČččČč

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą