Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>IDE ir SCSI sąsajos

IDE ir SCSI sąsajos

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Sąsaja (EIDE / SCSI). Pagrindiniai ir pagalbiniai IDE įrenginiai. Sparta. IDE paskirtis. SCSI įrenginiai. Išvados.

Ištrauka

Nuo seno yra patvirtinta daug sąsajų standartų. Bet kuris iš mūsų žino, kad egzistuoja įvairios sąsajos, sujungiančios kompiuterio komponentus, taip pat žinome, kad duomenų perdavimas kompiuteryje nevyksta akimirksniu. Sąsajas galima skirstyti pagal duomenų perdavimo spartą, plotį ar pagal taikymo sritį ir dar daugelį kitų parametrų. Didėjant greičiams, keičiantis technologijoms iš to kyla daug suderinamumo problemų ir apribojimų. Vienos reikšmingiausių kompiuterinės įrangos sąsajų standartų yra IDE ir SCSI – tai standartas, kuris reguliuoja duomenų srautą tarp procesoriaus ir kietųjų diskų. Patyrinėkime šią sąsają detaliau.
IDE ir SCSI skirtas prijungti kietuosius diskus, CD-ROM ir kitus įrenginius. Įdiegti IDE kaupiklį yra nesunku. Pakanka įjungti kabelį iš diskinio kaupiklio į pagrindinės plokštės lizdą. Iš kiekvieno lizdo galima pasiekti du prie paties kabelio prijungtus įrenginius – pagrindinį (master) ir pagalbinį (slave) kaupiklius.

Tačiau IDE kaupikliai neveiks maksimalia sparta, jei nebus prijungtas prie valdiklio, atitinkančio tokią pačią ATA specifikacija. IDE valdikliai yra integruoti su pagrindine plokšte ir IDE kietieji diskai yra žymiai pigesni nei SCSI. SCSI reikalingas papildomas valdiklis, nes daugumoje pagrindinių plokščių nėra integruotų SCSI valdiklių. Bendrai su aukštesne SCSI disko kaina, SCSI sistema yra brangesnė nei EIDE.


Šiuo metu yra 2 populiariausios bendrosios sąsajos: EIDE ir SCSI. EIDE valdikliai yra integruoti su pagrindine plokšte ir EIDE kietieji diskai yra žymiai pigesni nei SCSI. SCSI reikalingas papildomas valdiklis, nes daugumoje pagrindinių plokščių nėra integruotų SCSI valdiklių. Bendrai su aukštesne SCSI disko kaina, SCSI sistema yra brangesnė nei EIDE.
EIDE sąsaja turi pirminį ir antrinį kanalus prie kurių jungiama po du įtaisus (iš viso 4). Tai gali būti kietasis diskas, CD-ROM ar diskų keitikliai. Paskutiniu metu buvo sukurta juostinių atsarginių kopijų įrenginių su EIDE jungtimis, bet joms reikalinga speciali atsarginių kopijų programinės įranga. Pavyzdžiui nėra skenerių su EIDE sąsaja, tik su SCSI. Galima pajungti iki 7 įrenginių į SCSI šyna arba 15 įrenginių į Platųjį SCSI. Standartiškoje aplinkoje pavienio disko našumas nebus didesnis nei SCSI sąsajos. Tikra SCSI galia yra ta, kad keli įrenginiai gali naudotis šyna tuo pat metu ir nenaudoja šynos kol nereikia. Taigi geriausia nauda iš SCSI yra kai keli įrenginiai naudoja tą pačią šyną.
Vienam EIDE kanale 2 įrenginiai šynos naudojimui turi naudoti ėjimus, t.y. laukti savo eilės. Jei kietasis diskas ir CD-ROM prijungti prie to pačio kanalo, kietasis diskas turi laukti kol baigsis užklausa į CD-ROM. Kadangi CD-ROM įrenginiai yra reliatyviai lėti, kenčia bendras našumas. Štai kodėl yra rekomenduojama jungti kietąjį diską į pirmąjį kanalą, o CD-ROM įrenginį į antrąjį. Pirmasis ir antrasis kanalai dirba daugiau mažiau nepriklausomai vienas nuo kito (priklausomai nuo EIDE valdymo schemos lusto).
SCSI sąsajos yra keleto tipų. 8-bitų (50 laidų duomenų kabelis) arba 16-bitų (68 laidų duomenų kabelis, Platusis SCSI). Kontrolinis laikmatis (angl. - clock) gali būti 5 MHz (SCSI 1), 10 MHz (Greitasis SCSI), 20 MHz (Greitasis-20 arba Ultra SCSI) arba 40 MHz (Ultra-2 SCSI). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-09
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis219.09 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasGediminas Bačkys
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word IDE ir SCSI sasajos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija
  • Gediminas Bačkys
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą