Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Failų saugojimo sistemos FAT12, FAT16

Failų saugojimo sistemos FAT12, FAT16

  
 
 
123456
Aprašymas

FAT12, FAT16, FAT32 skirtumai. Struktūra, pagrindinės charakteristikos, savybės, palyginimas. Informacijos paskirstymas lanksčiuose diskeliuose (FDD) – takeliai, sektoriai, boot sektorius, galvutės, formatavimas. Lentelės FAT formato nustatymas. Lentelės FAT skaitymas, Diskų loginė struktūra.

Ištrauka

FAT—File Allocation Table, failų išdėstymo lentelė.
1. 1. Tai failų išdėstymo lentelė, kuri informuoja (parodo) failų fizinį išsidėstymą diske. Ji susideda iš elementų sekos, kurių kiekvienas atitinka konkrečiam klasteriui (Cluster) (grandinėlei, blokiniui). Jeigu klasteris užimtas failu, tai elementas turi numerį sekančio blokinio skirto failui, o jeigu laisvas—specialų kodą, įspėjantį apie tai.
2. 2. Viena iš failų sistemos VFAT rūšių. Pagal nutylėjimą FAT16.
VFAT—Virtual File Allocation Table, virtuali failų išdėstymo lentelė. Failų sistema atliekanti failų keitimosi su magnetiniu disku operacijas.

Nuliniame disko (diskelio) takelyje yra operacinei sistemai naudoti skirta informacija. Takelio nuliniame sektoriuje yra disketiniam kaupikliui normaliai veikti būtina informacija (Boot Area), kituose sektoriuose—failų išdėstymo diske (diskelyje) lentelė (FAT). Ja naudodamasis kaupiklis randa reikiamą informaciją.

Lentelės FAT turinys
FAT laikomi sąrašai klasterių paskirstytų failams. Visi laisvi klasteriai žymimi 0. Tai reiškia, kad jeigu failas užima kelis klasterius, tai šie klasteriai sujungti į sąrašą. Tuo pačiu FAT lentelė turi numerius sekančių failo naudojamų klasterių. Sąrašo pabaiga pažymėta lentelėje specialia reikšme. Pirmojo klasterio, paskirto failui, numeris laikomas kataloge, aprašančiame duotą failą.
Programa format.com, skirta disko formatavimui, ir kai kurios specialios tos pačios paskirties programos tikrina diską ar jame nėra sugadintų klasterių. Klasteriai, kurie yra pažeistose srityse, pažymimi FAT kaip blogi ir operacinė sistema jų nenaudoja.
Todėl galima sakyti, kad FAT yra informacijos apie disko klasterių panaudojimą masyvas, savyje talpina klasterių failams paskirstymo sąrašą.


1 pav. parodytas disko C: šakninio katalogo gabalėlis ir FAT elementai failams autoexec.bat ir config.sys. Failui autoexec.bat skirti 3 klasteriai, o config.sys—2. Realiai šie failai būna maži ir tiek vietos neužima.
Kataloge be viso to nurodyti pirmųjų klasterių, skirtų šiems failams, numeriai (11 ir 12). Savo 11-oje skiltyje lentelė FAT talpina skaičių 17—antrojo klasterio, skirto autoexec.bat failui numerį. Skiltelė su numeriu 17 talpina skaičių 18. Tai trečiojo klasterio, skirto šiam failui, numeris. Paskutinė skiltis, kuri atitinka paskutinįjį klasterį, skirtą šiam failui, turi specialią reikšmę FFFF.
Tad failas autoexec.bat užima tris klasterius—11, 17 ir 18. Failui config.sys šiame pavyzdyje paskirti klasteriai 12 ir 13.
FAT lentelė turi du formatus (šiuo metu yra ir trečias) 12 ir 16 bitų. Todėl lentelėje informacijos apie klasterį diske saugojimui naudojama atitinkamai 12 ir 16 bitų.
12 bitų formatas patogus diskeliams, kuriuose yra nedidelis kiekis sektorių—visos failų išdėstymo lentelės telpa viename sektoriuje.
Jeigu disko dydis toks, kad norint atvaizduoti visus sektorius neužtenka 12 skyrelių, tai galima padidinti klasterio dydį, pvz. iki aštuonių sektorių.
Bet didelis klasterio dydis neleidžia efektyviai panaudoti disko vietos. Tai atsitinka todėl, kad minimalus disko atminties fragmentas, skirtas failui, yra perdaug didelis. Netgi failui, kurio dydis 1 baitas, skiriamas visas klasteris. Tai reiškia, kad jeigu klasterio dydis sudaro 8 sektorius, tai 1 baito laikymui bus naudojama 4 KB disko atminties (klasterio dydis 512 baitų).
Naudojant 16 bitų formato FAT lentelę operacinė sistema MS-DOS gali dirbti su disku, kurio dydis daugiau nei 32MB.
FAT16. Viena iš VFAT rūšių maksimaliai palaikanti 16 bitų FAT.
FAT32. Naujausia VFAT rūšis, pagrindinė jos ypatybė—palaiko 32 bitų FAT vietoje maksimaliai 16 bitų naudotos senose failų sistemose (FAT16 galima naudoti ir Windows98). Padidintas du kartus elemento FAT dydis leidžia dirbti su loginiais diskais, kurių dydis gali būti iki 2TB ir vienu metu sutrumpinti klasterio ilgį, o tai leidžia taupyti disko vietą. Jaučiamas efektas loginiuose diskuose, kurių talpa 512 MB ir daugiau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-23
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.6 KB
AutoriusRenaldas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Failu saugojimo sistemos FAT12 FAT16 [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą