Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterio atmintis

Kompiuterio atmintis

  
 
 
123456
Aprašymas

Kompiuterio atmintis. Pirminiai duomenų saugojimo įrenginiai. Operatyvioji atmintis. Statinė RAM atmintis. Dinaminė RAM atmintis. Spartinančioji atmintis. Pastovioji ROM atmintis. BIOS sistema.

Ištrauka

Atmintis – tai įrenginys, kuriame laikinai arba pastoviai saugomi duomenys jų apdorojimo metu. Atmintis yra būtinas bet kurio kompiuterio komponentas. Dabartiniai atminties tipai:
• pastovioji - kompiuterio įjungimo metu saugoti reikalingas pradines valdymo komandas (BIOS, angl. Basic Input/Output System);
• darbinė (operatyvioji arba RAM, angl. Random Access Memory) – darbo metu saugoti programas ir duomenis;
• video atmintis – ekrano vaizdui saugoti;
• išorinė atmintis - saugoti programas ir duomenis kai nedirbame;
• ilgalaikiam informacijos saugojimui – atstatyti informaciją gedimo metu.
Aukščiausiame lygmenyje yra centrinio procesoriaus registrai, kurie saugo vienos komandos vykdymui reikalingus duomenis. Šiai atminčiai keliami patys griežčiausi reikalavimai, nes duomenų mainų su sparta lemia procesoriaus našumą.
Kompiuterio atmintį galima įsivaizduoti kaip tvarkingą atminties ląstelių seką. Norint saugoti ir išrinkti informaciją, kiekvienai ląstelei pažymėti naudojamas savas adresas. Baitų skaičius atminties ląstelėje priklauso nuo kompiuterio tipo. Centrinis procesorius gali atlikti veiksmus tik su tais duomenimis, kurie yra pagrindinėje atmintyje. Dauguma kompiuterių turi dviejų tipų pagrindinę atmintį: tiesioginės kreipties arba dar vadinama operatyviąją atmintį, kurioje duomenys ir programos saugomi tik vykdymo metu, ir pastoviąją atmintį, kuri nuolatos saugo specialios paskirties duomenis arba programas. Operatyvioji atmintis praranda duomenis, kai tik kompiuteris išjungiamas arba perkraunamas. Iš pastoviosios atminties (ROM, angl. Read Only Memory) kompiuteris gali tik skaityti duomenis, bet negali jų ten naujai įrašyti. Pastovioji atmintis saugo komandas, kurios reikalingos, kai tik kompiuteris įjungiamas. Operatyvioji atmintis yra žymiai didesnė negu pastovioji. Operatyviosios atminties apimtį galima padidinti, o pastoviosios atminties apimtis visą laiką išlieka fiksuota.
Be operatyviosios atminties – pirminio atminties įrenginio, kompiuteris turi ir kitus atminties įtaisus. Jie dažnai vadinami išoriniais arba antriniais duomenų saugojimo įrenginiais. Juose informacija gali būti saugoma ilgą laiką, kreipimosi į duomenis laikas matuojamas milisekundėmis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.98 KB
AutoriusJilli
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus "Atžalyno" pradinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterio atmintis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus "Atžalyno" pradinė mokykla
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą