Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterių raida

Kompiuterių raida

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterių raida. Kompiuterių kartos. Asmeniniai kompiuteriai. Priedas. Išvados.

Ištrauka

Informatika tapo tokia reikšminga, kad net kalbama apie informacinės visuomenės eros pradžią. Tokių gilių pokyčių pradžia buvo vienas iš svarbiausių žmonijos išradimų – kompiuteris, sudarantis technines prielaidas informatikos metodams realizuoti. Informacijos perdavimas tiesioginio žmonių bendravimo metu yra ribotas. Todėl jau prieš daug amžių buvo sugalvoti būdai informacijai išsaugoti, pavyzdžiui, piešiant vaizdus, išpjaustant įvairius ženklus lazdoje. Vėliau išrastas raštas, knygų spausdinimas, magnetinio garsų ir vaizdų įrašymo būdas, telefonas, radijas ir televizija. Tai leido perduoti informaciją daugeliui žmonių, nutolusių erdvėje ir laike. Jau paprasčiausiu (kaupimo ir saugojimo) informacinių funkcijų požiūriu kompiuteris nepalyginamai pranašesnis už kitas priemones, nes laidžia kaupti labai didelius informacijos kiekius ir juos patikimai saugoti labai ilgą laiką.

Nūdieninis kompiuteris dar labai jaunas – jam vos pusšimtis metų. Tačiau žmogus nuo seno stengėsi kurti įvairias priemones, kurios palengvintų jo intelektualinę veiklą – pirmiausia skaičiavimus.
Pirmoji skaičiavimo priemonė buvo rankų ir kojų pirštai. Todėl natūralu, kad didesni skaičiai (drauge ir skaičiavimo sistemos) buvo sudaromi, remiantis pirštų skaičiumi.
Vėliau imta naudoti įvairius daiktus: lazdas su įpjovomis, virves su mazgais. Pagaliau atsirado abakas (V a. pr. Kr.) – lenta, suskirstyta į juostas (skirsnius), ant kurių dėliojami akmenukai. Išmoningi meistrai suteikdavo abakui ir kitokį pavidalą – stalelio, suolo ir pan. Manoma, kad pirmasis abakas buvo stalelis, pabarstytas smėliu. Gal todėl ir filologai kildina iš hebrajų kalbos žodžio abaq – dulkės. Skaičiuojant abaku, akmenėliai būdavo perkeliami iš vienos vietos į kitą. O ar ne lengviau būtų buvę skaičiuoti raštu? Bet ant ko užrašyti?! Pergamentas buvo brangus. O popierius Europoje atsirado tik XII a. Be o, beveik iki XV a. buvo vartojama tik romėniškoji skaičiavimo sistema – o ja sunku raštu atlikti veiksmus.
Abakas buvo naudojamas ilgai – beveik visa žmonijos istorija mini jį. Kiekviena šalis ką nors tobulindavo, keisdavo. Tik daug vėliau ėmė rastis mechaninės mašinos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis278.6 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą