Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Duomenų saugojimo įrenginiai

Duomenų saugojimo įrenginiai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Kietas magnetinis diskas. Sukimosi greitis. Sektorių skaičius takelyje. Magnetinės juostos. Lankstūs diskai. Kompaktiniai diskai. DVD istorija. DVD techninė pusė. DVD talpos. Peržiūra. Blue-ray disk. Usb raktai. Keletas trūkumų. Išvados.

Ištrauka

Nuo to laiko, kai atsirado pirmieji kompiuteriai, informacijai (filmams, muzikai, įvairiems dokumentais ir programinei įrangai ir t.t.) saugoti reikėdavo vis daugiau ir daugiau įrenginių, didesnės jų talpos. Iš pradžių tai buvo nedidelės talpos įrenginiai, tačiau laikas nuo laiko jie vis tobulėjo ir dabar informaciją galima išsaugoti labai didelės talpos įrenginiuose. Šiame referate būtent ir apžvelgsiu duomenų saugojimo įrenginių raidą ir pagrindines charakteristikas.


Kietas magnetinis diskas - tai metaliniame arba aliuminiame korpuse hermetiškai uždarytas diskų blokelis su skaitymo ir rašymo galvučių bloku ir varikliais, įsukančiais diskus reikiamu greičiu ir stumdančiais skaitymo bei rašymo galvučių bloką .Tai 25-38 cm diametro diskai, kurių paviršiai padengiami ferio ar chromo oksido sluoksniu. Šio stacionarinio įrenginio hermetiškas korpusas yra pripildytas inertinių dujų. Kietojo disko informacijos perdavimo greitis didesnis nei 1000 bps, talpa siekia kelis G baitus, o tai sudaro geras darbo sąlygas.
Informacijai naudojami tik 10-15 cm žiedai išorinio disko ploto. Į magnetinius diskus informacija įrašoma permagnetinant disko paviršių dengiančios feromagnetinės medžiagos mikrosritis. Disko duomenys įrašomi į apskritiminius takelius, kurie yra suskirstyti į sektorius 1 pav. Nuo disko spindulio ir informacijos įrašymo tankio priklauso, kiek bus takelių ir sektorių, koks bus sektorių dydis. Disko įrašymo paviršius gali būti suskirstytas į 256 atskirus takelius, kurių kiekvienas padalijamas į 32 sektorius (sectors). Kiekvienas sektorius gali talpinti iki 256 baitų informacijos. Tai leidžia patalpinti į diską apie 2 MB. Galima sudaryti daugiadiskę sistemą su dviem judančiom skaitymo ir rašymo galvutėm kiekvienam diskui, kurias perneša laikikliai. Informacija nuo visų diskų bus nuskaitoma lygiagrečiai. Tokiose daugiadiskėse sistemose galima patalpinti 40-320 MB. Kai kietąjį magnetinį diską sudaro keli diskai, tai vietoj takelių skaičiaus nurodoma cilindrų skaičius. Cilindrą sudaro tie patys visų diskų takeliai. Kietajame diske duomenys yra saugojami disko magnetinėje dangoje. Taip vadinama galvutė, laikoma pavaros rankenėlės, skirta rašyti ir nuskaityti duomenis. Šio disko pastovus apsisukimo laikas matuojamas apsukomis per minutę (rpm). Duomenys saugomi disko cilindruose, takeliuose ir sektoriuose. Cilindrai yra koncentriniai takeliai disko paviršiuje. Takelis yra padalintas i sektorius. Kietasis diskas turi po galvutę kiekvienoje disko pusėje. Šiais laikais pavaros rankenėlė judinama valdymo variklio (ne žingsniniu varikliu, kuriam reikia daugiau laiko kol įsirikiuoja po pasislinkimo į norimą takelį). Visi kietieji diskai turi rezervuotus sektorius, kurie disko logika yra naudojami automatiškai jei terpėje yra kokių nors defektų. Šiandien parduotuvėse galima rasti nuo 10 GB iki net 250 GB. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis99.35 KB
AutoriusDainius
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV. Čiapienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu saugojimo irenginiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • V. Čiapienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą