Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Šiuolaikiniai procesoriai

Šiuolaikiniai procesoriai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Procesoriai. CPU ir FPU. Procesorių maitinimas ir aušinimas. Šiuolaikiniai procesoriai. Intel procesoriai. Intel šeimos procesoriai. IBM procesoriai. AMD pademonstravo dvigubą lustą desktop kompiuteriams. Tyan - procesorių sistema. Lankstus Epson procesorius. Greičiausias Powerpc procesorius.

Ištrauka

Kiekvieno kompiuterio širdis – jo procesorius. Tokiu bendriniu vardu vadinamas įtaisas, kuriame atliekamos visos skaičiavimo operacijos (pavyzdžiui, skaičių sudėtis, daugyba ir k.t.), loginės operacijos (pavyzdžiui, dviejų skaičių palyginimas, patikrinimas, ar prieš tai įvykdytos skaičiavimo operacijos rezultatas teigiamas, ir pan.), skaičiavimų valdymo operacijos (pavyzdžiui, jei rezultatas lygus nuliui, tai skaičiuoti toliau, jei nelygus nuliui, tai rezultatą spausdinti, ir pan.), duomenų mainų su pagrindine ir išorine atmintine operacijos (pavyzdžiui, skaičiavimo rezultatų įrašymas į diską ir pan.).
Mes matome tik šių operacijų vykdymo rezultatus, o pačios operacijos vyksta procesoriaus viduje. Tik informacijos įvesties ir išvesties operacijos dažnai reikalauja vartotojo dėmesio: kartais reikia įvesti informaciją iš klaviatūros, o skaičiavimo rezultatai pateikiami ekrane.
Pirmas firmos Intel mikroprocesorius sukurtas buvo 1971 m.Jis galėjo vienumetu apdirbti 4 baitus informacijos. Tačiau jis nebuvo naudojamas tikriausiose PK kompiuteriuose. Pirmasis procesorius kuris pradėtas gaminti PK kompiuteriuose buvo 8080 sukurtas 1973 m. Tačiau tai nebuvo patogu. Nes procesoriai ir kompiuteriai buvo labai brangus ir gal to juos negalėjo vartoti paprasti vartotojai. 1975 firmos MTS pavyko sukurti mikrokompiuteri kuris jau buvo prieinamas PK vartotojams. Jisai neturėjo nei peles, klaviatūros, ekrano kaip šiuolaikiniai kompiuteriai. Informacija buvo įvedama jungikliais ,o išvedama lemputėmis.Kompiuteris susilaikė dideles sėkmes ir jų buvo parduotas 2000vienetu. Programuotojas Polas Alenas su Bilu Geitsu parašė pirmąjį 8 kilobaitu Beisika.1978 m. firma Intel pradėjo gaminti mikroprocesorius 8088ir 8086.Procesorius 8086 pirmasis procesorius kuris jau priklausė x86procesoriu klasei. Firma IBM pamačiusi jog kompiuteriu rinkos galimybes yra labai dideles, sukūrė pirmąjį IBM PC serijos PK. Jis turėjo 8 bitu 8088 procesoriu 64 KB RAM, 5,25 colio diskretini kaupikli. Jis tai pat turėjo displėjų ir kainavo 3005 JAV doleriu. Kaip matote firma IBM nesukūrė naujo kompiuterio, tačiau sudėjus naujausiu kompiuteriu komponentus gavo gera derini. Microsoft firma sukūrė operacinę sistemą DOS. Didžiausia beda buvota jog IBM kompiuteris yra atviros architektūros. Vartotojai galėjo papildyti kompiuteri naujais įrenginiai. Tačiau kitos firmos pasinaudojo tuo. 1983 buvo pradėtas gaminti IBM PC XT su diskiniu informacijos kaupikliu. 1985 metai pagamintas IBM PC AT su nauju mikroprocesorium Intel-80286.Kuris galėjo dirbti 3-4 kartus greičiau negu IBM PC XT. Firmos, kurios anksčiau gamino įvairius komponentus IBM PC pradėjo surinkinėti kompiuterius. Greitai firmos nenorėjo tenkintis pasenusiai IBM gaminamais kompiuteriu komponentais ir pradėjo pačios įsisavinti kompiuterio savybes. Naujuose kompiuterius kuriuose buvo naudoti Intel-80386 pagamino ne IBM. Nors IBM išliko stambiausiu kompiuteriu gamintojas. Didžiausia įtaka kompiuteriu rinkoje daro firma INTEL. Tai pat buvo vartojamos procesorių Intel-8088, 80286, 80386 modifikacijos SX ir DX. Procesoriaus 80486 (modifikacijos SX, SX2,DX,DX2 ir DX4). Procesorius gamino netik firma Intel bet ir kitos firmos (AMD , CYRIX , IBM ir kitos). Kiekvienas mikroprocesorius turi ir taktini dažnį, kurie yra skirtingi. Taip pat siekiant padidinti procesorių greit naudojama super operatyvioji atmintis[kes atmintis]. Procesoriuose-Intel-80486 SX ir Intel-80386 DX yra 64 kilobaitai kes-atminties ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis89.11 KB
Autoriusvitalij
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siuolaikiniai procesoriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-11-28 IP: 84.32.156.198
    Mantas sako

    Cool

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą