Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Flash atmintinės

Flash atmintinės

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Kas yra "Flash"? Flash savybės ir privalumai. Flash atminties kortelės: Smartmedia, CompactFlash, Secure Digital, MultiMediaCard, Memory Stick, PC Card, xD-Picture Card. Flash atminties bendroji schema, privalumai ir trūkumai. Panaudojimo galimybės, techniniai duomenys bei įvairių tipų kortelių schemos ir charakteristikų aprašymai.

Ištrauka

Daugelyje skaitmeninių fotoaparatų, muzikos grotuvų, kišeninių kompiuterių informacija laikoma "Flash" atminties kortelėse, kuriose telpa nuo 8 MB iki 8 GB duomenų. Jos stebėtinai nebrangios (dabartinės kainos Lietuvoje - nuo 1,1 - 1,5 Lt už vieną megabaitą). Esant tokioms kainoms "Flash" atmintis sparčiai plinta ir netgi bando atsikąsti mažų kietųjų diskų rinkos .
Kadangi siūloma daugiau nei pustuzinis "Flash" atminties kortelių rūšių (o kur dar USB atminties raktai ir maži kietieji diskai), rinktis tenka kruopščiai. Taigi apžvelgsime įvairias "Flash" atminties korteles ir jų technologijas, naudojimo būdus, ateities perspektyvas ir pan. Kas domisi fotografija, nešiojamąja garso įrašų ir failų perkėlimo įranga, veikiausiai norės supaprastinti savo techniką ir apsiriboti vienu ar dviem formatais, kad mainai tarp skirtingų įrenginių vyktų sklandžiai.
Kas yra "Flash" ?
Atminties mikroschemos elemento (cell), paveikto elektros krūviu, būklė pakeičiama iš "0" į "1" arba iš "1" į "0". Kai tik dingsta elektros energija, įprastos atminties lustas iškart pamiršta, kur buvo "0", o kur - "1". Kas kita "Flash" atmintis: atjungta nuo elektros energijos, ji išlaiko kiekvieno elemento būklę. Kaip pavyzdį paimkime EEPROM Flash tipo atmintį, kuri turi tinklą, sudarytą iš stulpelių ir eilučių su elementu, kuris turi du tranzistorius ant kiekvieno susikirtimo (1 pav.)

Du tranzistoriai atskirti vienas nuo kito plonu oksido sluoksniu. Vienas iš tranzistorių yra vadinamas kintančiais vartais (Floating Gate), o kitas yra kontroliuojantis (Control gate).Kintantys vartai yra tik prijungiami į eilutę, o žodžių eilutė(Word line) tik per kontrolės vartus (Control gate).Kol šis prijungimas yra vietoje, elementas turi vieneto vertę. Norint pakeisti reikšmę į nulį, reikalaujama neįprasto proceso, vadinamo "Fowler-Nordheim tunneling".

Tiesa, yra du trūkumai. "Flash" atminties kortelės kainuoja brangiau ir yra lėtesnės už tradicinius kietuosius diskus. "Flash" atminties informacijos perdavimo sparta yra apie 1 MB/s, tačiau ne visi AK gamintojai paiso standartų ir ant kortelių rašo kosminius skaičius su ženklu X, kuris turėtų parodyti greitį, bet taip nėra. Rimčiausi pasaulio kortelių gamintojai tokie kaip Lexar bei SanDisk, šalia skaičiaus su ženklu X parašo realų kortelės greitį megabaitais per sekundę, pvz.: 40x = 6MB/s, 80x = 12MB/s. Naujos technologijos ir sąsajos ją gali padvigubinti arba patrigubinti, tačiau už šį patogumą tenka primokėti. Bet kokiu atveju pats lėčiausias ir pigiausias DRAM lustas, naudojamas AK, yra gerokai spartesnis už sparčiausią iš visų "Flash" atminties kortelių. Štai kodėl maži kietieji diskai neišnyksta. "Flash" atminties kortelių rinka atsirado praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio viduryje, pasirodžius skaitmeniniams fotoaparatams. Tuo metu pirmenybė vienareikšmiškai buvo teikiama "Sony Mavica" fotoaparatams, kurių nugarėlėje buvo lanksčiųjų diskelių įrenginys, o ne aparatams su originaliu (nestandartizuotu) nuosekliojo jungimo laidu. Tačiau fotoaparatams įveikus 1 megapikselio kartelę tapo aišku, jog be mažesnių didelio našumo išimamų atminties laikmenų jau neišsiversime. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis655.31 KB
AutoriusDainius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Flash atmintines [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą