Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Adatinis spausdintuvas

Adatinis spausdintuvas

  
 
 
123456
Aprašymas

Spausdintuvų skirstymas, naudojimas. Adatinio spausdintuvo veikimo principas, panaudojimas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinio kompiuterio – elektroninių ie elektromagnetinių įtaisų sistemos, galinčios dekoduoti ir vykdyti įvairias programas, neįmanoma įsivaizduoti be programinės ir techninės įrangos. Pastaroji turi keturias savo grupes, kurias sudaro įvedimo, išvedimo, saugojimo bei apdorojimo įrenginiai. Įvesties įrenginiais žmogus perduoda informaciją kompiuteriui, o išvesties kompiuteris pateikia apdorotą informaciją žmogui, suteikia vartotojui galimybę sužinoti tai, ką sukuria kompiuterinė sistema. Šių
dviejų įrenginių yra daug ir įvairių, jie nuolat tobulinami, taip pat kuriami nauji.

Vienu iš dažniausiai naudojamų išvesties įrenginių galima laikyti spausdintuvus. Iš tikrųjų tam, kad kompiuteris veiktų, dirbtų, ši priemonė nėra būtina, tačiau be jos negalima apsieiti tada, kai reikia kompiuterio sukurtą informaciją pateikti ant popieriaus. Kompiuteriniai spausdintuvai spausdina tekstą, specialius grafinius vaizdus ir simbolius. Teksto bei grafinių simbolių spausdinimą kompiuteris valdo siųsdamas spausdintuvui ne simbolio formos aprašymą, o ASCII simbolių lentelės kodus. Šią lentelę sudaro 256 simboliai.

Šiuolaikiniai spausdintuvai yra sudėtingi ir tikslūs mechaniniai elektroniniai įrenginiai. Kiekviename jų yra ROM su plačiausiai vartojamų šriftų simbolių etalonų rinkiniais. Į juos galima įdėti papildomus ROM su kitų šriftų rinkiniais. Be to, į spausdintuvo RAM galima įkrauti savo šriftus (pavyzdžiui, lietuviškas raides). Į RAM įrašyti simboliai išsitrina išjungus spausdintuvą. Spausdinamo simbolio konfigūracija priklauso nuo spausdintuve esančio etalono. Spausdintuvai gali spausdinti kelias šrifto modifikacijas – standartinį, pastorintą, pasvirusį, pabrauktą, sumažintą ar pakeltą ir kt. šriftus. Spausdintuvuose esanti RAM ne tik sudaro sąlygas naudotis savais simboliais, bet ir leidžia, įrašius informaciją, tęsti darbą, nelaukiant, kol ši informacija bus išspausdinta. Spausdintuvai turi nuo kelių Kbaitų iki kelių Mbaitų talpos RAM.

Spausdintuvai skirstomi pagal veikimo principą , t.y. mechanišką popieriaus lietimą ar nelietimą. Tie, kurie spausdindami informaciją tiesiogiai liečia popierių, vadinami kontaktiniais, o kurie popieriaus neliečia – bekontakčiais. Gaminami ir specialūs spausdintuvai, skirti spausdinti adresams ant vokų, įvairioms žymėms, adresų lapams, standartiniams brūkšniniams kodams ir kt. Iš kontaktinių spausdintuvų galima išskirti adatinį spausdintuvą, nes jis yra vienas pirmųjų ir anksčiausiai pradėtų naudoti išvesties įrenginių. Dabar daugelis kompiuterių specialistų adatinius spausdintuvus jau laiko atgyvena arba spausdintuvais, tinkamais naudoti tik specialios paskirties įmonėse, firmose, kur spausdinti tenka nuolat ir daug: adatiniai spausdintuvai, skaičiuojant spausdinimo išlaidas, yra daug pigesni lyginant juos su rašaliniais ar lazeriniais. Tik dėl to jie Lietuvoje dar paplitę.

Adatinis spausdintuvas, kaip ir visi kiti, yra autonominis įrenginys, savarankiškai spausdinantis iš kompiuterio įrašytą informaciją. Beje, dauguma spausdintuvų sujungiami su kompiuteriu per lygiagretų "Centronics" ar nuoseklų RS 232 interfeisus. Šių interfeisų greičio pakanka tekstui spausdinti, tačiau jie yra lėtoki grafiniams vaizdams spausdinti.

Adatiniai matriciniai spausdintuvai gana plačiai buvo naudojami 1994-1995 metais. Vienas nuo kito tokie spausdintuvai skiriasi adatėlių skaičiumi galvutėje, spausdinimo kokybe ir greičiu. Populiariausiais laikyti turintieji 9 ir 24 adatas. Adatiniai spausdintuvai gali spausdinti iš karto kelias kopijas (per kalkę), gerai tinka nelabai aukštos kokybės teksto dokumentams spausdinti. Adatinių spausdintuvų spausdinimo raiška, jiems atsiradus ir išpopuliarėjus siekė 300 dpi. Šie įtaisai spausdina triukšmingai ir palyginti lėtai, tačiau išspausdinto dokumento savikaina yra mažiausia.

Adatinio spausdintuvo veikimo principas yra gana paprastas: adatėlės galvutėje yra išdėstytos vertikaliai, vienu ar keliais stulpeliais. Jas valdo atskiri elektromagnetai. Tarp galvutės ir popieriaus yra dažais įmirkyta juostelė. Adatėlės smūgiu per šią juostelę dažai perkeliami ant popieriaus: susilietę su popieriumi, dažai jame palieka taškus, iš kurių sudaromas vaizdas. Vaizdo kokybė priklauso nuo taškų ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis11.82 KB
AutoriusAngelina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Adatinis spausdintuvas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą