Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Asmeninio kompiuterio vaizdo sistema (2)

Asmeninio kompiuterio vaizdo sistema (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

PK vaizdo sistemos struktūra. Displėjų rūšys. Displėjus. Vaizdo sudarymas. Plokštieji ekranai. Skystųjų kristalų plokštieji ekranai. Plazminiai ekranai. Skiriamosios gebos ir ekrano didumo aspektai. Displėjų kalibravimas. Vaizdo plokštės (valdikliai). Vaizdo režimai. Tekstiniai ir grafiniai režimai. Teksto ir specialiųjų simbolių atvaizdavimas. Spalvotojo vaizdo sudarymas. Grafinės informacijos atvaizdavimas. Vaizdo generavimo ir apdorojimo įranga. Grafikos sistema. Grafinis procesorius. Grafikos sistemos darbas. Trimatės (3D) grafikos ypatybės. Vaizdo atminčių struktūros. Kompiuterinė grafika, animacija ir programinė vaizdo įranga. Grafiniai redaktoriai. Programos kompiuterinei animacijai. Programos dinaminio vaizdo kūrimui. Vaizdo įranga. Kaip veikia vaizdo sistema? Vaizdo kameros ir skaitmeniniai fotoaparatai. Vaizdo kameros. Skaitmeniniai fotoaparatai.

Ištrauka

IBM PK vaizdo sistema susideda iš displėjaus, kuriame atvaizduojama informacija ir vaizdą formuojančios grafinės plokštės.
Grafinėje plokštėje visuomet yra ROM mikroschema su vaizdo sistemos BIOS (Basic Input Output System), taktinių impulsų generatorius, kuris formuoja vaizdo sistemai valdyti ir sinchronizuoti reikalingus impulsus, vaizdo atmintis (vRAM), sauganti atvaizduoti skirtus duomenis, displėjaus procesorius, kuriame integruoti pagrindiniai programuojamieji vaizdo sistemos elementai, grafikos procesorius, generuojantis dvimačius (2D) ir trimačius (3D) vaizdus ir kodinis analoginis keitiklis, paverčiantis iš vRAM ateinančius skaitmeninius signalus analoginiais, kurie valdo displėjaus ekraną. Grafikos procesoriuje būna integruoti pagrindiniai programuojamieji vaizdo sistemos elementai, skaitmeninis – analoginis keitiklis (RAMDAC – Read Access Memory Digital to Analog Converter), paverčiantis iš vRAM ateinančius skaitmeninius signalus analoginiais signalais monitoriui su kineskopu valdyti.
Displėjaus procesorius yra vaizdo plokštės "nervinis centras". Jį sudaro: skleistinės valdiklis generuoja signalus, valdančius displėjaus eilučių ir kadrų skleistinę ekrane, informacijos perdavimą iš vRAM, ir atlieka kitas funkcijas. Požymių dekoderis iššifruoja vRAM ląstelėse esančią informaciją apie vaizdo taško arba simbolio papildomas savybes, pvz., jo ir fono spalvą. Vaizdo režimo kontrolės blokas perjungia vaizdo sistemą darbui EGA, VGA ar kitu režimu. Vaizdo signalų (video signalų) generatorius formuoja displėjui vaizdo signalą.

Displėjus – pagrindinis kompiuterio informacijos išvesties įtaisas, skirtas tekstinei ir grafinei informacijai išvesti į ekraną. Būna dviejų tipų displėjai –su kineskopu ir plokštieji (dažniausiai skystųjų kristalų).

Su IBM PK tipo kompiuteriais naudojami šių rūšių displėjai: spalvotieji ir monochrominiai. Spalvotuose displėjuose vaizdas yra formuojamas iš raudono, žalio ir mėlyno liuminoforo šviečiančių taškų, o monochrominiuose – iš vienos spalvos (dažniausiai baltos, žalios arba rudos) liuminoforo šviečiančių taškų. Monochrominiai displėjai dabar naudojami retai ir tik su specialios paskirties kompiuteriais (tarkime, aptarnaujančiais kasos aparatus). Labiausiai paplitę yra spalvotieji displėjai:
• Su įvairaus dydžio ekranais. Dažniausiai naudojami displėjai, kurių ekrano įstrižainė siekia nuo 14 iki 21 colio. Reikia turėti galvoje ir tai, kad matomo vaizdo įstrižainė yra 5 – 10 procentų mažesnė. Šiuo metu labai populiarūs ir dažai naudojami yra 15 colių įstrižainės ekraną turintys displėjai. Jeigu gi vartotojas prie ekrano praleidžia itin daug laiko, jo kompiuteriui labai tiktų 17 colių įstrižainės displėjus. 20 – 21 colio įstrižainės displėjai yra daugiau naudojami leidyboje ir kompiuterinio projektavimo sistemose.
• Su skirtingais atstumais tarp vienos spalvos liuminoforo (šviečiančios medžiagos) taškų centrų. Šis atstumas tiesiogiai apibūdina vaizdo ryškumą, taip pat ir displėjaus kokybę. Kokybiškų displėjų ekranuose šis atstumas yra 0,25 – 0,26 mm, "vidutinės klasės" 0,28 mm, o žemiausios kokybės displėjų ekranuose 0,31 0,39 mm (ir net daugiau). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis24.68 KB
Autoriustali
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmeninio kompiuterio vaizdo sistema (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-01-06 IP: 82.135.223.130
    gugubanas sako

    Dėkui, gerasis žmogau,už šį darbą. Man jis puikiai padėjo išsisukti iš keblios situacijos

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą