Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Mikroprocesorių Intel 80x86 komandų sistemos analizė

Mikroprocesorių Intel 80x86 komandų sistemos analizė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Mikroprocesorių Intel 80x86 komandų sistemos analizė (DIV IDIV ir AAD). Įvadas. Užduoties analizė. Komandų paskirtis ir operandų adresavimas. Komandų paskirtis. Operandų adresavimas. Komandų formatai. Komandų šešioliktainiai kodai. Eksperimentinė dalis. Apibendrinimas.

Ištrauka

Viena iš būdingiausių šiandieninės mokslinės – techninės pažangos ypatybių yra platus mikroelektronikos gaminių naudojimas įvairiose ūkio šakose.
Mikroprocesoriuose – ypač sudėtinguose mikroelektronikos įtaisuose – įdiegti pažangiausi mokslo ir inžinerinės minties laimėjimai. Jie naudojami šiandien daugelyje žmogaus veiklos sričių – nuo kosminių tyrimų iki buities. Tai personaliniai kompiuteriai, automatizuotos informacijos rinkimo ir apdorojimo sistemos, valdymo ir kontrolės sistemos, telekomunikacijos ir kt.
Mikroprocesorinėje technikoje išsiskyrė savarankiška didelių integrinių grandynų klasė – vieno kristalo mikrokompiuteriai, skirti įvairios paskirties įrenginių "intelektualizacijai". Jų architektūra – tai mikroprocesorių ir mikroprocesorinių sistemų architektūros evoliucijos rezultatas, užtikrinantis žymiai mažesnę sistemos aparatinės dalies apimtį bei kainą.
16 skilčių mikroprocesoriaus dauguma registrų turi po 16 bitų. Pirmas toks – Intel 8086 pasirodė 1978 metais. Jame buvo apie 29000 MOP technologijos tranzistorių, skiriamoji geba 3 m. Jis buvo naujos 80x86 šeimos pradininkas. Buvo du galimi darbo režimai: Real Mode ir Virtual 86.
Pagrindinės charakteristikos: dažnis 5 – 8 – 10 MHz, duomenų magistralė 16 bitų, adresų 20 bitų, 1 MB atminties, galia 1,75 W.

Visos aritmetinės komandos keičia požymius (požymių registrą)sudėties, atimties, log sudėties, log atimties ADD/SUB/ADC/SBB AL, data8; AX, data16; r/m8, r8; r/m16, r16; r8, r/m8; r16, r/m16; r/m8, data 16; r/m16, data16.
Dalyba DIV, IDIV operandu laikomas tik daliklis, o dalmuo turi būti kaupiklyje. Pvz.:DIV r/m16 DX:AX AX DX (daliklis dalmuo dalinys liekana)
Duomenų registrai naudojami atliekant aritmetines ir logines operacijas. Išskirtinę vietą užima kaupiklis AX. Jame dažnai laikomas vienas iš operandų, o atlikus operaciją, - jos rezultatas. Registrai BX, CX, DX be dalyvavimo loginėse operacijose turi ir specialią paskirtį. Registras BX dažnai vadinamas baziniu registru ir naudojamas apskaičiuojant adresus; CX naudojamas ciklinėse procedūrose, kaip ciklų skaitiklis; DX naudojamas įvesties/išvesties operacijose, jame laikomi prievadų adresai.
Svarbiausias 8088/6, skirtumas nuo kitų 1-s kartos MP yra tas, kad 88/86 procesoriuje procesai vyksta lygiagrečiai vienu metu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-08
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis22.29 KB
AutoriusRamunas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikroprocesoriu Intel 80x86 komandu sistemos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą