Išplėstinė paieška
 
 
 

Chronometras

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Mikroprocesorių kursinis darbas. Darbe suprojektuota laiko skaičiavimo (sekundėmis) programa mikroprocesorinei sistemai Promt 80, kuri laiką skaičiuotų į priekį, chronometro valdymui panaudojant sistemos klaviatūrą. Įvadas. Užduoties analizė. Programos algoritmas. Programos mnemoninis ir šešioliktainis kodas. Chronometro eksperimentinio tyrimo rezultatai. Darbo apibendrinimas.

Ištrauka

1974 metais firma "Altair" sukūrė mikroprocesorius INTEL 80. Šie mikroprocesoriai turi fiksuotą komandą. Sistemos gamybos metu į valdančiąją atmintį įrašytos komandos, kurių vartotojas negali keisti. Mikroprocesorius gali būti programuojamas ne tik mikroprograma, programų lygyje. Mikroprocesorius veikia, kai jis įjungtas į sistemą, turinčią periferinius įtaisus: OA (operatyvioji atmintis), NA (nuolatinė atmintis), išorinės duomenų ir adresų magistralės, taktinį impulsų generatorių ir maitinimo šaltinį. Šiuolaikiniai mikroprocesoriai yra spartesni (naujausių Pentium procesorių taktinis dažnis siekia 2,5 GHz), vienu metu gali atlikti labai daug operacijų. Jau trečios kartos Pentium procesorių SIMD komandos padidina daugelio programų vykdymo efektyvumą.
Mikroprocesorius – tai procesorius, išpildytas vienos ar kelių didelių IS pavidalu. Priešdėlis "mikro" reiškia procesoriaus miniatiūrizavimo, kuris gaunamas dėl didelio schemų integravimo laipsnio.
Mikroprocesorius – tai universali didelė integrinė schema su programuojama logika. Jis pakeičia daug tipų integrinių schemų su griežta, fiksuota logika. Keičiant programas, mikroprocesorius leidžia spręsti daugelį įvairių tipų uždavinių.
Mikroprocesorių sistema – tai surinkta į bendrą įrenginį mikroprocesorių komplekto detalių IS sistema, kuri organizuota į veikiančią sistemą. Čia suprantama skaičiavimo ar valdanti sistema su mikroprocesoriumi, atliekančiu informaciją apdorojančio mazgo funkcijas.
Mikroprocesorius – tai programuotai valdomas įrenginys. Jame atliekama duomenų apdorojimo procedūra priklauso nuo programos. Programa susideda iš nuosekliai išdėstytų komandų visumos. Kiekviena komanda – tai tam tikra elektrinių signalų kombinacija, atitinkanti 0 ar 1. komandos dalijasi į dvi dalis: operacijos kodą ir adresą. Operacijos kode sutelkta informacija apie tai, kokia operaciją reikia atlikti su duomenimis, kuriuos turime apdoroti. Adresas nurodo vietą, kur yra šie duomenys. Duomenys išsidėsto bendros paskirties registruose, kurie gali būti tiek vidinėje, tiek ir išorinėje atmintyje. Skirtų apdoroti duomenų žodis sudaro vieną baitą. Komanda gali būti sudaryta iš vieno, dviejų arba trijų baitų, kurie nuosekliai išsidėsto atmintyje.
Prompt 80 yra vienakristalis 8 skilčių mikroprocesorius. Jis gaminamas nMOP technologijos būdu ir talpinamas į 40 išvadų korpusą. Prie mikroprocesoriaus jungiami trys maitinimo šaltiniai (+5V ; -5V; +12V ). Komandos esti 1, 2 arba 3 baitų. Jų vykdymo laikas, esant 2 MHz taktiniam dažniui, svyruoja nuo 2 iki 9 μs. Mikroprocesoriuje yra 8 bendros paskirties registrai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-12
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis53.11 KB
AutoriusIgoris
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Chronometras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą