Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Dinaminės atminties moduliai

Dinaminės atminties moduliai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Kompiuterių ir jų architektūros kursinis projektas. Įvadas. Atminties hierarchija. Dinaminės atminties veikimo principai (organizavimas, atnaujinimas). Dinaminės atminties vystymasis. Dinaminės atminties darbo pagrindai. DRAM tipai. Asinchroninė atmintis (FPM, EDD, BEDO). Sinchroninė atmintis (SDRAM ir DDR SDRAM). Progresyvios operatyviosios atminties technologijos. Rambus DRAM atmintis. Atmintis su virtualiais kanalais – VC DRAM. Palyginamoji charakteristika ir dinaminės atminties tipų perspektyvos. Dinaminės atminties moduliai. SIMM Moduliai. DIMM moduliai. RIMM moduliai (Rambus Interface Memory Module). Išvados. Darbas iliustruotas lentelėmis.

Ištrauka

Šiaip jau tikriausiai visi žinome, kas yra kompiuterio darbinė atmintis (angliškai RAM, t.y. "Random Access Memory" - laisvai, iš bet kurios vietos skaitoma atmintis). Ji yra būtina kiekvienam kompiuteriui vien dėl to, kad procesorių ir duomenų saugyklų sparta labai skiriasi. Visais laikais procesoriai gebėjo apdoroti informaciją daug sparčiau, nei buvo galima ją siųsti iš kietojo disko, kompaktinio disko ar kitų pastoviosios atminties įrenginių. Vadinasi, tapo reikalinga tarpinė atmintis (TA), kuri būtų gerokai spartesnė už kietuosius diskus. Iš tikrųjų tų tarpinių atminčių yra keletas. Mat net darbinė atmintis nėra pakankamai sparti procesoriui. Todėl dauguma procesorių patys turi vadinamąją tarpinę, arba buferinę, atmintį (angl. "cache", tariama "keš"). Tokią atmintį sudėtinga pagaminti, todėl ji yra labai brangi ir jos dedama labai nedaug - 16, 32 arba 64 KB. Tarpinė atmintis paprastai yra SRAM (statinės darbinės atminties) tipo. Skirtingai nuo įprastinės dinaminės darbinės atminties, SRAM nereikia nuolat atnaujinti saugomų duomenų - kartą įrašyti jie saugomi tol, kol ištrinami arba kol nutrūksta energijos tiekimas. SRAM naudoja du tranzistorius vienam bitui ir yra gerokai brangesnė už įprastinę DRAM darbinę atmintį. DRAM – tai dinaminė atmintis, kurioje duomenys saugojami tik trumpą laiką ir nuolat turi būti atnaujinami. Šio kursinio darbo metu pabandysime apžvelgti būtent DRAM veikimo principus, organizavimą, atminties našumą.

Bendruoju atveju, projektuojant kompiuterio atmintį, reikia iš anksto žinoti atsakymus į tris paprastus klausimus. Kiek daug jos reikia? Kaip sparčiai ji turi veikti? Kiek tai kainuos?
Klausimas "kiek daug?" visada išliks. Gyvenimas rodo, kad jei jau yra tam tikros talpos atmintis, programos visada bus parašytos būtent taip, kad galėtų panaudoti visą šią talpą. Į klausimą "kaip sparčiai?" iš esmės galima atsakyti paprastai. Kad kompiuterio sistemos sparta būtų didžiausia, atmintis turi turėti galimybę dirbti procesoriaus greičiu. Kai procesorius vykdo instrukcijas, jokios pauzės kitõs instrukcijos arba operandų sulaukti yra nepageidautinos. Klausimas "kiek tai kainuos?" irgi turi būti atidžiai išnagrinėtas projektuojant. Iš esmės atminties sistemos kaina turi būti racionaliai susijusi su kitų kompiuterio komponenčių kainomis.

Tarp trijų pagrindinių atminties charakteristikų – kainos, talpos ir kreipties laiko turi būti dermė. Atminties sistemai realizuoti visais laikais buvo taikoma daug įvairių technologijų. Šių technologijų aibėje galioja tokie santykiai: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis859.6 KB
AutoriusLivijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasElektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dinamines atminties moduliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą