Išplėstinė paieška
 
 
 

Multimedia (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Multimedia. Multimedijos medžiagos perkėlimas į kompiuterį. Skenavimas. Skenerių tipai. Dokumentų (biuro ar lapiniai) skeneriai. Plokštieji staliniai (planšetiniai) skeneriai. Skenavimo ypatumai. Nuotraukų ir kitų spausdintų paveikslėlių skenavimas. Tekstinių dokumentų skenavimas. Multimedijos medžiagos perkėlimas į kompiuterį. Garso įrašymas į kompiuterį. Garso plokštė. Duomenų mainų su išoriniais įtaisais valdymo blokas. Amplitudinė – dažninė charakteristika. Maksimalus diskretizavimo dažnis. Signalo kvantavimo tikslumas. Garso sintezatoriaus parametrai. Multimedijos medžiagos perkėlimas į kompiuterį. Skaitmeniniai fotoaparatai. Skaitmeninių fotoaparatų apžvalga.

Ištrauka

Multimedia (daugialypė terpė) – moderni kompiuterinė informacinė technologija, integruojanti tradicinius ir originalius duomenys/informaciją, kuriuos valdo kompiuterinė sistema, panaudodama įrašymo ir skaitymo įrenginius, veikiančius realiame laiko mastelyje.
Tradiciniai duomenys/informacija – statiniai laiko atžvilgiu: tekstas, lentelė, grafikas, piešinys.
Originalūs duomenys/informacija – dinaminiai laiko atžvilgiu: garsas (kalba, muzika), video vaizdai, telekadrai, animacija.
Tradicinių ir originalių duomenų integravimo pavyzdys – multimedijinė muzikos instrumentų duomenų bazė, pateikianti ne tik muzikos instrumento tekstinį aprašymą, jo piešinį, bet ir suteikianti galimybę išgirsti instrumentu atliekamą kūrinį bei matyti atlikėją.
Sujungti tokios skirtingos prigimties duomenis ir juos saugoti pavyko sukūrus aptinius diskus (OD), į kuriuos duomenys įrašomi ir skaitomi lazerio spindulio technologija. Į pirmuosius optinius diskus duomenys buvo įrašomi tik vieną katrą juos gaminančių kompanijų,o vartotojai galėjo juos tik skaityti. Jie buvo vadinami CD ROM (Compact Disk Read Only Memory – tik skaityti). Šiandien sukurta technologija, kuria galima ne tik įrašyti duomenis, bet ir juos keisti. Tai leido vartotojams patiems kurti multimedios taikymus.
Vienas svarbiausių multimedijinės sistemos techninės įrangos elementų – OD. Kad duomenys/informacija galėtų sėkmingai egzistuoti realiame laiko mastelyje, būtina duomenų/informacijos įrašymo/atkūrimo techninė įranga: garso sistemos, diskai, televizoriai, video sistemos, elektroniniai muzikiniai instrumentai. Tradicinių ir originalių duomenų/informacijos apdorojimui realiame laike būtina papildoma techninė įranga: keitikliai, video procesoriai, dekoderiai, plokštės (statinių, video vaizdų, garsų, video vaizdų suspaudimo ir išskleidimo).
Multimedijinės sistemos galimybės labai praturtino Interneto WWW serveriuose pateikiamą – video vaizdais, garsais, animacija.
Multimedia naudojama daugelyje gyvenimo sričių:
• švietimas – mokslo, mokymo problemos,
• informacija – aiškinamieji, pažintiniai tikslai,
• reklama, prekyba – elektroninės komercijos galimybės,
• diagnostika – medicininė, techninė,
• žaidimai.
Multimedia galima pavadinti kompiuterine (elektronine) knyga, kur "verčiame" ekraną po ekrano. Kompiuterinės knygos yra įvairių tipų:
• enciklopedinės – pateikiamos išsamios žinios,
• informacinės – pateikiamos žinios apie konkrečią sritį,
• mokymo – padeda įsisavinti žinias pagal tam tikrą programą,
• egzaminuojančios – testų pagalba įvertina įgytas žinias.
Multimedia tradiciniai ir originalūs duomenys integruojami, panaudojant labai įvairią programinę įrangą.
Priklausomai nuo programinės įrangos multimedia gali būti:
• multimedia,
• hypermedia,
• telemedia,
• intelektuali,
• kibernetinė.
Multimedia įdomus ir aktualus panaudojimas – virtualios erdvės (virtual space) sistemų sukūrimas. Virtualioje erdvėje vartotojas gali pats aktyviai dalyvauti veiksme, dėvėdamas šalmą, kuriame įtaisyti akiniai, ausinės, galvos davikliai, ar kombinezoną su kūno dalikliais, pirštines. Virtualios erdvės programos vis plačiau taikomos mokslo tyrimuose, mokymo procese, žaidimams.
Multimedia optiniame diskelyje (OD) esantys mašininiai duomenys apdorojami programa, kuri yra diskelyje kartu su duomenimis. Kiekvienam optiniam diskeliui naudojama vis kita programa. Pirmą kartą peržiūrint optinį diskelį programa įkelia į kompiuterio kietą diską failus, kurie bus reikalingi diskelio peržiūrėjimui, o pagrindiniai duomenys lieka diskelyje.
Beveik kiekvienas optinis diskelis turi programą, kuri, įdėjus diskelį į skaitymo įrenginį, automatiškai atveria dialogo langą ir laukia tolimesnių vartotojo nurodymų:
• įkelti reikalingus failus iš diskelio į kompiuterio diską (jei jų ten dar nėra),
• tęsti peržiūrą,
• išeiti iš programos ir kt.
Jei įdėjus diskelį į skaitymo įrenginį (ir jį uždarius, kad diskelis būtų skaitomas) neatsiveria automatiškai dialogo langas, vartotojui reikia pačiam paleisti diskelyje esančią pradinę programą (dažniausiai ji vadinasi install.exe, setup.exe, run.exe, start.exe). Optiniame diskelyje esančių failų sąrašas peržiūras taip pat, kaip ir kitų diskų turinys, naudojant įprastas priemones – My Computer, Windows NT Explorer ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-14
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis331.43 KB
AutoriusAna
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Multimedia (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą