Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Dinaminės duomenų struktūros

Dinaminės duomenų struktūros

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Duomenų struktūros. Duomenys, kintamieji, reikšmės. Duomenų tipas ir jo samprata. Duomenų tipų klasifikacija. Duomenų dinamika. Tiesiosios dinaminės duomenų struktūros. Rodyklė. Tiesinis dinaminis sąrašas. Sąrašo formavimas ir naujų elementų įrašymas. Sąrašo peržiūrėjimas. Sąrašo elementų paieška. Elementų šalinimas iš sąrašo. Elementariosios abstrakčiosios dinaminės duomenų struktūros. Stekas. Eilė. Dekas. Dvikryptis sąrašas. Ciklinis (žiedinis) sąrašas. Dvikryptis ciklinis sąrašas. Tiesinių dinaminių duomenų struktūrų taikymai. Kompiuterio atminties valdymas. Išvados. Schemos.

Ištrauka

Programa ne tik turi išspręsti tam tikrą vartotojo pasirinktą uždavinį, bet ir kuo racionaliau išnaudoti kompiuterinius resursus. Programuotojai naudodami tik statines duomenų struktūras susiduria su problema, jog joms yra skiriama tik griežta ir ribota kompiuterio operatyviosios atminties dalis. Dėl šios priežasties yra neracionaliai išnaudojama atmintis. Tačiau šią problemą galima išspręsti pasinaudojus dinaminių duomenų struktūrų teikiamais atminties valdymo privalumais. Dinaminėmis yra vadinamos tokios duomenų saugojimo struktūros, kurių atminties skyrimo ir išlaisvinimo veiksmai yra tiesiogiai aprašomi programoje ir vykdomi jos darbo metu. Efektyviausia dinaminių duomenų struktūrų priemonė yra sąrašai, kurie ypač patogūs ne tik duomenų saugojimo, bet ir jų tvarkymo organizavimo priemonė.
Šio kursinio darbo tikslas yra aptarti svarbiausias ir klasikinėmis vadinamas dinamines duomenų struktūras, parodyti jų svarbą bei panaudojimo galimybes. Išsikeliamas pagrindinis uždavinys yra kuo tikslesnė, tačiau glausta dinaminių duomenų struktūrų analizė, jų grafinis atvaizdavimas ir interpretavimas. Kursiniame darbe aprašomos tokios dinaminės duomenų struktūros: tiesiniai dinaminiai sąrašai, kurie skaidomi į vienkrypčius, dvikrypčius bei ciklinius, elementariosios abstrakčiosios dinaminės duomenų struktūros, kurios skirstomos į steką, deką, eilę ir žiedinius sąrašus Taip pat aprašomos pagrindinės tiesinio dinaminio sąrašo tvarkymo operacijos: formavimas, naujų elementų įterpimas, sąrašo peržiūra, elementų paieška, jų įterpimas ir šalinimas. Paskutinėje darbo dalyje nagrinėjamas dinaminis kompiuterio atminties valdymas.
Duomenys – tai faktai, kiekybės ir kokybės objektų charakteristikos, pateiktos formatizuotu pavidalu tam tikrose laikmenose. Pirminiai duomenys yra pateikiami kompiuteriui, apdorojami pagal tam tikrą prieš tai programuotojo sukurtą algoritmą ir gaunami rezultatiniai duomenys. Taigi galime teigti, jog kompiuteris iš vienų duomenų gamina kitus. Puikus šio proceso pavyzdys yra paprasčiausi skaičiavimai, kurie taip pat yra vienas iš duomenų apdorojimo būdų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis35.68 KB
AutoriusLinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dinamines duomenu strukturos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą