Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Trimatės grafikos plokštės: "ATI Radeon 9800 XT" ir "nVIDIA GeForce FX 5950 Ultra"

Trimatės grafikos plokštės: "ATI Radeon 9800 XT" ir "nVIDIA GeForce FX 5950 Ultra"

  
 
 
123456789
Aprašymas

Vaizdo plokštė. Trimatės grafikos plokščių palyginamoji lentelė. Išvados. "Nvidia GeForce FX 5950 Ultra". "ATI Radeon 9800 XT".

Ištrauka

Personaliniu kompiuteriu galima įvairiai apdoroti vaizdus: retušuoti, padidinti kontrastą, pakeisti vaizdo spalvas ir elementus, deformuoti ir transformuoti vaizdą, maišyti televizinį ir personalinio kompiuterio sukurtą vaizdą ir t.t. Norint vaizdą įvesti į personalinį kompiuterį iš vaizdo magnetofono, TV imtuvo arba personaliniame kompiuteryje sukurtą vaizdą įrašyti į vaizdo juostą ar stebėti televizoriaus ekrane, reikia įsigyti specialias plokštes, suderinančias personalinį kompiuterį ir televizinio vaizdo standartus. Vaizdo plokštes pagal naudojimą galima suskirstyti į keturias grupes:
• Plokštės televiziniam kadrui arba vaizdui įvesti į kompiuterį. Jos analoginį televizinio vaizdo signalą paverčia skaitmeniniais kompiuterio standarto (VGA, SVGA) signalais: diskretizuoja, kvantuoja, koduoja spalvas;
• Plokštės kompiuterio vaizdui paversti televiziniu vaizdu (VGA/TV converter – VGA/TV keitikliai). Jos skaitmeninius kompiuterio signalus paverčia analoginiu televizinio vaizdo signalu;
• Plokštės televiziniam ir kompiuterio generuojamiems vaizdams įterpti vieniems į kitus (Video Overlay Card). Jos ne tik suderina kompiuterį ir televizinio vaizdo signalus, bet ir sugeba kompiuterio kuriamą vaizdą ir televizinius vaizdus įterpti vieną į kitą;
• Plokštės MPEG (Motion Picture Expert Group) metodu užkoduotiems animaciniams vaizdams atkurti.
Yra plokščių, atliekančių visas minėtas operacijas realiu laiku, t.y.apdorojančių 25-30 kadrų per sekundę. Kai kurios vaizdo plokštės turi stereofoninius garso įėjimus, su jomis labai patogu įgarsinti sukurtus vaizdinius siužetus. Yra plokščių, skirtų įvesti pavieniams kadrams bei jiems paversti kompiuterio standarto vaizdu, ir plokščių, sugebančių įvesti į kompiuterį televizinį vaizdą realiu laiku.
Video plokštę pasirenkame priklausomai ir nuo monitoriaus.Teisingas video plokštės pasirinkimas ypatingai svarbus pradedant 17 colių monitoriais. 14 colių monitoriams tinka bet kokia video plokštė, todėl, kad skleistinės dažnis neviršija 85 Hz. Su tokiu dažniu dirba bet kuri video plokštė. 15 colių monitoriams jau reikėtų rinktis žinomo gamintojo video plokštę, nes visi 15 colių monitoriai 800×600 režime palaiko 100 Hz skleistinės dažnį, vaizdo plokštė turėtų būti mažiausiai 2MB ir turėtų palaikyti 16 milijonų spalvų. Renkantis 17 colių monitorių, jei jo maksimali skiriamoji geba 1280×1024, reikalavimai video plokštei analogiška 15 colių monitoriui.Jeigu maksimali geba 1600×1280, tai renkantis vaizdo plokštę reikia atkreipti dėmesį, kad atmintis turėtų būti nemažiau 4MB, o geba 1024×768.
RAMDAC turi turėti skleistinės dažnį ne mažiau 175 MHz, o dirbant su monitoriais, palaikančiais gebą 1024×768 iki 115-120 Hz, RAMDAC dažnis turi būti ne mažiau 200MHz.
Monitoriams su maksimalia skiriamąją geba 1800×1440 ar didesne, reikalinga speciali video plokštė su RAMDAC nuo 300 MHz.
Jeigu RAMDAC bus žymiai mažesnis negu reikiamas, tai vaizdas bus "išskydęs" (atrodys, kad monitorius blogai sureguliuotas). Maksimalus generatorius RAMDAC (Random Access Memory Digital to Analog Converter) - svarbus video plokštės parametras. RAMDAC turi spėti perbėgti visus taškus tiek kartų, kiek kartų per sekundę yra perpiešiamas vaizdas, kadangi vienu laiko momentu jis gali apdirbti tik vieną tašką.
Tam, kad sudėtingas erdvinis vaizdas pasirodytų ekrane, kompiuteris turi išspręsti daug geometrinių užduočių ir atlikti begales matematinių operacijų.
Grafinėje plokštėje visuomet yra mikroschema su vaizdo sistemos BIOS, taktinių impulsų generatorius, kuris formuoja vaizdo sistemai valdyti ir sinchronizuoti reikalingus impulsus, vaizdo atmintis (vRAM), displėjaus procesorius (RAMDAC), paverčiantis iš vRAM ateinančius skaitmeninius signalus analoginiais, kurie valdo displėjaus ekraną. Taip pat yra grafinis procesorius, kuris atlieka displėjaus procesoriaus funkcijas ir pavaduoja CP, formuojant bei valdant vaizdus. Visos grafinės plokštės su pagrindine PK plokšte sujungiamos įstatant jas į vietinės magistralės lizdą. Daugelyje grafinių plokščių dar yra lizdai papildomoms vaizdo atminties mikroschemoms įdėti, taip pat jungtis papildomiems įtaisams prijungti. Senesnėse plokštėse yra VGA, 26 kontaktų VAFC arba VMS jungtis. Dabar naudojama AGP jungtis.
AGP (Accelerated Graphics Port) – jungtis video adapteriui prie atskiros AGP magistralės, turinčios tiesioginį išėjimą į sistemos atmintį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.46 KB
AutoriusDangira
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Trimates grafikos plokstes ATI Radeon 9800 XT ir nVIDIA GeForce FX 5950 Ultra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą