Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterių raidos istorija. Kompiuterių kartos

Kompiuterių raidos istorija. Kompiuterių kartos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterių raidos istorija. Pirmosios skaičiavimo mašinos. XX amžiaus tobulėjimas. Kompiuterių kartos. Pirmoji karta. Antroji karta. Trečioji karta. Ketvirtoji karta. Penktoji karta. Išvados.

Ištrauka

Nūdienis kompiuteris dar labai jaunas – jam vos pusšimtis metų. Tačiau žmogus nuo seno stengėsi kurti įvairias priemones, kurios palengvintų jo intelektinę veiklą – pirmiausia skaičiavimus. Įvairius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai, inžinieriai, prekeiviai. Buvo naudojami skaičiuotuvai, padaryti iš karoliukų, pritvirtintų ant specialaus rėmo (karoliukai vadinosi kalkulėmis, iš čia kilo terminas kalkuliuoti). Ant siūlo suvertų kulkulių pozicija atitikdavo tam tikrą skaičių. Tačiau keitėsi žmonių gyvenimo būdas, vis augo poreikiai, viskas tobulėjo. Ko gero niekas geriau necharakterizuoja šiandienos postmodernios visuomenės kaip kompiuteris. Daugelis žmonių turi personalinius kompiuterius (1 pav.) ir neįsivaizduoja savo gyvenimo be jo. Kompiuteris ir susijusios informacinės technologijos daugiau ar mažiau skverbiasi į visas mūsų gyvenimo sritis. Tad atsigręžkime ir pažiūrėkime, kaip kompiuteris tapo tokiu, koks šiandien yra.

Vieną iš tobulesnių skaičiavimo mašinų, išlikusių iki šių dienų ir turėjusių didelę įtaką kitiems mokslininkams, 1642m. sukūrė prancūzų mokslininkas Blezas Paskalis. Amžininkai šį įrenginį pavadino "Paskalina ". Jį sudarė ratukai, ant kurių buvo užrašyti skaičiai nuo 0 iki 9. Ratukai turėjo dantračius. Apsisukęs vieną kartą, ratukas užkabindavo gretimą ratuką ir pasukdavo jį per vieną skaitmenį. B. Paskalio taikytas "surištų ratukų " principas buvo naudojamas visuose vėliau sukurtose mechaniniuose skaičiuotuvuose. "Paskalinos" trūkumas- labai sudėtingas operacijų, išskyrus sudėtį, atlikimas.
Pirmą mašiną, kuri galėjo lengvai atlikti visus aritmetinius veiksmus, sukūrė diferencialinio ir integralinio skaičiavimo pradininkas Gotfridas Leibnicas 1673 metais. Sudėtis buvo atliekama kaip ir "Paskalinoje", bet pirmą kartą buvo pritaikyta judanti dalis- karietėlė (tai leido atlikti visus aritmetinius veiksmus), kuri buvo naudojama ir vėlesnėse konstrukcijose. G. Leibnicas išskyrė dvejetainę skaičiavimo sistemą, kuri naudojama ir šiuolaikinėse skaičiavimo mašinose.
1820 m. prancūzas Ch. X. Thomas de Colmar sukūrė įrengimą, kuris galėjo vykdyti keturias pagrindines aritmetines funkcijas – sudėti, atimti, dauginti ir dalinti. Nuolat tobulinama ši skaičiuoklė buvo naudojama net iki I-ojo pasaulinio karo.
Labai svarbus indėlis skaičiavimo mašinų raidos istorijoje yra anglo Čarlzo Bebidžo. Pirmąją mašiną jis sukūrė 1822 metais. Tai tikrojo kompiuterio, tokio, kokį žinome šiandien, užgimimas. Pirmasis jo sukurtas "kompiuteris" buvo traukinio vagono dydžio garo cirkuliacijos mechanizmas. Šis kompiuteris gavo "Difference Engine" (2 pav.) vardą. Ji buvo skirta matematinėms lentelėms sudaryti ir tikrinti. Mašina tikrino skirtumus tarp skaičių, t.y. buvo skirtuminė mašina. Beje, Č. Bebidžas iš karto suprato savo mašinos trūkumą: jei reikėdavo atlikti kitokius skaičiavimus, tekdavo keisti visą mašinos mechanizmą, todėl po 10 metų tyrimų profesorius ėmė kurti pirmąjį platesnio vartojimo kompiuterį pavadinimu "Analytical Engine". Tiesa, šis kompiuteris niekada taip ir nebuvo baigtas statyti, tačiau jo projektas atskleidė gilų matematikos ir technologijų simbiozės pagrindą. Kompiuterį turėjo sudaryti 50.000 detalių, duomenys įvedami turėjo būti perfokortomis. Kompiuteris turėjo atmintį, į kurią tilpo 1.000 skaičių, sudarytų ne daugiau kaip iš 50 ženklų. Č. Bebidžo nuopelnas yra tas, kad jis savo analitinėje mašinoje pritaikė komponentus, kurie yra svarbiausi ir dabar. Jis pirmasis suprato, kad skaičiavimo mašina turi turėti penkis pagrindinius komponentus:
1) įvesties įrenginį informacijai įvesti;
2) atminti skaičiams ir programų komandoms saugoti;
3) aritmetinį įrenginį skaičiavimo procesui atlikti;
4) valdymo įrenginį programos vykdymui kontroliuoti;
5) išvesties įrenginį skaičiavimo rezultatams išvesti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-09
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis37.14 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Mamčenko
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu raidos istorija. Kompiuteriu kartos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • J. Mamčenko
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą