Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterio sandara (4)

Kompiuterio sandara (4)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Kompiuterio sandara. Procesorius. Sandara. Personalinio kompiuterio vidinės atmintys. Spartinamoji atmintis. Pagrindinė atmintis. Atminties schema. Atminties moduliai. Sisteminė plokštė, jos sandara. Plokštės schema. Pagrindinės motininės plokštės charakteristikos. Sisteminių plokščių formatai. Displėjus. Nespalvoto displėjaus schema. Spalvoto displėjaus schema. Vaizdo plokštės. Video plokštės. Grafinės plokštės elementai. Modemai. Tinklo plokštė. Garso plokštės. Akustinės sistemos. Pelytė. Klaviatūra. Spausdintuvai. Plaktukinis spausdintuvas. Adatinis spausdintuvas. Rašalinis spausdintuvas. Lazerinis spausdintuvas. Skeneriai.

Ištrauka

Pats svarbiausias kompiuterio elementas yra procesorius (mikroprocesorius) – nedidelė elektroninė schema, kuri vykdo visus skaičiavimus ir apdoroja informaciją. Procesorius atlieka šimtus operacijų per sekundę greičiu.
IBM tipo kompiuteriuose naudojami firmos Intel mikroprocesoriai taip pat juos atitinkantys kitų firmų ( AMD, Cyrix ir kt.) mikroprocesoriai. Imant Intel firmos gaminius, kompiuteriuose galima įmontuoti šiuos procesorius: Intel-8080, 80286,80386 (modifikacijos SX ir DX), 80486 (modifikacijos SX, SX2, DX, DX2, DX4), Pentium ir Pentium Pro ir vėlesni modeliai. Visi jie išvardinti našumo ir kainų augimo tvarka. Šių mikro- procesorių našumas labai skiriasi. Net ir vienodi mikroprocesorių modeliai gali turėti skirtingą taktinį dažnį, o kuo dažnis didesnis, tuo didesnis mikroprocesoriaus našumas ir kaina.

CP vykdo programą ir atlieka visas programoje nurodytas matematines bei logines operacijas. Jį sudaro:
• Aritmetinis loginis įrenginys (ALU). Jis atlieka aritmetinias ir loginias operacijas.
• Registrai – kelių baitų talpos atmintis. Juose saugomi į CP įvesti doumenys, skaičiavimo rezultatai. Yra registrai tam tikroms operacijoms atlikti. Pvz: instrukcijos registras - saugo iš RAM paimtą programos instrukciją.
• Valdymo įtaisas- suderina visų CP įtaisų darbą.
Visi CP įtaisai tarpusavyje yra sujungti vidinėmis doumenų ir adresų bei valdymo signalų magistralėmis. Doumenų magistrale abiem kryptimis cirkuliouja duomenys ir adresai, o adresų magistrale – tik adresai iš CP į jo išorę. CP yra ir daugiau įtaisų pvz:80386:
• Interfeisas – sujungia CP su RAM.
• Dekoderis – instrukcijas paverčia valdymo blokui suprantamais signalais.
• Segmentavimo ir puslapiavimo įtaisas – atėjusį kodą paverčia RAM adresu.

• Pastovioji (ROM)
• Operatyvioji (RAM)
• Spartinančioji (Cache)
• Vaizdo (vRAM)
ROM ir RAM sudaro pagrindinę atmintį

Atmintys yra suskirstytos ląstelėmis, kuriose laikoma informacija. Ląstelėje telpa vienas "žodis" informacijos. Kiekviena ląstelė turi savo adresą, kurį sudaro tam tikro ilgio dvejetainis kodas. Adresas nurodo konkrečią atminties ląstelę. Kuo platesnė procesoriaus adresų magistralė, tuo didesnės talpos atmintį jis gali valdyti. Pvz esant 16 bitų magistralės pločiui, procesorius tiesiogiai gali valdyti 216=65536 baitų=64KBaitų atmintį. Esant 32 bitų magistralei – 4GBaitų atmintį. Kiek neprieina daro puslapius. Adresai ir duomenys yra perduodami "žodžiais". Adresai sunčiami tik viena kriptymi iš procesoriaus į atmintį, o duomenys –abiem kryptimis, nes procesorius pasiima jam reikalingus duomenis ir įrašo į ją rezultatus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis107.05 KB
AutoriusKamile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Jeckienė
Švietimo institucijaKėdainių šviesioji gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterio sandara (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kėdainių šviesioji gimnazija / 1 Klasė/kursas
  • R. Jeckienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą