Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>CD ir DVD standartai

CD ir DVD standartai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Praktinis informatikos darbas. Užduotis: Pasinaudodami pateikta teorine medžiaga bei paieška Internete, aprašykite kompaktinių diskų bei DVD diskų standartus, Aprašymą iliustruokite nuotraukomis ar paveikslėliais su reikiamo standarto CD ar DVD disku, Panagrinėkite įvairių CD bei DVD diskų kainas skirtingose firmose (nurodykite kainas bent 3-4 firmose).

Ištrauka

Tema: CD ir DVD standartai

Užduotis:
1. Pasinaudodami pateikta teorine medžiaga bei paieška Internet’e aprašykite kompaktinių diskų bei DVD diskų standartus.
2. Aprašymą iliustruokite nuotraukomis ar paveikslėliais su reikiamo standarto CD ar DVD disku.
3. Panagrinėkite įvairių CD bei DVD diskų kainas skirtingose firmose (nurodykite kainas bent 3-4 firmose).

Po Audio CD sukūrimo 1984 metai Philips ir Sony pradėjo naudoti diskus kompiuterių informacijos saugojimui. Visų pirma saugoti tokius duomenis reikėjo daug didesnio tikslumo nei audio informacijai. CD- ROM turi saugoti ne 99 takelius bet tūkstančius jų. Buvo sukurti CD Mode1 ir CD Mode 2 režimai.Šie abu režimai adresavimui naudoja kelis sektoriaus pradžios baitus. Pirmieji sektoriaus 12 baitų naudojami sinchronizacijai. Sinchro baitai naudojami sektoriaus identifikacijai. Sekantys keturi baitai yra naudojami antraštei. Trys iš jų naudojami adresavimui, sekantis baitas nurodo koks režimas naudojamas.
CD-ROM iš CD-DA paveldėjo klaidų detekcijos ir korekcijos metodą CIRC. Tačiau išgauti didesniam tikslumui jau naudojama sluoksninė klaidų korekcija.
CD-ROM diskai yra skirti tik skaitomos (read only) informacijos saugojimui. Rašymo į CD-ROM pagrindai yra paimti iš muzikinių plokštelių rašymo metodo -naudojamas besisukantis diskas su spiralės formos takeliu. Optiniame rašyme lazerio spindulys panaudojamas ne tik informacijos įrašymui, bet ir jos nuskaitymui. Pradinis įrašas į diską padaromas ant poliruoto stiklinio disko, padengto 0,12-0,15 um lako, jautraus šviesai, sluoksniu. Rašymas vyksta lazerio spindulio pagalba. Spindulio paveiktos sluoksnio vietos panaikinamos tirpikliu ir lako paviršiuje kas 1,6 mm susidaro 0,12 mm aukščio ir 0,6 mm pločio kauburėliai. Šie kauburėliai vadinami pitais Jų ilgis atsižvelgiant į įrašomus duomenis būna nuo 1 iki 3 mm. Išsidėstę paeiliui pitai sudaro spiralinį takelį, kuris prasideda disko centre.


Diskų kopijų gaminimas taip pat panašus į patefono plokštelių tiražavimą. Nuo stiklinio disko, padengto laku, gaunamos metalinės kopijos, kurios ir naudojamos kaip matricos presuojant karšto (skysto) polikarbo nato diskus. Ant šių diskų užgarinamas metalo sluoksnis atlieka reflektoriaus funkciją. Gauti diskai padengiami skaidriu apsauginiu polikarbonato sluoksniu, atspariu mechaniniam poveikiui, drėgmei ir temperatūrai.
Žemiau pateikiamas kompaktinio disko pjūvis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-19
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis182.94 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word CD ir DVD standartai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą