Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterio struktūra

Kompiuterio struktūra

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Personalinių kompiuterių struktūros analizė. Kompiuterio architektūra ir struktūra. Kompiuterio funkcijos. Personalinio kompiuterio aparatūrinės dalies struktūra. Kompiuterio magistralės. Magistralės struktūra. Personalinių kompiuterių magistralių tipai. Duomenų perdavimo greičių maksimalus našumo didinimas. Kompiuterio aparatinės dalies įvertinimas. Personalinio kompiuterio aprašymas. Kompiuterio atnaujinimo galimybės. Duomenų perdavimo greičių našumo didinimas. Ekonominės aplinkos įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Darbo aktualumas. Niekam nekyla abejonių, kad pastaruoju metu žmonijos vystymosi pažangą lemia informacinių technologijų kūrimas ir vystymas. Personaliniai kompiuteriai tapo būtinu daugumos žmonių darbo įrankiu. Norėdamas gerai išnaudoti kompiuterių galimybes, kiekvienas vartotojas turi išmanyti ir mokėti įvertinti kompiuterio aparatūrinės dalies struktūrą. Tokios žinios tampa būtinos kasdieninės asmeninės veiklos organizavimui: asmeninės dokumentacijos tvarkymui, duomenų paieškai, analizei, kompiuteriniam paštui ir kitiems panašaus pobūdžio darbams.
Problema. Kompiuteris labai sudėtinga sistema, modernius kompiuterius sudaro milijonai elementarių elektroninių komponentų. Šią sudėtingą sistemą aiškiai aprašyti problemiška. Todėl šiame darbe yra pateiktas personalinių kompiuterių struktūros hierarchinis įvertinimas. Kompiuterio dalys yra hierarchiškai organizuotos, jas sudaro sąveikaujantys posistemiai, kurie savo ruožtu taip pat yra hierarchiniai ir t.t., kol pasiekiamas elementarių posistemių lygis.
Darbo objektas. Personalinio kompiuterio aparatūrinė dalis.
Darbo tikslai. Išanalizuoti ir įvertinti personalinio kompiuterio struktūrą bei technologijas.
Darbo uždaviniai.
1) įvertinti personalinio kompiuterio aparatūrinės dalies struktūrą;
2) ištirti vidinių duomenų magistralių bei srautų nustatymą;
3) išnagrinėti duomenų perdavimo greičių maksimalų našumo didinimą;
4) išanalizuoti kompiuterio technologijų įvertinimą bei atnaujinimo galimybes;
5) įvertinti ekonominę aplinką.
Darbo struktūra. Analitinėje darbo dalyje nagrinėjami teoriniai personalinio kompiuterio struktūros aspektai, tiriamojoje darbo dalyje analizuojamos praktinės darbo kompiuteriu problemos ir galimybės, darbo pabaigoje pateikiamos išvados bei patarimai.


Nemažai kompiuterių gamintojų siūlo kompiuterių modelių šeimas, kurių skiriasi sandara arba struktūra. Suprantama, skirtingi kompiuterių šeimos modeliai skirtingai kainuoja ir nevienodos jų galimybės. Be to, jų struktūra keičiasi tobulėjant technologijai.
Suvokti sudėtingas sistemas, taip pat ir kompiuterį, galima tik nustačius jų hierarchinį pobūdį. Hierarchinę sistemą sudaro sąveikaujantys posistemiai, kurie savo ruožtu taip pat yra hierarchiniai ir t. t., kol pasiekiamas elementarių posistemių lygis.
Sudėtingų sistemų hierarchinis pobūdis labai svarbu jas projektuojant ir nagrinėjant. Projektuotojas tam tikru momentu nagrinėja tik vieną sistemos lygį. Kiekviename lygyje sistemą sudaro komponenčių rinkinys ir jų tarpusavio sąveika. Kiekvieno lygio veikimas priklauso tik nuo supaprastinto, abstrahuoto sistemos hierarchijos žemesnio lygio aprašymo. Kiekviename lygyje projektuotojas operuoja struktūros ir funkcijos sąvokomis:
• Struktūra – būdas, kuriuo sąveikauja komponentės.
• Funkcija – tam tikros komponentės, kaip sistemos dalies, veikimas (funkcionavimas).
Sistemą nagrinėti galima dviem būdais:
• nuo žemiausio hierarchijos lygio į aukštesnius, kol sistema bus visiškai išnagrinėta,
• pradėjus nuo aukščiausio hierarchijos lygio sistemą skaidant į struktūrinius dėmenis.
Daugelis tyrinėtojų teigia, kad analizavimas ,,nuo viršaus" yra aiškesnis ir efektyvesnis.
1 pav. parodyta pati paprasčiausia iš įmanomų kompiuterio schemų. Pagal 1 pav., kompiuteris – prietaisas, tam tikru būdu sąveikaujantis su išorine aplinka. Apskritai visus jo ryšius su išorine aplinka lemia periferiniai įrenginiai ir komunikacijos linijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių diplominis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis263.62 KB
AutoriusFakTa$
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVisagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterio struktura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 19 puslapių 
  • Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras / 2 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą