Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterių tinklai (6)

Kompiuterių tinklai (6)

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Kompiuterių tinklų technologijų apžvalga. Įmonės veiklos, organizacinės struktūros, padalinių geografinio išdėstymo bei poreikių analizė. Bendra sandaros schema. Mokyklos vietinio tinklo schema.

Ištrauka

Šiais laikais dažnai susiduriame su problema - vartotojui, dirbančiam savo vietoje personaliniu kompiuteriu su įvairiais dokumentas, nepatogu keistis informacija su kolegomis – tenka daug ką spausdinti arba kopijuoti informaciją į įvairiausias laikmenas. Tenka ieškoti išeities iš šios situacijos. Rastas atsakymas – kompiuterių tinklas. Jam užtenka tik dviejų kompiuterių sujungtų tarpusavyje, kurie gali keistis duomenimis, informacija ir pan. Kompiuterių tinklai yra begalo populiarūs, nes leidžia taupyti brangų laiką, sukuria naujas galimybes. Sujungti kompiuteriai gali realaus laiko režime bendrai naudoti (share) įvairius programinės ir techninės įrangos išteklius, vadinamus tinklo resursus. Tai gali būti, duomenys, programos, spausdintuvai, faksimiliniai aparatai, modemai, atminties įtaisai ir t.t. Gerai organizuota tinklo sąveika įgalina sumažinti lėšų sąnaudas laiku gauti duomenis, bendradarbiauti ir efektyviai planuoti savo darbo laiką.
Kitas kompiuterių tinklo privalumas – tai galimybė naudoti administracines informacines sistemas. Šių sistemų svarbiausi komponentai yra veiklos planavimo, dokumentacijos tvarkymo ir elektroninio pašto programos. Administracinės informacinės sistemos priemonėmis įmonės vadybininkai gali sėkmingai vadovauti darbuotojams, bendradarbiauti su verslo partneriais ir žymiai efektyviau planuoti ir tvarkyti visos kompanijos veiklą. Kompiuterių tinklas su administracinės informacinės sistemomis rekomenduotinas ir mokymo įstaigoje.
Kompiuterių tinklai – tai sudėtinga sistema, į kurią įeina tūkstančiai įvairiausių komponentų: įvairių tipų kompiuteriai, pradedant nuo personalinių (namų) ir baigiant meinfreimais, sisteminė ir kita programinė įranga, tinklo adapteriai, koncentratoriai, komutatoriai, maršrutizatoriai, kabelių sistemos. Tad kad pasinaudoti šiomis galimybės, reikia nuveikti nemažai darbų. Būtina suplanuoti begalės etapų, nuspręsti kokius komponentus optimalu pasirinkti, nes nuo viso šito ir priklauso kompiuterinio tinklo darbo sėkmė.

Kaip ir kitose šalyse Lietuvoje sparčiai vystosi informacinės technologijos, labai gausiai padaugėjo kompiuterinės technikos. Visuomenė siekia informacijos skaitmeniniais kanalais. Internetas – didžiausia pasaulyje duomenų bazė. Daugumai žmonių tai tampa gyvenimiškas poreikis. Mokyklose vis dažniau mokiniams reikia priėjimo prie Interneto: informacijos ieškojimui, informacijos keitimuisi ir pan. Kartais mokytojai patalpina užduotis, konspektus ar kt. į Internetą, kad mokiniai galėtų jais naudotis. Be to šiais laikai beveik visur reikalingas kompiuteris ir mokytojui mokinančiam mokinį darbui su kompiuterių yra daug lengviau tai daryti kai yra vietinis kompiuterių tinklas. Tačiau kad visa organizacinė sistema dirbtu tinkamai reikia viską tinkamai suderinti. Mano užduotis yra tinkamai suprojektuoti vietinį kompiuterių tinklą (LAN) mokyklai, kuris turėtų išėjimą į Internetą ir kuris atliktų užduotas užduotis. Tinklas turi: atlikti leisti arba uždrausti priėjimą prie tam tikrų elementų, leisti naudotis bendrais duomenimis, užtikrinti reikiamą saugumą ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis43.31 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaBukiškių žemės ūkio mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu tinklai (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Bukiškių žemės ūkio mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą