Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Diskiniai kaupikliai

Diskiniai kaupikliai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Bendrosios žinios. Kompiuterio išorinė atmintis. Diskiniai kaupikliai. Duomenų magnetinis įrašymas. Diskinių kaupiklių komponentės. Kompiuterio išorinė atmintis. Elektroniniai kaupikliai. Didelio kiekio atminties įtaisai. Magnetiniai diskai. Magneto-optiniai diskai. Optiniai diskai (CD-ROM).

Ištrauka

Skirtingai nuo kaupiklių lanksčiuose diskuose ir jų kontrolierių, griežtai standartizuotų ir todėl lengvai keičiamų, PC naudojama daugybė tipų kietųjų diskų kaupiklių tipų, jų interfeisų ir kontrolierių besiskiriančių ir konfigūracijų galimybėmis.
Kietųjų magnetinių diskų kaupikliai (KMDK), jie gi HDD (Hard Disk Drive), pasirodė su PK/XT mašinomis. Pirmieji kaupikliai turėjo interfeisą, kuris iš tikro buvo išplėstas LMDK interfeisas, ir jungėsi prie specialios kontrolieriaus plokštės su papildomu BIOS moduliu, platinančiu kietojo disko diskines serviso funkcijas. Visa informacija apie nustatytus kietuosius diskus laikoma kontrolieriaus plokštėje. AT klasės mašinose standartinį kontrolieriaus palaikymą įjungė į sisteminį BIOS, o kietojo disko naudojamus parametrus ėmė saugoti CMOS atmintyje. Toliau kaip tik ir rašoma apie AT mašinų diskus.
Tradicinės BIOS versijos palaiko iki dviejų kietųjų diskų kaupiklių ir saugo jų parametrus ląstelinėje CMOS atmintyje. Išplėstos BIOS versijos šiuolaikiniams dviemkanaliams kontrolieriams ATA palaiko 4 kietuosius diskus ir saugo jų parametrus. Standartiškai daugumai BIOS versijų saugomas kiekvieno disko tipo numeris (1 - 46), numerių tipų atitikmuo geometriniams parametrams (cilindrų, galvučių ir sektorių skaičius), nors būna ir išimčių. 47 tipas (USER TYPE) leidžia užduoti laisvus parametrus, jis taip pat naudojamas ir automatiniam diskų parametrų nustatymui IDE opcijai IDE Autodetection utilėtai BIOS Setup. Diskams su skirtingais interfeisais tipas užduodamas skirtingai.
Diskams su ST-506/412 interfeisu paprastai užduodavo atitinkamą numerio tipą su fiksuotais parametrais, praktiškai visi atitinkami kaupikliai buvo talpinami standartinėje lentelėje. Norint tuos pačius parametrus buvo galima įvesti ir per 47 tipą.
Kompiuterio išorinė atmintis
Išorinės atminties įrenginiuose informacija saugoma autonomiškai nepriklausomai nuo to, ar kompiuteris įjungtas. Šiuose įrenginiuose informacijai saugoti naudojami įvairūs metodai -magnetinis, optinis, elektroninis arba jų derinys. Pagal kreipties į išorinėje atmintyje saugomą informaciją būdą jos įrenginiai skirstomi į tiesioginės ir nuosekliosios kreipties. Išorinės atminties įrenginiams būdinga tai, kad visi jie operuoja informacijos blokais, bet ne baitais, žodžiais arba bitais. Paprastai šie blokai būna fiksuotojo dydžio.
Tiesioginė kreiptis {direct access} - kreipiasi į informacijos blokus pagal jų adresus laisva tvarka. Paprastai tiesioginės kreipties įrenginiai - įvairūs diskiniai kaupikliai (būgninių kaupiklių jau niekas nebeprisimena), todėl "diskas" arba "diskinis įrenginys" {disk device} sąvoka dažnai turi tiesioginės kreipties "išorinės atminties" prasmę. Pvz., virtualusis diskas operatyviojoje atmintyje arba elektroninis diskas vadinamojoje "fleš" {flash} atmintyje neturi sukimosi detalių, tačiau tai vis tiek tiesioginės kreipties išoriniai įrenginiai.
Nuoseklioji kreiptis {sequential access} - įrenginiuose kiekvienas informacijos blokas taip pat gali turėti savo unikalų adresą, tačiau į jį besikreipiant kaupiklis iš pradžių turi aptikti tomo (juostos) pradžios žymeklį, iš eilės skaitant visus blokus (dažniausiai juos tik skaičiuojant) surasti reikiamą ir tik tada pradėti keitimąsi duomenimis.
Pagrindiniai išorinės atminties įrenginių parametrai yra kreipties trukmė, duomenų perdavimo sparta ir savitoji duomenų saugojimo kaina.
Kreipties trukmė {access time} - gaunama kaip suvidurkintas laiko intervalas nuo užklausos siųsti duomenis atsiradimo iki faktiškos duomenų transliacijos pradžios. Įrenginiuose su judančiais nešikliais kreipties trukmė pagrindinai eikvojama nustatant galvučių padėtį {seek time} ir laukiant, kol reikalinga nešiklio sritis pasieks galvutes {iatency}. Diskiniuose kaupikliuose kreipties trukmė -nuo vienetų iki kelių šimtų milisekundžių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.99 KB
AutoriusGluforminas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus statybininkų rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diskiniai kaupikliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus statybininkų rengimo centras / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą