Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Adatinių ir lazerinių spausdintuvų palyginimas

Adatinių ir lazerinių spausdintuvų palyginimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Paveikslėlių turinys. Žodynas. Įvadas. Adatiniai spausdintuvai. Adatinio spausdintuvo veikimo principas. Adatinių spausdintuvų sąnaudos. Lazeriniai spausdintuvai. Lazerinio spausdintuvo veikimo principas. Lazerinių spausdintuvų sąnaudos. Išvados.

Ištrauka

Šiuo savo darbu noriu supažindinti su adatiniai ir lazeriniais spausdintuvais. Pabrėžti pagrindinius skirtumus šių spausdintuvų. Paaiškinti jų veikimo principą, dalis ir sąnaudas.
Spausdintuvas. Juo informacija yra spausdinama ant popieriaus. Populiariausi spausdintuvai yra adatiniai, rašali¬niai ir lazeriniai.
Spausdintuvai skirstomi į dvi stambias grupes: kontaktinius (tiesioginio veikimo) ir bekontakčius (ne tiesioginio veikimo). Prie kontaktinių spausdintuvų priskiriami ir adatiniai, prie bekontakčių - lazeriniai. Kontaktiniuose spausdintuvuose taikomas mechaninis spausdinimo principas, t.y. tam tikras mechanizmas per dažančią juostelę susiliečia su popieriumi ir palieka jame pėdsaką.

Tai vieninteliai kompiuteriams skirti spausdintuvai, spausdinantys kelias kopijas per kalkę. Tarpusavyje jie skiriasi adatėlių skaičiumi galvutėje, spausdinimo kokybe ir sparta. Populiariausi yra 24 ir 9 adatų spausdintuvai. Adatėlės galvutėje yra išdėstytos vertikaliai vienu ar keliais stulpeliais. Adatėles valdo atskiri elektromagnetai. Tarp galvutės ir popieriaus yra dažais įmirkyta juostelė. Adatėlės smūgiu dažai yra perkeliami ant popieriaus. Yra spausdintuvų spalvotam tekstui spausdinti. Jie dažniausiai naudoja dryžuotą trijų spalvų (raudonos, geltonos ir juodos) dažomąją juostelę. Spausdinimo spalvą spausdintuvas pakeičia pakeldamas arba nuleisdamas spausdinimo juostelę galvutės atžvilgiu.


Vaizdas yra sudaromas iš taškų. Vaizdo kokybė priklauso nuo taškų tankio Mažiausias adatėlės skersmuo - 0,2 mm, nes plonesnė lenda kiaurai pro juostelę.
Kiekviena adatėlė turi savo kodą. Spausdinant koduojamos aštuonios adatėlės. Jeigu adatėlių yra daugiau, jos suskirstomos grupėmis po aštuonias. Pavyzdžiui, devynių adatų spausdintuvui pasiuntus kodą 4, veiks 6—toj i nuo viršaus, pasiuntus kodą 6 (2+4), veiks 6—toji ir 7—loji adatėlės, o pasiuntus kodą 56 (8+16+32), bus sužadintos 3, 4 ir 5 adatėlės. Adatėlės vienu metu išspausdina vieną stulpelį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis509.17 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasa. B.Rataitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasGamtos ir matematikos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Adatiniu ir lazeriniu spausdintuvu palyginimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • a. B.Rataitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą