Išplėstinė paieška
 
 
 

Optiniai diskai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Viskas apie CD-ROM. CD-ROM palyginimas su lanksčiu disku. CD-ROM palyginimas su kietu disku. CD-ROM standartas. Mixed Mode CD standartas. CD-ROM.XA standartas. CD įtaisų struktūra. Kas saugoma CD-ROM? Įrašomieji optiniai diskai CD-RW. Viskas apie DVD. Vienpusis diskas su vienu informaciniu sluoksniu. Dvipusis diskas su su vienu informaciniu sluoksniu. Vienpusis diskas su dviem informaciniais sluoksniais. DVD diskų informacijos kodavimas. DVD įtaisų struktūra. Personalinių kompiuterių DVD įrenginiai. DVD veikimas. DVD diskų standartai. DVD-ROM. DVD-video. DVD-R. DVD-RW. DVD-RAM. DVD-RW ir DVD+RW. Išvados.

Ištrauka

Optiniai informacijos kaupikliai buvo sukurti prieš dvidešimt tris metus. 1981 m. firma "Sony" šią technologiją panaudojo stereofoniniams įrašams, buvo sukurtas pirmasis kompaktinių diskų audio grotuvas. Greitai jos pėdomis pasekė analogiška "Philips" firmos produkcija. "Philips", kaip ir "Sony", buvo viena iš pagrindinių šios technologijos kūrėjų. Pagrindine varomąją jėga kuriant kompaktinius diskus buvo garso įrašų industrija. CD (Compact disk lietuviškai "kompaktinis diskas" arba "kompaktinė plokštelė") technologija dar ir dabar neturi sau lygių konkurentų muzikos pramonėje.
Kompiuterių pramonėje kompaktiniai diskai pradėti naudoti žymiai vėliau. Tiek kompiuterių, tiek kompaktinių diskų naudojimas labai plečiasi, taip kaip plečiasi ir informacijos kiekis, kurį reikia išsaugoti. Numatydami tokią situaciją, elektronikos gamintojai iš anksto pradėjo kurti sekančios kartos optinius informacijos kaupiklius. Čia, kaip ir kompaktinių diskų kūrimo procese pagrindinis variklis buvo laisvalaikio organizavimo industrija. Konstruktoriams buvo duotas tikslas - padidinti diskų talpą iki tokio lygio, kad vienoje jo pusėje tilptų aukštos kokybės skaitmeninis filmas. Šiandien negalime įsivaizduoti savo gyvenimo be tokių įrenginių kaip: CD-ROM, CD-WRITER, DVD-ROM.
Taip pat visi jau seniai pamiršome Video ar Audio kasetes, dabar pasaulyje išplito CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, ir kitokie diskai. Su kuriais mes galime pasiekti daug daugiau nei anksčiau.
Taigi, čia aptarsime optinius diskus, jų strūktūrą ir galimybes, palyginsime su kitais įrengimais.

CD ("kompaktinis diskas") - tai yra mažas plastikinis diskas su atspindinčiu metaliniu paviršiumi. Milijonai mažyčių taškelių yra išdeginama šiame paviršiuje. Šie išdeginimai saugo muziką bitų pavidalu. Kiekvienas išdeginimas saugo vieną muzikos bitą. Išdeginti danteliai atspindi mažiau šviesos nei sidabrinis disko paviršius. Silpnas lazerinis spindulys yra siunčiamas į diską per dvipusį veidrodį, ir sensoriai registruoja skirtumus tarp šviesos atspindžių kaip nuliukus ir vienetukus. Kompaktinių diskų privalumas – tai puiki muzikos kokybė. Skaitymo metu programinė įranga netgi gali koreguoti klaidas, kurias sukelia pirštų žymės ant disko.
Augant šio formato populiarumui ir universalizuojant jo pritaikymą, 1985 metais muzikinis kompaktinis diskas buvo pritaikytas kompiuterinės informacijos saugojimui ir pavadintas CD-ROM, kas reikštų "tik skaitoma atmintis" (Compact Disc - Read Only Memory). CD-ROM duomenys yra saugomi sektoriais, kurie skaitomi nepriklausomai, kaip ir iš kieto disko. Ilgus metus duomenų perkėlimui naudojama buvo disketė, tačiau greitai ji neatitiko grafinės medžiagos naudojimo ir "Windows" aplinkos poreikių, ypač instaliuojant didelės apimties programas. CD – ROM programų gamintojams ir platintojams buvo daug pigesnis, programas instaliuoti tapo daug greičiau ir pigiau, be to klaidų koregavimo mechanizmu aprūpinta CD-ROM plokštelė tapo visuotinai priimtina ir tapo dominuojančia priemone duomenų perkėlimui, perdavimui, pernešimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-14
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis54.69 KB
AutoriusRamūnas
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojaslektorė J. Klapatauskienė
Švietimo institucijaKretingos technologijos ir verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Optiniai diskai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kretingos technologijos ir verslo mokykla
  • lektorė J. Klapatauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą