Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Personalinio kompiuterio procesoriai

Personalinio kompiuterio procesoriai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Apibrėžimas. Techniniai parametrai. Truputis istorijos. Procesorių gamintojai. Konkurencija. Truputis technikos. Naujausios technologijos. Apibendrinimui.

Ištrauka

Procesorius (Central Processing Unit - CPU) – tai kompiuterio dalis, interpretuojanti ir vykdanti programinės įrangos instrukcijas. Pagrindiniai procesoriaus našumo rodikliai – skaičių ilgis ir taktinis dažnis. Pagal architektūrą procesoriai skirstomi į CISC (Complete Instruction Set Computing; tipinis pavyzdys – Intel x86) bei RISC (Reduced Instruction Set Computing; tipinis pavyzdys – PowerPC). Iš tiesų visi šiuolaikiniai procesoriai pasižymi ir RISC, ir CISC savybėmis. Į asmeninius kompiuterius neseniai pradėti diegti 64 bitų procesoriai (Athlon 64), nors tarnybinėse stotyse jie jau veikia kelerius metus. Didžiausias 64 bitų procesorių privalumas – ne didesnė sparta, o gerokai didesnė adresuojamos atmintinės talpa (256 terabaitų).

Kaip jau minėjome vienas iš pagrindinių procesoriaus našumo rodiklių yra skaičių ilgis. Jis skaičiuojamas bitais. Dar visai neseniai visi procesoriai buvo gaminami iki 32 bitų, o 64 bitų procesoriai buvo diegiami tik tarnybinėse stotyse. Tačiau vis tobulėjan kompiuteriams atsirado paklausa ir pažangesniems 64 bitų procesoriams. Didesnis skaičių ilgis duoda ne spartesnį procesoriaus veikima, bet didesnę adresuojamos atminties talpą. Procesoriaus atmintis skirstoma į dar kelias dalis kurios parodo procesoriaus galimybes: tai pirmo lygio spartinančioji atmintis (pavyzdžiui 64 KB) ir antro lygio spartinančioji atmintis (pavyzdžiui 512 KB). Taip pat labai svarbus rodiklis – procesoriaus taktinis dažnis (matuojamas megahercais bei gigahercais (1 GHz = 1000 MHz)). Taktinis dažnis parodo kokiu greičiu procesorius gali atlikti jam skiriamas užduotis (atlikti skaičiavimus, susidoroti su informacijos persiuntimu ir t.t.). Dabartinio vidutinės klasės procesoriaus taktinis dažnis svyruoja nuo 1,6 – 2,4 GHz, o aukštos klasės procesoriai gali pasiekti ir 3,4 GHz greitį (palyginimui galingose tarnybinėse stotyse, kurias naudoja įmonės diegiami procesoriai ir iki 5 GHz). Be visu minėtu rodiklių neturėtume pamiršti ir procesoriaus efektyvios sisteminės magistralės dažnio. Tai yra parametras, kuris turi buti suderintas su pagrindinės plokštės magistralės dažniu, jei norime, kad kompiuteris veiktų optimaliai. Pavyzdžiui jei turime pagrindinę plokštę, turinčia 266 MHz magistralę, o procesorius pasižymi 533 MHz efektyvia magistrale (labiausiai tikėtina, kad jums net nepavyks įdėti į šią plokštę minėto procesoriaus), tai išnaudosime tik pusę procesoriaus galimybių. Galimas ir atvirkščias variantas, kai pagrindinė plokštė pranoksta procesorių. Abiem atvejais vienintelė išeitis pakeisti viena kurį konponentą nauju. Dar į procesorius yra diegiami išplėsti instrukcijų rinkiniai (pavyzdžiui MMX, SSE ir t.t.). Be jų kitos šiuolaikinės programos atsisako net įsijungti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-27
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis117.77 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasasist. O. Jurkevič
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalinio kompiuterio procesoriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • asist. O. Jurkevič
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą