Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Techninė ir programinė įranga

Techninė ir programinė įranga

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Techninė įranga. Kompiuterių raida. Techninės įrangos komponentai. Pagrindinė atmintis. Išorinė atmintis. Centrinis procesorius. Įvesties ir išvesties įrenginiai. Programinė įranga. Programinės įrangos tipai. Taikomoji programinė įranga. Tekstų ruošimo įranga. Skaičiuoklės (elektroninės lentelės). Duomenų bazių valdymo sistemos. Automatizuoto projektavimo įranga. Maketavimo sistemos. Sisteminė programinė įranga. Operacinė sistema. Operacinės sistemos vidinės komandos. Operacinės sistemos išorinės komandos. Operacinių sistemų tipai. Operacinių sistemų apžvalga. Išvados.

Ištrauka

Kompiuteris yra elektroninių ir elektromechaninių įtaisų sistema, kuri gali dekoduoti ir vykdyti įvairias programas. Kompiuterį (kompiuterinę sistemą) sudaro dviejų tipų įranga: techninė ir programinė.
Kompiuterio technine įranga (kalbėsime apie asmeninį kompiuterį) vadinami visi fiziniai kompiuterio komponentai – sisteminis blokas, klaviatūra, pelė, standusis (kietasis) diskas, diskelių įtaisas, kompaktinių diskų įtaisas (CD-ROM), monitorius ir kt. Ji skirstoma į 4 grupes: įvedimo, saugojimo, apdorojimo ir išvedimo.
http://www.ltu.lt/padaliniai/FAKULTETAI/vvf/tik/Informatika/ ir Informatika I dalis KTU 1998
Kompiuteriai dar nepajėgūs tiesiogiai spręsti jiems pateiktų problemų ir uždavinių, todėl žmogus turi sudaryti problemos ir uždavinio sprendimo planą – algoritmą. Jis detalizuojamas tam tikra kompiuteriui suprantamų komandų seka, kuri vadinama programa. Programų rinkinys ar jų sistema vadinama programine įranga. Ji apibrėžia kompiuterinės sistemos veikimo logiką ir kalbą.Ką, kaip ir kada kompiuterinei sistemai daryti: valdyti kompiuterinės sistemos techninę įrangą, atlikti norimą užduotį,panaudojant tam skirtą programinę įrangą apdoroti duomenis.1970 metais mini kompiuteriams sukurta speciali programinė įranga, padedanti vartotojui bendrauti su kompiuteriu naudojant tam tikras komandas.Ji pavadinta operacine sistema.

1979 metais pasirodė pirmasis personalinis(asmeninis) kompiuteris Apple. Nuo tada prasidėjo personalinių kompiuterių era. Tačiau iš pradžių jie nesulaukė didelio pasisekimo: jų kaina buvo labai didelė, daugelis žmonių dar neturėjo kompiuterinio pasirengimo, stigo pramoninių standartų. Pagal galingumą asmeniniai kompiuterisi skirstomi į buitinius, bendrosios paskirties bei profesinius asmeninius kompiuterius. Populiariausi profesionaliųjų kompiuterūų klasėje tapo IBM PC asmeniai kompiuteriai. Šį, pirmąjį savo personalinį kompiuterį, firma IBM pristatė 1981 metais. Šiuo metu sėkmingai gyvuoja tik dvi personalinių kompiuterių kryptys: suderinami su IBM PC ir Apple šeimos kompiuteriai. Apple firmos kompiuteriai pranašesni už IBM PC šeimos kompiuterius savo tobulomis grafinėmis galimybėmis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.07 KB
AutoriusGiedrė
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Technine ir programine iranga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą