Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuteriai kasdieniniame gyvenime. Kompiuterių naudojimo etiniai principai

Kompiuteriai kasdieniniame gyvenime. Kompiuterių naudojimo etiniai principai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Interneto etiketas. Įvadas. Bendravimas "vienas – vienam" (elektroninis paštas, pokalbiai). Patarimai vartotojui. Paštui. Pokalbiams. Administratoriams. Bendravimas "vienas - grupei" (Konferencijos, NetNews). Patarimai vartotojui. Bendri patarimai konferencijoms ir NetNews. Pašto konferencijos (mailing lists). NetNews (usenet, newsgroups). Patarimai administratoriui. Bendrieji. Laiku atnaujinkite vartotojų sąrašus, kad išvengtumėte problemų. Pašto konferencijos. NetNews (newsgroups). Patarimai moderatoriams. Bendrieji patarimai. Netiquette - kas tai? Įvadas. Auksinė bendravimo taisyklė. Testas savikontrolei. Kontroliuokite emocijas. Apsidairykite prieš rašydamas. Gramatika ir rašyba yra svarbios. Nekritikuokite kitų žmonių rašybos/gramatikos klaidų. Nenukrypkite nuo temos. Būkite nuolaidūs ir atleidžiantys. Kompiuteris kasdieniniame gyvenime. Kompiuteriai, mokymas bei mokslas. Bibliotekos ir muziejai.

Ištrauka

Ankščiau internetu naudojosi žmonės, išaugę su internetu, techniškos pakraipos, suprantantys duomenų perdavimo principus ir protokolus. Šiandien internete yra ir vartotojų, kuriems ši aplinka yra kažkas naujo. Šie naujokai nežino apie interneto kultūrą ir jiems nebūtina žinoti apie duomenų perdavimo principus. Siekiant greičiau pritaikyti šiuos vartotojus prie interneto kultūros, šis vadovas siūlo minimalų elgesio patarimų kiekį, kuriuos organizacijos ir asmenys gali pritaikyti sau. Nesvarbu kaip žmogus prieina prie interneto, asmeninė sutartis su IPT (interneto paslaugų tiekėju), universitete ar darbe, bet kokiu atveju žmogus turi laikytis ir jų nurodytų taisyklių, nusakančiu kaip ir ką galima siųsti, kaip save pateikti ir t.t. Tą reikėtų išsiaiškinti su vietine valdžia.

Bendravimą "vienas - vienam" apibrėžiame kaip vieno asmens bendravimą su kitu, tarsi akis į akį - dialogą. Internete ypač svarbios bendros mandagumo taisyklės, nes bendraujant negalima skaityti pašnekovo kūno kalbos, girdėti jo kalbos tono.

Jei internetu naudojatės ne asmeniškai (t.y. ne pagal sutartį su IPT) - sužinokite, kokios yra elektroninio pašto naudojimosi taisyklės jūsų universitete ar darbovietėje.
Jei nenaudojate kodavimo priemonių (įrenginių ar programų) - nepamirškite, kad paštas internete nėra saugus. Niekada nesiųskite paštu to, ko nesiųstumėte ant paprastos atvirutės.
Gerbkite informacijos, kurią jūs persiunčiate, savininko teises. Beveik visose šalyse galioja autorių teisių gynimo įstatymai.

Jei jūs persiunčiate ar perrašote gautą laišką - nekeiskite teksto. Jei laiškas buvo skirtas asmeniškai jums - prieš persiųsdami jį grupei asmenų, jūs turite paklausti autoriaus leidimo. Jūs galite sutrumpinti laišką, siųsdami tik reikiamas laiško dalis, bet nepamirškite apie tai užsiminti.
Niekada nesiųskite grandininių laiškų. Grandininiai laiškai internete yra uždrausti. Jūs galite prarasti savo interneto teises. Jei gausite grandininį laišką - praneškite apie tai savo sistemos administratoriui.
Praktinis patarimas: būkite konservatyvus(-i) tam, ką siunčiate ir liberalus(-i) tam, ką gaunate. Nesiųskite pykčio laiškų (angl. "flames"), net jei jus provokuoja. Iš kitos pusės, nenustebkite, jei tokį laišką gausite. Apdairu būtų tiesiog nereaguoti į tokius pykčio laiškus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-03
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis31.33 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasM. Lengvinas
Švietimo institucijaKlaipėdos paslaugų ir verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriai kasdieniniame gyvenime. Kompiuteriu naudojimo etiniai principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-11-21 IP: 217.9.249.237
    RISARDAS sako

    GERAS DARBAS

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla
  • M. Lengvinas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą