Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Naudojimosi kompiuteriu etika

Naudojimosi kompiuteriu etika

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Naudojimosi kompiuteriu etika. Darbo kompiuteriu ir interneto etiketas. Interneto etiketo kodekso esminiai postulatai. Informacinė visuomenė ir socialiniai pokyčiai. Nelygių galimybių problema. Informacinės visuomenės pavojai. Nuorodos. Dalykinė rodyklė.

Ištrauka

Kompiuteris vis labiau tampa mūsų kasdieninio gyvenimo – darbo, buities, laisvalaikio pramogų dalimi. Informacinės technologijos daro įtaką mūsų gyvensenai, kultūrai, netgi mąstymo būdui. Todėl kyla įvairių etikos problemų, susijusių su šiuolaikinių technologijų taikymu. Tad aptarsime bendras naudojimosi kompiuteriu bei interneto etikos problemas.

Žmogus – sociali būtybė, susikūrusi tam tikras elgesio visuomenėje normas. Per netrumpą žmonijos raidos laikotarpį susiklostė tam tikri žmonių papročiai, tradicijos, elgesio taisyklių. Tai nusakoma etiketu ir etika.
Etiketas – tinkamo, deramo privalomo elgesio viešumoje taisyklių visuma. Šios taisyklės dažniausiai negrindžiamos teoriniais paaiškinimais. Tiesiog taip daroma, ir viskas.
Etika – moralės normų visuma, kuri grindžiama teoriškai ir kurią palaiko individai. Etika nagrinėja moralės principus, stengiamasi juos pagrįsti, paaiškinti, atskleisti gėrį ir blogį.
Per etikos pamokas jūs nagrinėjote įvairiausias gyvenimo situacijas, poelgius, aptarinėjote jausmus, pojūčius, poelgius, mintis. Tačiau kažin ar pakankamai dėmesio skyrėte žmogaus santykiams su kompiuteriu, informacinių technologijų poveikiu asmenybės saviugdai nagrinėti. Tad šiek tiek atsitraukime nuo technologijos ir pažvelkime į žmoniškąsias problemas.
Dažniausiai išskiriamos dvi darbo su kompiuteriu etiketo dalys – naudojimosi kompiuteriu etika ir tinklo (interneto ) etiketas.
Kompiuterinė etika - tai informacinių technologijų socialinės įtakos visuomenei atspindys, kurio plotmėje klostosi moralinės normos ir aktyvi veiklos politika, apimanti visus – ir kompiuterinės technikos projektuotojus, ir vartotojus. Šitokią sampratą siūlo D. Muras.
Kalbant apie kompiuterinę etika, būtina atsižvelgti į nuosavybės teisę, atsakomybę ir valdymą, technologinių sistemų ir išteklių deramumą, kiekybinį ir kokybinį informacinių technologijų poveikį.
Darbo kompiuteriu etiketas – tai elgesio normų naudojantis informacinėmis technologijomis visuma.
Yra paskelbtas tarptautinis kompiuterinės etikos bei darbo kompiuteriu etiketo kodeksas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-16
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis64.23 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naudojimosi kompiuteriu etika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą