Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Tinklo segmentavimas
   
   
   
naudingas 0 / nenaudingas 0

Tinklo segmentavimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Fast ethernet standartas. 100 Mbps specifikacijų apribojimai. Fast Ethernet tinklo projektavimo ypatumai. I klasės kartotuvus naudojančio tinklo parametrai. Daugiasegmentės Fast Ethernet konfigūracijos normatyvai. Koncentratorių konstrukcijos. Tiltai (bridge) ir komutatoriai (switch). Mikrosegmentavimas. Tiltų ir komutatorių panaudojimo segmentuojant tinklus privalumai. Kolizijos domenas. Tinklo plokštė (TP). Tinklo plokštės indikatoriai. Tinklo plokštės tvarkyklės.

Ištrauka

1995 metais buvo standartizuotos ir pradėtos naudoti dvi naujos technologijos: tai 802.3 standartą atitinkanti FAST ETHERNET technologija, standartizuota kaip 802.3u, besiremianti tinklo prieigos CSMA.CD technologija, ir 802.12 standartą atitinkanti 100VG-AnyLAN, naudojanti visiškai naują metodą vadinamą Demand Priority, kuris palaiko Ethernet ir Token Ring kadrų formatus.
Šie tinklai iš esmės skiriasi tik fiziniu lygmaniu. Čia naudojamos trys kabelių sistemos:
• daugiamodis optinis kabelis; naudojamos dvi modos;
• 5 kategorijos vytosios poros tinklas; naudojamos 2 poros:
• 3 kategorijos vytosios poros kabelis; naudojamos 4 poros.
Naudojant šią technologiją, yra sukurtos trys skirtingos tinklų specifikacijos:
• 100Base-TX – dvikryptis neekranuotasis 5 kategorijos UTP arba ekranuotasis STP Type 1 kabelis;
• 100Base-T4 – keturių krypčių neekranuotasis 3, 4 arba 5 kategorijos kabelis;
• 100Base-FX – daugiamodis optinis kabelis.
Nurodytiems standartams būdingos tokis charakteristikos:
skiriasi kadrų, naudojamų Ethernet ir Fast Ethernet technologijose, formatai;
intervalas tarp kadrų yra 0,96 μs, o bitų intervalas 10 μs, tačiau MAC lygmenyje jokių pakeitimų nėra;
aplinka neužimta, kai ja perduodamas signalas IDLE.
100 Mbps specifikacijų apribojimai
100Base-TX 100Base-T4 100Base-FX
Maksimalus segmento ilgis 100 m 100 m 412 m.(pusiau dupleksas), 2 km (visas dupleksas)
Kabelio tipas UTP 5 kategorija arba STP 1 tipas (2 vytosios poros) UTP 3 kategorija (4 vytosios poros) 62,5/125 daugiamodis optinis kabelis
Jungties tipas RJ-45 RJ-45 SC, MIC arba ST
Skirtingai nei 10 Mbps tinkluose, čia reikalavimų nepaisymas tinklą gali labai sulėtinti arba visiškai jį sugadinti. 100Base-T4 sukurta specialiai tam, kad galima būtų panaudoti šios kategorijos jau išvedžiotus kabelius tinklui sujungti. Jungiamų kabelių laidų galus dažnai reikia sukeisti vietomis. Paprastai prie koncentratoriaus MDI jungiamas prievado simbolis X, t. y. MDI-X reiškia, kad kabelio galai yra sukeisti.

Fast Ethernet tinklo projektavimo ypatumai
Norint suprojektuoti tinklą, būtina laikytis tam tikrų reikalavimų.
 Pirma taisyklė.
Būtina įvertinti segmentų ilgių apribojimus jungiant bet kuriuos tinklo elemantus (Data Terminal Equipmnet, DTE). Šie įvertinimai yra skirtingi skirtingoms tinklo specifikacijoms.
 Antra taisyklė.
Reikia įvertinti segmentus, jungiančius tinklo elemntus (DTE) su koncentratoriais, atsižvelgiant į klasę. I klasės kartotuvas (class I repeater) yra transliuojantis (translational repeater). Naudoja suderinamą su 100BaseTX/FX ir 100BaseT4 technologijomis informacijos kodavimo būdą. Signalo užlaikymas gali siekti– 140 bt (bitinių vienetų).II klases kartotuvas (class II repeater) yra "permatomas" (tranparent repeater). Jis palaiko tik vieną kodavimo būdą iš naudojamų 100BaseTX/FX ir 100BaseT4 technologijose. Signalo užlaikymas gali siekti– 92 bt (bitinių vienetų). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-17
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis255.09 KB
AutoriusVika
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVisagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tinklo segmentavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą