Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuteriniai tinklai: rūšys, topologija, privalumai ir trūkumai

Kompiuteriniai tinklai: rūšys, topologija, privalumai ir trūkumai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterių tinklų vystymasis. Dviejų tipų tinklų samprata. Peer-to-peer, vienodo rango tinklai. Server based, serveriniai tinklai. Kompiuterinių tinklų rūšys. Kompiuterinių tinklų topologija. Linijinės (magistralės) topologija. Žvaigždės topologija. Žiedinė topologija. Topologijų privalumai ir trūkumai. Kombinuotos topologijos. Žvaigždė-magistralė. Žvaigždė-žiedas. Išvados.

Ištrauka

Kompiuteriniai tinklai yra vienas iš svarbiausių faktorių, lemiančių kiekvienos firmos darbo našumą. Jų pagalba mes galime pasiekti patį paprasčiausią ir trumpiausią kelią organizacijoms keičiantis duomenimis. Šiais laikais dažnai susiduriame su problema - vartotojui, dirbančiam savo vietoje personaliniu kompiuteriu su įvairiais dokumentas, nepatogu keistis informacija su kolegomis – tenka daug ką spausdinti arba kopijuoti informaciją į įvairiausias laikmenas. Tenka ieškoti išeities iš šios situacijos. Rastas atsakymas – kompiuterių tinklas. Kompiuterių tinklas – tai kompiuterių, kurie sujungti kabeliais arba kitokiais informacijai perduoti skirtais įrenginiais, grupė. Jam užtenka tik dviejų kompiuterių sujungtų tarpusavyje, kurie gali keistis duomenimis, informacija ir pan. Kompiuterių tinklai yra begalo populiarūs, nes leidžia taupyti brangų laiką, sukuria naujas galimybes. Sujungti kompiuteriai gali realaus laiko režime bendrai naudoti įvairius programinės ir techninės įrangos išteklius, vadinamus tinklo resursus. Tai gali būti, duomenys, programos, spausdintuvai, faksimiliniai aparatai, modemai, atminties įtaisai ir t.t. Gerai organizuota tinklo sąveika įgalina sumažinti lėšų sąnaudas laiku gauti duomenis, bendradarbiauti ir efektyviai planuoti savo darbo laiką.

Iki kompiuterių tinklų atsiradimo informacija buvo keičiamasi įvairių laikmenų pagalba. Pavyzdžiui, duomenys būdavo įrašomi į diskelius, pastarieji nešami kitam vartotojui, kuris įkeldavo įrašytus duomenis į savo kompiuterį. Vadinasi, neturint tinklo, yra tik vienas kelias- persėsti prie to kompiuterio, prie kurio prijungtas reikalingas periferinis įtaisas arba kiekvienam vartotojui nusipirkti visą įvedimo ir išvedimo įrangos komplektą. Mažoje raštinėje tinka vadinamas pseudo tinklas, kurį galima pavaizduoti taip:
Spausdintuvas ----komutatorius ---- vartotojai..
Tokiame tinkle periferiniai įrenginiai su darbo stotimis sujungiami elektroninių arba mechaninių komutatorių pagalba. Norint išspausdinti paruoštą dokumentą, resursai tokiame "tinkle" paprasčiausiai sujungiami vienas su kitu. Pirmieji bandymai sukurti kompiuterinį tinklą buvo kuklūs: jungė keliolika įstaigos personalinių kompiuterių ir vieną spausdintuvą. Tinklo dydį ribojo tuometinė technologija, įskaitant kompiuterių skaičių (iki 30-ties) ir ryšio linijų ilgį (iki 185 m). Dažniausiai tai būdavo vienos organizacijos kompiuteriai, išsidėstę viename pastate. Mažoms firmoms panaši kompiuterių tinklų konfigūracija naudojama ir šiomis dienomis. Tokie tinklai vadinami vietiniais arba lokaliais kompiuterių tinklais (LAN, Local Area Network). Stambių organizacijų, kurių raštinės išdėstytos didelėje teritorijoje, taip pat valstybiniams poreikiams tenkinti vietiniai kompiuterių tinklai sujungiami į stambesnes sistemas, naudojant tam tikras komunikacijų priemones. Tai didieji kompiuterių tinklai (WAN, Wide Area Network). Peraugę miestų ribas ir valstybių sienas bei kontinentus, didieji tinklai tampa pasauliniais arba globaliais kompiuterių tinklais (GAN, Global Area Network). Iš globalių tinklų dominuoja Internetas. Literatūroje WAN ir GAN sąvokos dažnai vartojamos kaip sinonimai. Tarpinę padėtį užima miestą ar fizinį regioną apimantys vietinių kompiuterių tinklų junginiai, naudojantys pasaulinių tinklų technologijas, vadinamieji municipaliniai kompiuterių tinklai (MAN, Metropolitan Area Network). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis40.61 KB
Autoriusedita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriniai tinklai rusys topologija privalumai ir trukumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą