Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Išorinių atminčių sistema: magnetinių diskų kaupiklio sandara

Išorinių atminčių sistema: magnetinių diskų kaupiklio sandara

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Šiuolaikiniai diskiniai kaupikliai. Kaupiklių sandara. Duomenų magnetinis įrašymas ir diskinių kaupiklių komponentės. Magnetinės galvutės. EIDE ir SCSI sąsajos. Naujausi diskiniai kaupikliai. Terabitų talpos standžiojo disko kaupiklis. EMR privalumai.

Ištrauka

Diskinis kaupiklis yra pagrindinis PK kaupiklis, skirtas dideliems informacijos kiekiams saugoti. Per 15 metų, prabėgusių nuo IBM XT su 10 MB talpos diskų pasirodymo, disko talpa padidėjo maždaug 2000 kartų. Dabar gaminami diskiniai kaupikliai, kuriuose telpa 3-20 GB infor¬macijos ir kurių darbo trukmė siekia iki 800000 val., t.y. 100 metų.

Diskiniai kaupikliai ne tik talpesni, bet ir daug spartesni už disketinius. Jų informacijos perdavimo sparta gali būti didesnė kaip 20 MB/s, o vidutinė kreipimosi trukmė gali būti trumpesnė nei 2 ms. Kabinetiniams PK daugiausia naudojami 3,5 colio, o nešiojamiesiems - 2,5 colio kaupikliai. Gaminami ir mažesni kelių GB talpos kaupikliai.
Informacija į sparčiai sukamus diskinio kaupiklio magnetinius diskelius įrašoma panašiai kaip ir į disketę. Ją įrašo skaitymo ir rašymo galvutės, kurias stumdo žingsninis variklis arba specialus elektromagnetas. Diskeliai dažniausiai gaminami iš stiklo ir keramikos mišinio. Jų paviršiai padengiami feromagnetine medžiaga informacijai įrašyti. Diskeliuose informacijos įrašymo tankis yra daug didesnis, kaupiklio mechanika daug tikslesnė negu disketinių kaupiklių. Kaupiklio diską dažniausiai sudaro du arba trys diskeliai, turintys bendrą ašį. Variklis juos suka pastoviu 4500, 5400, 7200 arba 10000 apsukų per minutę (rpm - Rotations per Minute) greičiu. Iš abiejų kiekvieno diskelio pusių yra rašymo - skaitymo galvutės (2 pav.). Jos pritvirtintos prie bendro laikiklio ir juda visos kartu. Nuo diskelių paviršiaus galvutes skiria tik besisukančių diskelių kuriama milimetro dalių storio dujų pagalvė. Patekusi į šį tarpą net mažiausia dulkė sužalotų diskelio paviršių, todėl dujos kaupiklio viduje turi būti labai švarios. Dėl tos pačios priežasties diski¬niams kaupikliams labai pavojingi sutrenkimai ir vibracijos.
Diskeliai bei skaitymo ir rašymo galvutės yra amortizuotoje hermetiš¬koje dėžutėje, pripildytoje švarių išretintų inertinių dujų.
Informacija į diskelį įrašoma elektromagnetine rašymo galvute (2 pav.)

permagnetinant jo paviršiaus taškus. "1" ar "0" įrašyta diskelio paviršiaus taške, priklauso nuo taško įmagnetinimo krypties. Kad būtu galima rasti tam tikrą diskelio paviršiaus vietą, į jį įrašomos specialios žymos (diskas formuojamas). Informacija kiekviename diskelyje rašoma į apskritiminius takelius, kurie sudaro vadinamuosius diskinio kaupiklio cilindrus (Cylinders). Takeliai, o kartu ir cilindrai (1 pav.) yra padalyti į sektorius po 512 baitu. Informacija į diską įrašoma porcijomis į klasterius. Skaitant arba rašant informaciją į cilindrą, galvutės nejuda, jos pastumiamos tik pereinant prie kito cilindro. Sparčiausiai skaitoma ir rašoma informacija, esanti išoriniuose disko takeliuose. Todėl, norint padidinti informacijos perdavimo spartą, kaip tik šiuose takeliuose išsaugomi dažniausiai naudojami failai.
Adresas (cilindras ir sektorius), kur bus rašomas failas, įrašomas į failų adresų lentelę (FAT). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-31
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis93.18 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isoriniu atminciu sistema magnetiniu disku kaupiklio sandara [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą