Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Monitorių įvairovė ir jų naudojimo analizė

Monitorių įvairovė ir jų naudojimo analizė

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Monitorius. Skystųjų kristalų monitorių rinkoje – nuolatinės grumtynės. Spartūs, ryškūs plačiaekraniai 2006 m. monitoriai. Išvados.

Ištrauka

Kompiuterio vaizdo sistema susideda iš monitoriaus, kuriame atvaizduojama informacija ir vaizdo plokštes, kuri formuoja vaizdą. Monitoriuje atkuriamo vaizdo kokybė, pirmoje eilėje, priklauso nuo monitoriaus konstrukcijos. Šiuolaikiniai monitoriai būna dviejų tipų: elektrovakuuminiai, naudojantys elektrovakuuminius vamzdžius – kineskopus ir elektroniniai, naudojantys puslaidininkinius ekranus (skystakristaliniai, dujų plazmos, jutikliniai). Labiausiai paplitę elektrovakuuminiai monitoriai, naudojami staliniuose kompiuteriuose. Nešiojamuose kompiuteriuose naudojami elektroniniai – plokštieji monitoriai.
Monitorius – brangiausia asmeninio kompiuterio dalis. Labai gaila, tačiau daugelis žmonių, perkančių naują kompiuterį, monitorių renkasi tik pagal ekrano įstrižainės dydį. Kiti monitoriaus parametrai dažniausiai būna visiškai nesvarbūs: kuo įtaisas pigesnis, tuo geriau. Įsigiję mažai žinomo gaminio monitorių ir nusivylę jo vaizdo kokybe, pirkėjas dažnai grįžta į kompiuterio salonus ir ieško naujo įtaiso.


Neigiamo kompiuterio poveikio žmogaus organizmui kaltininku didele dalimi yra vaizdinės informacijos išvedimo įrenginys monitorius. Be monitoriaus skleidžiamo spinduliavimo ergonominiu požiūriu nemažiau svarbūs yra monitoriaus vizualiniai parametrai:
● vaizdo mirgėjimas monitoriaus ekrane;
● monitoriaus ekrano blizgesys, išsklaidytos šviesos atspindžiai monitoriaus ekrane;
● žemas vaizdo kontrastas, esant intensyviai aplinkos apšvitai.
Monitoriaus ekrane teksto ženklai ir vaizdai yra formuojami iš taškų matricos. Taškų matricos yra vadinamos vaizdo elementais (pikseliais).
Vaizdo elementų skaičius ekrane vadinamas skiriamąja geba. Tai ekrano taškų, telpančių vertikalia ir horizontalia kryptimi, skaičiaus sandauga. Ją nusako formuojamo ekrano taško dydis. šiuolaikinių displėjų taško dydis yra 0,26 – 0,22 mm. Jų skiriamoji geba yra nuo 640x480 (680 - vaizdo elementų, ekrano taškų, eilutėje, 480 eilučių) iki 1280x1024 1600x1200 taškų. Kuo didesnė skiriamoji geba, tuo aiškesnis kontūras, geresnis vaizdo matomumas ekrane.
Kiekvienas ekrano taškas turi savo spalvą ir ryškumą. Vaizdo taško spalvų skaičius vadinamas spalvų gyliu. Yra daug vaizdo sistemų standartų - GA; CGA; EGA; MCGA; VGA; SVGA, kurios viena nuo kitos skiriasi skiriamąja geba ir spalvingumu. Didžiausia skiriamąja geba ir plačia spalvų gama (atgaminanti iki16 mln. spalvų) pasižymi SVGA vaizdo plokštė.
Visose sistemose yra tas pats vaizdo formavimo ekrane principas: vaizdą piešia švytintis taškas, bėgdamas per ekraną. Yra du monitoriaus vaizdo piešimo režimai: kai piešiama kas antra eilutė ir kai piešiamos iš karto viena po kitos visos eilutės. Displėjuje atkuriamo vaizdo kokybė priklauso nuo: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis30.96 KB
Autoriusramune
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Monitoriu ivairove ir ju naudojimo analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą