Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Optiniai diskai (3)

Optiniai diskai (3)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Optiniai diskai. Kas tai? Kas saugoma CD – ROM? Muzikinių kompaktinių diskų istorija. Įrašomieji optiniai diskai. Kas pakeis optinius diskus? Išvados.

Ištrauka

Visoms Kompiuterinėms sistemoms reikia tam tikros atminties programoms ir programų duomenis saugoti. Atmintis būna ištrinama (volatile memory), kurios turinys pranyksta išjungus maitinimą ir neištrinama (non volatile memory), kurios turinys išlieka išjungus maitinimą. Dabartinėse mikroprocesinėse sistemose plačiausiai naudojama puslaidininkinė (solid state – kieto kūno) ir magnetinė (magnetic) atmintis. Išorinė atmintis susideda iš dviejų dalių: informaciją saugančio įrenginio (diskelių, kietųjų diskų, kietųjų diskų, kompaktinių diskų ir t.t), vadinamo laikmena, ir tą informaciją iš laikmenos skaitančio bei ją įrašančio įrenginio. Pastarąjį sudaro varikliukas, sukantis laikmeną (diską), ir skaitymo (įrašymo) galvutė. Skaitymo greičiui padidinti gali būti įtaisytos kelios galvutės. Šiandien dažniausiai naudojamos diskinio pavidalo laikmenos, saugančios informaciją magnetiniu (lankstūs diskeliai, kietieji diskai) arba optiniu (kompaktiniai diskai, optiniai diskai) būdu suformuotame disko paviršiuje. Dabartiniu metu dažnai naudojami informacijai įrašyti optiniai kompaktiniai diskai (CD – ROM - compact disk read only memory). Pradžioje jie buvo sukurti muzikos įrašymui, bet tai vėliau atvėrė naują kelią informacijos saugojimui. Dabar CD – ROM įrenginiai užima svarbią vietą kompiuterių pasaulyje.

Kompaktinė plokštelė arba Kompaktinis diskas (CD) - tai nedidelis 12 cm skersmens optinis diskas(1 pav.), informacijai skaitmenine forma įrašyti, saugoti ir platinti. Optiniuose diskuose telpa apie 300 – 600MB atminties. Į juos, skirtingai nei į kompaktinius diskus, informacija gali būti įrašoma. Pagrindinis jų trūkumas tas, kad daug laiko užima kreipimasis į juos, be to, šie diskai gana brangūs. Dažniausiai jie naudojami perduoti labai dideliam kiekiui informacijos. Optinių diskų pavadinimas buvo pakeistas į DVD (Digital Versatile Disk), nes buvo pastebėta, kad didelės talpos optiniai diskai gali būti taikomi
1 pav. Optinis diskas
ir kitose srityse. DVD disko talpa 7 kartus didesnė nei CD, kadangi jame pasiektas didesnis įrašymo tankis. Jei informacija įrašoma dviejuose kiekvienos pusės sluoksniuose, tai DVD disko talpa padidėja dar 4 kartus ir pasiekia 17 GB. Tokie diskai yra idealios laikmenos multimedijos programos.
Pirmieji 6 mm prie skylės nenaudojami informacijos įrašymui – tai disko "laikymo" zona. Sekantys 4 mm – turinio lentelė, toliau – 33 mm pločio zona, į kurią įrašomi duomenys. Tai pagrindinė kompaktinio disko zona, kuri užsibaigia 1 mm pločio užbaigiamaisiais takeliais, ir 3 mm pločio kraštinė zona, į kurią taip pat nerašoma informacija. CD kaupiklių laikmenoje telpa apie 600 MB informacijos. Informacija į CD – ROM disko matricą įrašoma spirale, pradedant nuo disko centro ir kas 1,6 mm padarant 0,15 mm gylio bei 6 mm pločio duobutes. Duobučių ilgis būna nuo 1 iki 3 mm. Pagal įrašymą CD būna vienkartinis (į CD-ROM diską informacija įrašoma gamykloje, į CD-R diską informaciją vieną kartą gali įrašyti naudotojas) ir daugkartinis (CD-RW) informacijai įrašyti ir ištrinti kelis tūkstančius kartų. Pagal informacijos formatą (failų sistemą) - būna audio diskai - CD-DA ir duomenų diskai - CD-ROM. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-20
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis40.69 KB
AutoriusDiana
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas10
Failo pavadinimasMicrosoft Word Optiniai diskai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą