Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterių raida (2)

Kompiuterių raida (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Truputis istorijos ir žvilgsnis į ateitį.

Ištrauka

Personalinis kompiuteris (PK) yra galinga elektroninė skaičiavimo mašina (ESM), kuri ne tik padeda spręsti įvairius sudėtingus uždavinius, organizuoti verslą, tvarkyti finansus, įdomiai praleisti laisvalaikį, įi tapo vienu iš pagrindiniu globalinės informacijos sistemos elementu. Elektroniniu paštu laiškas abonentą pasiekia per kelias minutes.
PK skaičius 1000 gyventojų yra svarbus požymis, nusakantis visuomenės išsivystymo lygį. Dabar pasaulyje yra daugiau negu 200 milijonų PK vartotojų, iš jų daugiau negu 200.000 Lietuvoje. Greitas PK paplitimas (1.1 pav.) aiškinamas tuo, kad su jais galima tiesiogiai bendrauti, atlikti daug naudingų darbų, lengva išreikšti save, jie yra palyginti pigūs.

Šiuo metu PK tapo svarbiausiu multimedijos (daugialypės terpės, multiterpės) komponentu ir pasaulinio bendravimo priemone per Interneto kompiuterių tinklą. Multimedijos sistema sujungia televiziją, ryšio sistemas, vaizdo, garso techniką ir kompiuterį.
Techninės prielaidos gaminti PK susidarė sukūrus mikroprocesorius (µP), talpias integrines atmintines bei kitus integrinius kompiuterio elementus. Psichologinės prielaidos pereiti prie jų masinio vartojimo atsirado, kai amerikiečiai Styvas Džobsas (Steve Jobs) ir Styvas Vozniakas (Steve VVozniak) 1977 m. sukūrė APPLE II serijos PK. Tai buvo pirmoji personalinė ESM, skirta ne profesionaliam programuotojui ar skaičiavimo technikos mėgėjui, o masiniam vartotojui. Dabar PK gaminami arba surenkami beveik visame pasaulyje. Stambiausi kompiuterių ir jų komponentų gamintojai yra JAV, Japonija, Vakarų Europos Šalys, taip pat Taivanas, Pietų Korėja, Singapūras, Brazilija. Lietuvos firmos prekiauja įvežtais PK ir juos komplektuoja iš atvežtinių elementų.
PK dažnai prijungiami prie vietinių, regioninių, valstybinių ir tarptautinių informacijos tinklų, kurių duomenų bankuose kaupiama daugeliui vartotojų reikalinga informacija ir kuriais abonentai gali tiesiogiai bendrauti. Jau nemažai Lietuvos gyventojų ir firmų naudojasi pasaulinių tinklų interneto ir Sprintneto paslaugomis.
Ne didžiosios ESM, o PK, atsiradę maždaug prieš 27 metus, atvėrė visiems duris į informacinės technikos amžių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-21
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis351.23 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu raida (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą