Išplėstinė paieška
 
 
 

Kompiuteris (4)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Kompiuterio istorija. 5-ios modernaus kompiuterio kartos. Asmeninis kompiuteris. Kompiuterio techninė įranga. Kompiuterio atmintis. Kietasis (standusis) diskas. Diskeliai. Kompaktiniai diskai. Magnetinės juostos. Įvesties įtaisai. Išvesties įtaisai. Išvados.

Ištrauka

Ko gero niekas geriau necharaktizuoja šiandienos postmodernios visuomenės kaip kompiuteris. Kompiuteris ir susijusios informacinės technologijos daugiau ar mažiau skverbiasi į visas mūsų gyvenimo sritis. Tad atsigręžkime ir pažiūrėkime kaip kompiuteris tapo tokiu, koks yra šiandien.
Įvairius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai, inžinieriai, prekeiviai. 5-6 dešimtmečio kompiuteriai buvo lėti, nepatikimi ir brangūs,- ir turėjo labai mažą operatyvią atmintį. Primityviausiu kompiuteriu galime laikyti prieš 5000 metų Azijoje sukurtą skaičiuotuvą, kuris dar ir prieš 10 metų buvo naudojamas parduotuvėse (tai yra ant virbo sumauti ratukai). Rimtesnis pirmojo skaičiuotuvo pakaitalas buvo sukurtas tik 1642 m., tačiau tai irgi buvo daugiau mažiau kauliukų stumdymo principu sukurtas skaičiuoklis, tiesa kiek tobulesnis.
1694m. įžymusis vokiečių matematikas G. W. von Leibniz patobulino šiuos skaičiuoklius, kuriais dabar buvo galima ne tik sumuoti, bet ir dauginti. Turėjo praeiti dar geras šimtmetis, kad pasaulį išvystų pirmasis tikras mechaninis kalkuliatorius. 1820 m. prancūzas Ch. X. Thomas de Colmar sukūrė įrenginį, kuris galėjo vykdyti keturias pagrindines aritmetines funkcijas: sudėti, atimti, dauginti ir dalinti. Nuolat tobulinami skaičiuokliai buvo naudojami net iki I- ojo pasaulinio karo.
Tikrasis kompiuterio, tokio kokį žinome šiandien užgimimas įvyko 1822 m. , kai D. Britanijos matematikos profesorius Ch. Babbage po įnirtingų tyrimų ėmė kostruoti kompiuterį- garo mašiną. Jis akcentavo, kad tarp automaiškai veikiančių mašinų ir matematikos gali būti rasta harmonija: matematika dažnai reikalauja vykdyti daugybę paprastų veiksmų, juos kartoti ir kartoti. Iš esmės tai mechaninei mašinai priimtas procesas, tereikia užduoti pirminius parametrus ir veikimo taisykles. Pirmasis jo sukurtas kompiuteris buvo traukinio vagono dydžio garo cirkuliuojamas mechanizmas, galėjęs savarankiškai vykdyti nesudėtingas matematines operacijas ir automatiškai spausdinti skaičiavimo rezultatus. Šis kompiuteris gavo Difference Engine vardą. Po 10 metų tyrimų profesorius ėmė kurti pirmąjį platesnio vartojimo kompiuterį pavadinimu Analytical Engine. Tiesa, šis kompiuteris niekada taip ir nebuvo baigtas statyti, tačiau jo projektas atskleidė gilią matematikos ir technologijų simbiozės pagrindą. Kompiuterį turėjo sudaryti 50 000 detalių, duomenys turėjo būti įvedami perfokortomis. Kompiuteris turėjo atmintį, į kurią tilpo 1000 skaičių, sudarytų ne daugiau kaip iš 50 ženklų.
Grandiozinį Analytical Enige kompiuterį netruko pakeisti daug naujų ir patobulintų variantų, kurie informacijos įvedimui naudojo daugiau ar mažiau panašius į prefokortas būdus. 1931 m. Vannevar Bush sukūrė kalkuliatorių, gebėjusį spręsti dar sudėtingesnius skaičiavimus. Vienok ir šis įrengimas buvo sudėtingas ir gremėzdiškas. Siekdamas dar labiau patobulinti šį kalkuliatorių
amerikiečių mokslininkas J. V. Atanasoff sukūrė jau grynai elektroninio kompiuterio projektą, kuris veikė Boolean matematine kalba. Šio kompiuterio sistema rėmėsi dar XIX a. G. Boole apibrėžta taisykle, kad kiekvienas matematinis procesas gali turėti tik du atsakymus: taip arba ne. 1940 m. išnaudodami ir praplėsdami šią koncepciją mokslininkai Atanasoff ir Berry sukuria pirmą realų elektroninį kompiuterį. Deja, greitai projekto finansavimas buvo nutrauktas ir jų kūrybos vaisius panaudojo kiti mokslininkai.
II pasaulinis karas davė galingą impulsą skaičiavimo technikos vystymuisi. 1944m. buvo pagamintas kompiuteris ,,MARK-1". 1945 m. JAV buvo sukurta elektroninė skaičiavimo mašina ,,ENIAC". Jpje panaudotos 17488 elektroninės lempos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.47 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaKauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteris (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą