Išplėstinė paieška
 
 
 

Klaviatūra (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įžanga. Klaviatūros pagal klavišų skaičių skirstomos. XT-klaviatūra. Standartinės AT-klaviatūros. Kuo standartinė klaviatūra geresnė už dabar paplitusią su raidėmis ant skaitmenų klavišų? Raidžių išdėstymo modifikacija. Klaviatūros pagrindiniai tipai. Klaviatūros klavišai skirstomi į grupes. Klaviatūros veikimas. Lizdas klaviatūros įjungimui. Klaviatūrų naujovės. Klaviatūrų mažinimas. Firma Matias Corporation. Firma Acer CMA. Kompanija Flexis. Kompanija FingerWorks. Įvairūs papildymai klaviatūroms. Klaviatūrų tobulinimo perspektyvos. Valdymas balsu. Klaviatūra kompiuterių maniakams. Skaitmeninė klaviatūra. Nešiojamo kompiuterio klaviatūra.

Ištrauka

Duomenys būna labai įvairūs: tekstai, brėžiniai, piešiniai, garsai, filmuoti vaizdai. Kompiuteris gali apdoroti tik dvejetainę "žaliavą". Todėl valdyti kompiuterį, suvesti duomenis ir pakeisti juos į formą, tinkamą apdoroti, reikalingi įvairūs įvesties įtaisai.
Klaviatūra (keyboard) - sudėtingas elektromechaninis įrenginys, skirtas duomenims įvesti į kompiuterį ir valdyti kompiuterio programas. Klaviatūrą mes galėtume apibūdinti, kaip personalinio kompiuterio sudedamąją dalį su kuria mes bene labiausiai kontaktuojame, bet mažiausiai galvojame apie ją. Klaviatūra yra pagrindinis informacijos įvedimo įrenginys, naudojamas raidėms, skaičiams ir kitiems simboliams įvesti į kompiuterį ir jam valdyti. Klaviatūra ir dabar yra pagrindinis įtaisas duomenims į asmeninį kompiuterį įvesti.
Kompiuterių klaviatūros išradinėjimas prasidėjo nuo spausdinimo mašinėlės išradimo. Christopher Latham Sholes pirmasis 1868 metais užpatentavo spausdinimo mašinėlę, masinėje prekyboje jos pasirodė 1877 metais.
Ankstyvosios kompiuterių klaviatūros buvo pagamintos naudojant teletaipo ir perfojuostų technologijas. 1948 metais "Binac" firmos kompiuteriai turėjo prijungtas elektromechaniškai kontroliuojamas spausdinimo mašinas. Jos buvo naudojamos ir įvedimui (įrašymui į magnetinę juosta) ir išvedimui (spausdinimui). Taigi atsirandančios elektrinės spausdinimo mašinėlės pagerino ryšį tarp šių mašinėlių ir kompiuterių.
1964 metais buvo sukurti pirmieji VDT (video displėjų terminalai) kurie įgalino vartotojus matyti kokią informaciją jie įvedinėja į kompiuterį, ją koreguoti. Su VDT technologija atsirado ir elektrinės klaviatūros. Šios klaviatūros siunčia elektroninius impulsus kompiuteriui.

2. Klaviatūros pagal klavišų skaičių skirstomos

Pagal klavišų skaičių, klaviatūros skirstomos į du tipus:•
 Standartinę, kartais dar vadinamą XT tipo klaviatūrą, turinčią 92 klavišus;•
 Išplėstąją arba AT tipo klaviatūrą, kurioje yra 101-102 klavišai.
Dažniausiai kompiuteriuose naudojama 101 klavišo klaviatūra. Ji panaši į rašomosios mašinėlės klaviatūrą, tik joje, be raidžių, yra dar specialūs valdymo klavišai. Dešinėje klaviatūros pusėje yra dar atskiri klavišų blokai: žymeklio valdymo ir skaitmenų įvedimo klavišai. Įvairiose operacinėse sistemose ir programose vienų ar kitų klavišų paspaudimas gali turėti skirtingas reikšmes.
AT ir XT klaviatūros nesuderintos tarpusavyje. Iš pradžių kiekviena AT-klaviatūra turėjo jungiklį, kuris leido persijungti į XT klaviatūros režimą. Bet su laiku jis prarado aktualumą, ir šiuo metu beveik nenaudojamas.

2.1. XT-klaviatūra

Pirmos IBM-tipo PC ir XT personalinių kompiuterių klaviatūros turėjo 83 klavišus. Jų pilnai užtekdavo darbui, bet daugeliui vartotojų nepatikdavo klavišų išdėstymas. Vieniems nepatiko, kad funkciniai klavišai išdėstyti iš kairės, o ne vienoje eilėje, kaip Norton Commander programoje. Kitiems nepatiko, kad kursoriaus valdymo klavišai išdėstyti tik tarp papildomos skaitmeninės klaviatūros. Ir visi jie buvo nepatenkinti tuo, kad mygtukas ENTER buvo pernelyg mažas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-02
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis332.41 KB
AutoriusBeata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klaviatura (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą