Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterio sandara (8)

Kompiuterio sandara (8)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Kompiuterio sandara. Kompiuterio sandara. Procesorius. Sandara. Sisteminės plokštes sandara. Vaizdo plokštė. Pentium, Celeron. Šiuolaikinių procesorių apžvalga. Šiuolaikinių procesorių pavyzdžiai. Intel planai ateičiai. Vystymosi prognozės. Multimedia.

Ištrauka

Pageidautina, kad į kompiuterio komplekte bspausdintuvas, vaizdo skaitytuvas bei garso sistema. Tai nebūtinį kompiuterio komponentai, kompiuteris veiks ir be jų, tačiau dirbdami be šių komponentų patirsite tam tikrų nepatogumų.
Sąlygiškai visus asmeninio kompiuterio komponentus, galima suskirstyti į keturias grupes. Tai sisteminis blokas, įvesties įrenginiai; išvesties įrenginiai ir išorinė atmintinė.


Pocesorius
Pats svarbiausias kompiuterio elementas yra procesorius (mikroprocesorius) – nedidelė elektroninė schema, kuri vykdo visus skaičiavimus ir apdoroja informaciją. Procesorius atlieka šimtus operacijų per sekundę greičiu.
IBM tipo kompiuteriouse naudojami firmos Intel mikroprocesoriai taip pat juos atitinkantys kitų firmų ( AMD,Cyrix ir kt.) mikroprocesoriai. Imant Intel firmos gaminius, kompiuteriuose glima įmontuoti šiuos procesorius: Intel-8080, 80286,80386 (modifikacijos SX ir DX), 80486 (modifikacijos SX, SX2, DX, DX2, DX4), Pentium ir Pentium Pro ir vėlesni modeliai. Visi jie išvardinti našumo ir kainų augimo tvarka. Šių mikro- procesorių našumas labai skiriasi. Net ir vienodi mikroprocesorių modeliai gali turėti skirtingą taktinį dažnį, o kuo dažnis didesnis, tuo didesnis mikroprocesoriaus našumas ir kaina.
Norint padidinti kompiuterio našumą papildomai yra montuojami specialūs koprocesoriai (pvz matematinis koprocesorus padidina našumą atliekant matematinius skaičiavimus).
Šiuolaikiniuose PK būna įmontuotas nevienas mikroprocesorius, todėl pagrindinį mikroprosesorių vadinsime – CP.
Procesoriu vystymasis

Sandara

CP vykdo programą ir atlieka visas programoje nurodytas matematines bei loginias operacijas. Jį sudaro:
Aritmetinis loginis įrenginys (ALU). Jis atlieka aritmetinias ir loginias operacijas.
Registrai – kelių baitų talpos atmintis. Juose saugomi į CP įvesti doumenys, skaičiavimo rezultatai. Yra registrai tam tikroms operacijoms atlikti. Pvz: instrukcijos registras - saugo iš RAM paimtą programos instrukciją.
Valdymo įtaisas- suderina visų CP įtaisų darbą.
Visi CP įtaisai tarpusavyje yra sujungti vidinėmis doumenų ir adresų bei valdymo signalų magistralėmis. Doumenų magistrale abiem kryptimis cirkuliouja duomenys ir adresai, o adresų magistrale – tik adresai iš CP į jo išorę. CP yra ir daugiau įtaisų pvz:80386:
Interfeisas – sujungia CP su RAM.
Dekoderis – instrukcijas paverčia valdymo blokui suprantamais signalais.
Segmentavimo ir puslapiavimo įtaisas – atėjusį kodą paverčia RAM adresu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis1.11 MB
AutoriusVilius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaKlaipėdos "Vyturio" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterio sandara (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos "Vyturio" vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą