Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterio sutrikimai

Kompiuterio sutrikimai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Kas yra sutrikimas (gedimas)? Kodėl sutrinka kompiuterio darbas? Ar galima išvengti personalinio kompiuterio darbo sutrikimų? Sutrikimų ir gedimų klasifikacija. Kaip teisingai nustatyti gedimą? Kompiuterio komponentų gedimai. Eksploatacijos sąlygų pažeidimai. Komponentų darbo režimų nesilaikymas. Aparatiniai konfliktai ir įrenginių nesuderinamumas. BIOS sistemos išduodami garsiniai pranešimai. Kompiuterio ir jo komponentų maitinimas. Maitinimo blokas. Operacinės sistemos užstrigimas. Pašalinti (pažeisti) sisteminiai failai. Failų sistemos klaidos. Būdai informacijos praradimui išvengti. Išvada.

Ištrauka

Dauguma vartotų dirba kompiuteriu be rūpesčių ir net nesusimąsto apie tai, jog kažkuriuo metu kompiuteris gali išsijungti ir daugiau nebeįsijungti. Taipogi pakankamai dažnai iškylanti problema yra tai, jog ką tik surinktas ar atnaujintas kompiuteris neįsijungia. O dar blogiau, kai kompiuteris nustoja veikti visiškai netikėtai. Tokiu atveju svarbiausia yra teisingai identifikuoti gedimą. Juk kartais, kompiuterio remontas gali būti net nereikalingas.

Kas yra sutrikimas (gedimas)?

Personalinio kompiuterio darbe dažnai pasitaiko įvairių sutrikimų ir gedimų, kurie mažai kuo yra susiję su nekokybiškais kompiuterio komponentais. Kalbama apie kompiuterio programinės įrangos sutrikimus, kuriuos galima gan greitai ištaisyti, nors kita vertus niekas negali duoti šimtaprocentinės garantijos kad šie sutrikimai vėl nepasikartos.
Sutrikimas (arba gedimas) - tai atskiros programos, įrenginio ar bendrai viso kompiuterio normalaus funkcionavimo sutrikdymas. Išoriškai pasireiškia įvairių pranešimų atsiradimu: garsiniais signalais iš sisteminio garsiakalbio arba dialogo langai kompiuterio monitoriuje, kompiuterio užstrigimas, staigus kompiuterio funkcijų sulėtėjimas ir daugelis kitų.
Gedimu galima vadinti reguliariai atsirandančius charakteringus sutrikimus dirbant kompiuterio įrangai (pavyzdžiui: kompiuterio užstrigimas praėjus kuriam tai laiko tarpui nepriklausomai nuo naudojamos programinės įrangos ir pan.).

Kodėl sutrinka kompiuterio darbas?

Techninės sistemos patikimumas priklauso nuo gedimų intensyvumo, kuris smarkiai skiriasi skirtingais kompiuterio eksploatacijos laikotarpiais. Skiriami trys kompiuterio eksploatacijos laikotarpiai. Pirmuoju laikotarpiu gedimų intensyvumas yra aukšto lygio, kadangi šiuo laikotarpiu išryškėja kompiuterio gamybos defektai: technologinio proceso, schemos ir pan.
Gamintojai stengiasi, kad šis eksploatacijos laikotarpis būtų vykdomas gamykloje-gamintojoje, tačiau bet kuriuo atveju kai kurie trūkumai išlieka nepastebėti, o juos aptinka galutiniai pirkėjai ar vartotojai. Tokie nepastebėti, ir pirkėjų ar vartotojų aptikti trūkumai, įtakoja gamintojo reputaciją ne iš pačios geriausios pusės.
Antruoju eksploatacijos laikotarpiu kompiuteriu dirba vartotojas. Šiuo laikotarpiu gedimai pasireiškia gana retai, jei kompiuterio eksploatacija yra vykdoma normaliomis sąlygomis. Ir galų gale trečiasis laikotarpis - senėjimas. Gaminyje pradeda gesti viskas iš eilės, ir tada tampa aišku, jog kompiuterį reikia kapitališkai remontuoti arba visiškai pakeisti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-12
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis26.58 KB
AutoriusGerman
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterio sutrikimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą