Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Komutacinė įranga

Komutacinė įranga

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Modemas. Modemų klasifikacija. Short haul. Voice grade. Videband. Leased, private(privačios). Dial-up. Half duplex(pusiau dvipusis). Full duplex(pilnai dvipusis). Aido slopintuvas ir atšaukiklis. ADSL. Išvados.

Ištrauka

Komutacinė įranga reikalinga tam kad būtų galima naudotis interneto ryšiu
Pirmosios elektroninio ryšio priemonės – telegrafai ir teletaipai laidais siuntė nuolatinės elektros srovės impulsus. Dabartiniuose kompiuteriuose naudojamas patobulintas šios technikos variantas. Bet telefonais iki šiol laidais siunčiami analoginiai signalai. Signalo stipris ir dažnis priklauso nuo garso stiprio ir tono. Todėl telefonas negali perduoti nuolatinės srovės signalų, naudojamų kompiuteriniuose ryšių tinkluose.
5-ąjį ir 6-ąjį dešimtmetį paplitus kompiuteriams, reikėjo juos suderinti su telefono ryšių linijomis. Modemas (moduliatorius-demoduliatorius) paverčia kompiuterio skaitmeninius impulsus analoginiais impulsais, perduodamais telefono ryšių tinklais. Pirmųjų modemų greitis buvo tik 300 bitų per sekundę. Jie dabar atrodo labai lėti, bet tada buvo greiti. Dabartinių modemų greitis yra šimtus kartų didesnis. Jiems pritaikyti mikroprocesoriai. Jie greitesni už daugelį ankstesnių kompiuterių. Tačiau informacijos perdavimo greitį dabar daugiausia nulemia dvilaidės telefono linijos.

Moduliavimo ir demoduliavimo įrenginys, verčiantis skaitmeninius signalus į tolydžiuosius ir atvirkščiai. Tolydieji signalai perduodami tolydžiojo ryšio (pvz., telefono) linijomis
Pagal prijungimo būdą modemai skirstomi į vidinius(pav. 1) ir išorinius(pav. 2). Vidinis modemas įdedamas į kompiuterio vidų. Jis maitinimą gauna tiesiogiai iš kompiuterio. Norint prijungti vidinį modemą prie kompiuterio, nereikia jokio kabelio. Išorinis modemas yra nepriklausomas techninis vienetas, jis atskirai prijungiamas prie elektros energijos šaltinio. Modemas su kompiuteriu sujungiamas specialiu kabeliu.

Kai mes kalbame, skleidžiame nenutrūkstamas garso bangas arba analoginius signalus Kompiuteriai visas operacijas atlieka su diskretiniais signalais. Todėl norint, kad kompiuteris galėtų perduoti duomenis kitam kompiuteriui telefono linija, diskretinius signalus reikia paversti į analoginius, o priimančiajame kompiuteryje vėl paversti juos į diskretinius signalus. Šie procesai vadinami signalų moduliavimu ir demoduliavimu. Moduliacija yra procesas, kurio metu diskretiniai signalai paverčiami į analoginius signalus, kad būtų galima juos perduoti telefono linijomis. Demoduliacija yra procesas, kurio metu analoginiai signalai vėl paverčiami į diskretinius signalus, kad juos galėtų apdoroti priimantis kompiuteris. Šias funkcijas atlieka modemai ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-17
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis1.42 MB
AutoriusErnestas
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. Daiva Kalvaitienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komutacine iranga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. Daiva Kalvaitienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą