Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Lygiateisių mazgų tinklai

Lygiateisių mazgų tinklai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Kompiuterių tinklai, jų įvairovė. Kompiuterių tinklų esmė ir poreikis. Lygiateisių tinklų esmė. Lygiateisių tinklų evoliucija. Darbo principas ir topologijos. Centralizuota topologija. Hierarchinė topologija. Decentralizuota topologija. Hibridinė topologija: decentralizuota + centralizuota. Taikymo sritys. Keitimosi failais tinklai. Tinklai, veikiantys centrinio serverio pagalba. Tinklai, veikiantys be centrinio serverio pagalbos. Elgesio kodeksas. Kylančios problemos. Problemų sprendimo būdai. Mobilusis ryšys. IP telefonija. VoIP (balsas IP protokolu). Skirstomieji skaičiavimo tinklai. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais informacinės technologijos sparčiai vystosi. Žmonių poreikiai keičiasi, todėl atsiranda uždaviniai tuos poreikius patenkinti. Informacija – yra svarbiausias ir brangiausias išteklius, tačiau ne visiems ji yra prieinama. Tam kad žmonės galėtų keistis informacija, neatsižvelgdami į geografinį, techninį bei kitus apribojimus, reikėjo naujos technologijos, kuri tiesiogiai sujungtų vartotojus, esančius bet kuriame pasaulio taške.

Šią temą pasirinkau todėl, kad žmonėms ypač aktuali informacijos išteklių ribotumo ir pasiskirstymo problema. Būtent lygiaverčių tinklų (Peer-To-Peer, P2P) technologija ir išsprendė šią problemą, nuėjus ilgą tobulinimosi kelią. Kaip ir kiekviena nauja technologija, P2P turi savo privalumų ir trūkumų, kurie bus apžvelgti šio darbo eigoje.

Pirmame skyriuje yra apibūdinami kompiuterių tinklų esmė ir įvairovė. Toliau pereinama prie P2P technologijos, pateikiami populiariausi apibrėžimai, išaiškinamas veikimo principas, kaip atsirado technologija, kaip vystėsi, kokių sunkumų sulaukė ir kaip tapo atspari netechnologiniams įsikišimams. Sekančiame skyriuje aptariamos egzistuojančios topologijos, jų pagrindinės charakteristikos pliusus ir minusus. Trečias kyrius pateikia pritaikymo galimybes. Nors P2P technologiją galima pritaikyti daug kur, pateikiau pačias populiariausias sritis. Apsikeitimo failais sritis yra bene populiariausia šiais laikais, todėl sekantis poskyris skirtas populiariausių paieškos programų apžvalgai, jų veikimo mechanizmo ir pranašumų nagrinėjimui. Trumpai apibrėžiami du tinklų tipai: centralizuoti ir be centrinio serverio. Tam kad technologija būtų įdiegta sėkmingai, turi būti nustatytos tam tikros taisyklės, kurių būtų laikomasi. Šiam tikslui pasiekti ir buvo sukurtas "elgesio kodeksas". Vis dėlto kyla socialinių problemų, kurių išvengti neįmanoma. Tačiau yra sprendimo būdai, kurie aprašomi toliau. P2P įnešė didžiulį indėlį į IP telefoniją ir VoIP technologiją. Kaip pasikeitė trečiosios kartos mobiliųjų paslaugų rinka po P2P atėjimo. P2P itin pasitarnavo mokslinių tyrimų srityje. Tokiems tyrimams reikia daug resursų, kurių neįstengtų padengti galingiausias centrinis serveris. Į pagalbą mokslininkams ateina savanoriai vartotojai iš viso pasaulio, kurie leidžia naudotis savo kompiuterių resursais.

Pagrindinis darbo tikslas - išsiaiškinti kaip veikia P2P technologija, kur ji gali būti panaudota.
Šiam tikslui pasiekti reikia išsiaiškinti kompiuterių tinklų esmę ir įvairovę, lygiateisių mazgų tinklų darbo principą, problemas, privalumus bei trūkumus ir panaudojimo galimybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis90.3 KB
AutoriusParlament
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lygiateisiu mazgu tinklai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą