Išplėstinė paieška
 
 
 

Kompiuteriai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Skaičiavimo technikos raida. Personaliniai kompiuteriai. Informacijos saugojimo ir įvedimo įrenginiai. Informacijos išvedimo priemonės. Operacinės sistemos.

Ištrauka

Pirmosios rašytinės žinios apie skaičiavimo lentas yra randamos 5 amžiuje p.m.e. gyvenusio graikų istoriko Herodoto darbuose. Jie taip pat buvo žonomi senovės Kinijoje, Indijoje, kituose žmonijos kultūros židiniuose. Senovės Romoje vartotas skaitytuvų variantas buvo vadinamas carculi(akmenėlis). Iš šio židžio kilo lotyniškas skaičiavimo proceso pavadinimas – calculatore. Kolkuliatoryje buvo vaizduojami skaičiai. Dabar nepoziciniai skaičiai vartojami retai ir tik žymėjimams, bet ne skaičiavimams.
Mechaninis kalkuliatorius, skirtas sudėties ir atimties veiksmams, buvo sukurtas 1642m. prancūzų matematiko ir filosofo B.Paskalio. Pirmieji mechaniniai skaičiavimo įtaisai tiko tik nesudėtingiems skaičiavimams. Bet jau 19 amžiaus viduryje tokia situacija nebetenkino išaugusių skaičiavimų poreikių ir buvo pradėti kurti sudėtingesni įtaisai. Pirmąjį veikiantį elektroninį mašiną 1940m. sukurė JAV profesorius J.Atanasovas. Labiausiai pagarsėjusi universalios skaičiavimo mašinos realizacija ENIAC, kuri vadinama pirmuoju kompiuterių, buvo pagaminta 1945-1946 m. D.Ekerto ir D.Moučlio. Jis svėrė 30 tonų, vidutinė darbo laiko trukmė tarp gedimų tesudarė 7 min., sudėties veiksmų greitis siekė 5000 operacijų per sekundę. Net ir tokie kuklūs skaičiavimų greičiai tuo metu atrodė fantastiški.
1964m. pasirodė iš integralinių mikroschemų sudarytas ir pritaikytas ekonominiams skaičiavimams kompiuteris IBM System/360, kuris pradėjo plataus kompiuterių taikymo įmonių valdyme erą. 1969m. T.Hofas iš karporacijos Intel sutalpino vienoje mikroschemoje pagrindinį kompiuterio įrenginį-procesorių.
Pirmieji asmeniniam naudolimui skirti personaliniai kompiuteriai pasirodė 1976m., o nuo 1981m. prasidėjo populiarios personalinių kompiuterių serijos IBM PC gamyba.
Pirmąjį 4 bitų mikroprocesorių 4004 sukūrė firma INTEL 1971m. Kitais metais ji pradėjo gaminti galindesnį 8 bitų.
Bandymai sukurti nebrangų mikrokompiuterį asmeniniam naudojimui prasidėjo 1973m.
tačiau tik 1975m. pavyko sukonstruoti mikrokompiuterį, kurio buvo pagaminta ir parduota maždaug 2000 egzempliorių. Tai buvo firmos MITS mikrokompiuteris "Altair 8800", turintis 256 baitų operativiąją atmintį, vadinamą RAM ,be klaviaturos ir ekrano.
1978m. EPSON AMERICA pagamino populiarųjį adatinį spausdintuvą MX-80, HOUSTON INTRUMENTS – pirmąjį braižytuvą "HiPlot", SUMMAGRAPHIC- prietaisa grafinei informacijai įvesti – grafinę lentą, o firma COMPUTER HEADWARE sukurė "Whatsit" – pirmąją duomenų bazę.
1979m. firma HAYES MIKROKOMPUTER pasiūlė pirmąjį modemą Mikromodem 100, kurio informacijos perdavimo greitis buvo nuo 110 iki 300 bitų per sekundę.
1981m. Adamas Obsorne’as sukonstravo pirmąjį nešiojamąjį PK "Obsorne 1 portable", turėjusį maždaug 13,5 sm įstrižainės elektrovakuuminį ekraną, 64 kilobaitų RAM, pilną ir sumažintą klaviaturą, du nuoseklius interfeisus, du 5,25 cilio disketinius kaupiklius. PK rinkos galimybės jau suprato ir pasaulinis kompiuterinės technikos gigantas firma IBM ( Internacional Business Machine). Ji pagamino pirmąjį IBM PC serijos PK,kuris lyginant su dabartiniais, atrodė labai kukliai. Firma MIKROSOFT sukurė jam operacinę sistemą PC arba MS DOS (Microsoft Disk Operating System), kuri labai plačiai paplito ir buvo nuolat tobulinama.
1982m. firma COMMODORE pagamino patį papuliariausią ir ilgiausiai naudotą buitinį kompiuterį "Commodore 64", turėjusį 64 kilobaitų RAM, 20 kilobaitų ROM su beisiku, garso ir muzikinį procesorius,spalvotąją grafiką, nuos;ekliųjį interfeisą.Prie jo buvo galima prijungti ne tik magnetofoną, bet ir disketinį kaupiklį.
1984m. firma HAWLETT PACKARD pagamino pirmąjį lazerinį spausdintuvą, o APPLE – naują PK "Macintosh", turėjusį labai patogų ir perspektyvų grafinį vartotojo interfeisą, muzikinį profesorių.
1985m. firma MIKROSOFT sukūrė IBM tipo Pk kompiuterių grafinio vartotojo interfeiso "Windows" pirmąją versiją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-29
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis125.46 KB
AutoriusTatjana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai1999 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija
  • 1999 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą