Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterinės technologijos

Kompiuterinės technologijos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Istorinė raida. Pirmosios skaičiavimo mašinos. XX amžiaus tobulėjimas. Kompiuterių kartos. Pirmoji karta. Antroji karta. Trečioji karta. Ketvirtoji karta. Penktoji karta. Naujausios kompiuterinės technologijos. Vaizdo konferencija. Kompiuterio remontas per 50 sekundžių. Bevielis ryšys. Specialusis bevielio ryšio taikymas. Duomenų surinkimo terminalai. Mobilieji kompiuteriai. Bendrovės IBM naujienos parodoje "Infobalt 2001". Nauja technologija finansų srityje. Nauja technologija automobilių srityje. Speciali kompiuterinė pelė. Problemos ir jų sprendimai. Informacinės visuomenės plėtros problema. Tinklų saugumas. Tinklų saugumo pažeidimai. Technologinės saugumo užtikrinimo priemonės. Stresas. Streso gydymas. Išvados.

Ištrauka

Referato tikslai yra šie:
1. sužinoti, kaip vystėsi kompiuteris;
2. apžvelgti naujas kompiuterines technologijas ir kur jos taikomos;
3. atrasti ir pateikti problemas, kurias sukelia kompiuterinės technologijos bei aprašyti, kaip galima tas problemas išspęsti.


Nūdienis kompiuteris dar labai jaunas – jam vos pusšimtis metų. Tačiau žmogus nuo seno stengėsi kurti įvairias priemones, kurios palengvintų jo intelektinę veiklą – pirmiausia skaičiavimus. Įvairius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai, inžinieriai, prekeiviai. Buvo naudojami skaičiuotuvai, padaryti iš karoliukų, pritvirtintų ant specialaus rėmo (karoliukai vadinosi kalkulėmis, iš čia kilo terminas kalkuliuoti). Ant siūlo suvertų kulkulių pozicija atitikdavo tam tikrą skaičių. Tačiau keitėsi žmonių gyvenimo būdas, vis augo poreikiai, viskas tobulėjo. Ko gero niekas geriau necharakterizuoja šiandienos postmodernios visuomenės kaip kompiuteris. Daugelis žmonių turi personalinius kompiuterius ir neįsivaizduoja savo gyvenimo be jo. Kompiuteris ir susijusios informacinės technologijos daugiau ar mažiau skverbiasi į visas mūsų gyvenimo sritis. Taigi šiame darbe yra aprašoma kompiuterio vystimosi raida, peržvelgiama kaip jis tapo toks, koks dabar yra.
Taip pat šiame referate yra pateikiama kelios inovacijos susijusios su kompiuterinėmis technologijomis. Technologinės naujovės diegiamos ne tik kompiuteriuose, bet ir finansų srityje, automobiliuose, medicinoje ir daugelyje kitų sričių. Iš tiesų naujovės atsiranda žaibišku greičiu ( ypač šiame amžiuje, kuris ne veltui vadinamas kompiuterijos, automatizavimo amžiumi), todėl mes net nespėjame jų visų aprėpti, susipažinti ir išmokti jomis naudotis.
Žinoma, kompiuterinės technologijos palengvina žmogaus protinį ir fizinį darbą ir apskritai padeda viskam tobulėti. Tačiau kad ir koks geras dalykas būtų kompiuterinės technologijos, jos vis tiek sukelia vienokių ar kitokių problemų. Todėl šiame darbe yra aptariamos kelios problemos:
1. informacinės visuomenės plėtra. Tai ypač aktualu ne tik Lietuvai, bet ir kitoms vidutinio išsivystimo šalims. Yra stengiamasi įvairiomis priemonėmis kelti žmonių kompiuterinį raštingumą, sutiekti galimybę naudotis įvairiomis kompiuterinėmis technologijomis. Tačiau, kadangi Lietuvoje didelę dalį gyventojų sudaro kaimo ir pensinio amžiaus gyventojai, tai labai sunku padaryti. Kaimuose paprasčiausiai yra labai mažai galimybių tai įgyvendinti, o pensinio amžiaus žmonės nenori prisitaikyti prie inovacijų. Taip pat didelę įtaką turi ir žmonių finansinė padėtis. Galbūt paprasčiausią kompiuterį galėtų įsigyti nemažai žmonių, tačiau modernesnių kompiuterinių technologijų – tikrai tik maža dalis gyventojų. Gyventojų skirtumas tarp tų, kurie gali ir moka naudotis kompiuterinėmis technologijomis, ir tarp tų, kurie neturi galimybės ir nesugeba jomis naudotis, yra labai didelis. Žmonės, negalintys naudotis kompiuterinėmis technologijomis, yra tarsi atstumtieji, atsilikę nuo gyvenimo tempo, inovacijų. Taigi šį skirtumą būtina mažinti.
2. tinklų saugumas. Tai gana opi problema. Gaunama ir turima informacija turi būti saugi, patikima, vientisa, tačiau ne visuomet taip būna. Šiuolaikinės technologijos gali pasitarnauti ir blogiems tikslams, pavyzdžiui, nelegalus informacijos kopijavimas, įsibrovimas į slaptas sistemas, neleistinų kodų, įvairiausių virusų, kurie gali iškraipyti informaciją ar net ją visiškai sunaikinti, išnaikinti programas, paskleidimas.
3. stresas, kurį sukelia kompiuterinės technologijos. Kadangi dabartinis gyvenimo tempas yra milžiniškai, reikia suspėti su įvairiomis kompiuterinėmis technologijomis, tai žmogus nuolat yra skubinamas, o tai sukelia stresą.
Šiame referate pateikiamos ne tik problemos, kurias sukelia kompiuterinės technologijos, bet ir aprašoma, kaip tų problemų išvengti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-17
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis59.08 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasAs. G. Čyras
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterines technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas
  • As. G. Čyras
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą